برپا کردن دفتر کار خانگی 

طراحی دفتر کار , دفتر کار خانگی

 

برپا کردن دفتر کار خانگی کار نسبتاً ساده‎ای است. فقط باید در مورد تقسیم‎بندی محیط دارای نظراتی باشید. البتّه اگر قرار است تمام روز را در آن دفتر باشید (اگر در خانه کار می‏کنید) حتماً تمام اولّویت برای شما راحتی خواهد بود. حتّی این قضیه هم کار را دشوار نمی‎کند.

 

گام اوّل

 

یک میز انتخاب کنید. اگر قصد دارید تمام روز را در خانه کار کنید باید یک میز خوب انتخاب کنید. اگر توانایی خرید یک میز نو را ندارید می‎توانید یک میز ارزان امّا با کیفیّت را از فروشگاه‎های مبلمان اداری تهیه کنید. بعضی از فروشگاه‏های تخفیفات خوبی دارند و محصولات بسیار خوبی هم عرضه می‏کنند.

 

گام دوّم

 

از تکنولوژی استفاده کنید. باز هم به این بیندیشید که در دفتر کار خانگی‎تان به چه چیزهایی نیاز دارید. امّا اگر قرار است در آن کار کنید پیشنهاد می‎کنم یک دستگاه چندکاره برای پرینت و فکس کردن بخرید، اگر دستگاه‏های مجزّا ندارید. نکته اصلی یک کامپیوتر خوب است البتّه بسته به نوع کارتان نیازی نیست که یکی از سریع‎ترین‎ها را خریداری کنید.

 

گام سوّم

 

روشنایی کافی داشته باشید. نور مناسب با بهره‏وری رابطه مستقیم دارد. چه تمام روز در دفترتان باشید یا نه، نور کافی اتاق و نورهای مکمّل انتخابی می‎توانند به آسایش بیشتر دفترتان کمک کنند.

 

گام چهارم

 

مهمترین وسیلة شما گران‎ترین نخواهد بود. یک صندلی خوب اجباری است. حتّی اگر فقط شب‎ها سری به اینترنت می‎زنید. از صندلی آشپزخانه استفاده نکنید. برای خرید یک صندلی اداری مناسب که سلامت جسمی‎تان را حفظ می‏کند، هزینه کنید. مراقب باشید. اگرچه ممکن است صندلی‎های بسیار گران‏قیمتی وجود داشته باشند، امّا شما با کمی جستجو می‎توانید

قیمت‎های مناسبتری بیابید.

 

گام پنجم

 

مواظب سرک کشیدن‎های دیگران باشید. آیا دفتر کارتان یک دفتر خانوادگی است؟ اگر هست، برای هر فردی که از آن استفاده می‏کند باید محلّی برای قرار دادن مدارک تهیّه کنید. کشوهای فایل یا سبدهای کوچک کمک می‎کنند که یک محل دارای چند کارمند تمیز و مرتّب باقی بماند. اگر دفتر فقط برای کار شماست، باید برای مرتّب باقی ماندن آن تدابیری بیاندیشید به خصوص که اگر در بیرون از منزل هم فعالیّت کاری دیگری ندارید.

 

چگونه مبلمان اداری خانگی بخریم؟

 

امروزه تعداد زیادی از مردم بخشی از منزل خود را به عنوان دفتر کار خود اختصاص می‎دهند و به این ترتیب مبلمان اداری خریداری می‎کنند. چه شما یک میز و صندلی ساده بخرید یا یک ست اداری کامل، اینکه بدانید به دنبال چه چیزی هستید تعیین می‎کند که یک ست راحت داشته باشید که غالباً از آن استفاده کنید یا اینکه یک چیدمان غیرمناسب که به ندرت از آن استفاده می‎کنید.

 

1- محلّی را که می‎خواهید وسایل ادارة خانگی خود را در آن قرار دهید اندازه‎گیری کنید. دانستن اندازة محلّی که با آن سروکار دارید کار شما را در خریدن مبلمان با سایز مناسب راحت‎تر خواهد کرد.

 

2- به دنبال مدل‏های راحت‏تر و کارآمدتر بگردید. داشتن وسایل راحت بسیار مهمتر از داشتن میزی است که برای کار شما بسیار بزرگ است یا میزی که به دلیل بلندی زیاد دسترسی شما به وسایل‏تان را دشوار می‏کند.

 

3- به موّادی که میز از آن ساخته شده است توجّه کنید. بعضی مواد مانند فلزّات عمر بیشتری دارند و در مقایسه با مادّه‏ای مثل چوب دیرتر آسیب می‏بینند. به خصوص اگر در منزل فرزندانی دارید که ممکن است از میز استفاده کنند، به این نکته بیشتر توجّه کنید. در این صورت باید چیزی بخرید که راحت‏تر تمیز شود.

 

4- متوجّه بودجه خود باشید و بیش از آن خرید نکنید. قبل از اینکه راهی فروشگاه شوید بودجه خود را تعیین کنید و طبق آن عمل کنید. تعیین بودجه مانع خریدهای گزاف و دیون مالی آتی می‎شود.

 

5- صندلی انتخاب کنید که راحت بوده و قابل تنظیم باشد و قابلیّت حرکت روی تمامی انواع کف‏پوش‎ها از جمله فرش را داشته باشد.

 

منبع : bazarekar

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------