تازه های مد و مدگرایی

رنگ لباس مناسب مردان سبزه, بهترین رنگ لباس مناسب مردان سبزه, آشنایی با رنگ لباس مناسب مردان سبزه

بهترین رنگ لباس مناسب مردان سبزه

بهترین رنگ لباس مناسب آقایان با پوست های مختلف آشنایی با بهترین رنگ لباس مناسب مردان سبزه و پوست…

آشنایی با انواع مدل های جوراب شلواری که باید بدانید +راهنمای خریدانواع جوراب شلواری ضخیم, جوراب شلواری ساده, جوراب شلواری دکلته

جوراب شلواری

 

هر آنچه که باید در مورد انواع جوراب شلواری بدانید

در چند سال اخیر، استفاده از انواع جوراب شلواری در بین خانم های ایرانی به شدت رایج شده است به گونه ای که پوشیدن جوراب شلواری به همراه دامن یا شلوارک به یکی از محبوب ترین ترندهای این سال ها تبدیل شده است.

مهم ترین ویژگی جوراب ها شلواری ها این است که جنس های مختلفی دارند از جنس های پشمی بسیار ضخیم گرفته تا نازک و خنک. به همین دلیل در همه ی فصل ها می توان از آن استفاده کرد. 

 

حتی برخی از انواع جوراب شلواری ها به قدری خنک هستند که در تابستان نیز می توان از آن ها استفاده کرد. یکی از رایج ترین موقعیت ها برای استفاده از این نوع لباس، جشن ها، عروسی ها و مهمانی های رسمی و خانوادگی است. اغلب خانم هایی که دوست ندارند پاهایشان برهنه باشد به همراه پیراهن یا دامن های کوتاهشان از جوراب شلواری هم استفاده می کنند. 

 

البته انتخاب و شناخت انواع جوراب شلواری بسیار مهم است چرا که اگر این لباس به اندازه ی کافی، راحت و مناسب نباشد در طول مهمانی شما را اذیت می کند. به طور کلی خرید و پوشیدن جوراب شلواری نه تنها به شیک تر شدن ظاهر و استایلتان کمک می کند بلکه سبب می شود در زمستان ها گرم تر و در تابستان ها شیک تر شوید.

 

از طرف دیگر، به دلیل اینکه این جوراب ها، ساپورت هایی به همراه جوراب هستند سبب می شوند که دیگر نیازی به پوشیدن جوراب نداشته باشید. در واقع پوشیدن جوراب شلواری، یک تیر و دو نشان است. اگر می خواهید از این جوراب شلواری ها در زمستان استفاده کنید می توانید آن را با یک سارافون یا تونیک ست کنید و بعد تماشا کنید که چه استایل زمستانه ی خاصی برای خود ساخته اید.

 

مطمئنا تا اینجا مطلب دریافته اید که به طور کلی جوراب شلواری ها به دو نوع زمستانه و تابستانه تقسیم می شوند. حال اگر تمایل دارید با انواع جوراب شلواری زمستانه و تابستانه آشنا شوید می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید.

 

انواع جوراب شلواری زمستانه, انواع جوراب شلواری مجلسی, انواع جوراب شلواری

جوراب شلواری نازک طرح دار

 

جوراب شلواری چیست؟

جوراب شلواری، جوراب های بسیار بلندی هستند که طولشان از کمر تا نوک انگشتان پا است. این نوع جوراب ها از تنوع رنگی و جنسی بسیار زیادی برخوردار می باشند. در واقع جوراب شلواری ها شباهت زیادی به ساپورتها دارد با این تفاوت که دارای جوراب هستند.

 

یعنی آن ها تلفیقی از جوراب و شلوار اند که از دهه ی 1960 میلادی وارد صنعت مد شد. تا قبل از آن، اغلب خانم ها از جوراب های ساق بلند استفاده می کردند تا اینکه، جوراب شلواری، طراحی و جایگزین جوراب های ساق بلند شد.

در حال حاضر نیز این لباس در صنعت مد از اهمیت بالایی برخوردار است و تنوع بسیار زیادی دارد که در ادامه به معرفی انواع جوراب شلواری می پردازیم.

 

معرفی انواع جوراب شلواری 

جوراب شلواری ساده  

این نوع جوراب شلواری اولین جوراب شلواری بود که بعد از انقلاب و در دهه های 80 و 90 میلادی وارد کشور شد. این نوع جوراب شلواری از تنوع رنگی زیادی برخوردار نیست و فقط در رنگ های مشکی و کرم، موجود می باشد و هنوز هم، فقط در همین دو رنگ، تولید و به بازار عرضه می شود. 

 

جوراب شلواری براق

از دیگر انواع جوراب شلواری زنانه که بسیار هم مورد استقبال بانوان قرار گرفته است جوراب شلواری براق است. البته این نوع جوراب شلواری ها همان جوراب شلواری های ساده هستند با این تفاوت که در دوخت آن ها، از پارچه ی براق استفاده شده است. این نوع جوراب شلواری ها بیشتر مورد پسند خانم های جوان می باشد.

 

جوراب شلواری ضخیم

برای تولید این نوع جوراب شلواری ها از پارچه های ضخیم تری استفاده می کنند تا افرادی که از نظر دینی، کمی مقیدتر هستند هم، بتوانند از جوراب شلواری استفاده کنند. 

 

جوراب شلواری نازک

از آنجایی که این نوع جوراب شلواری ها به دلیل نازک بودن، بیشتر پاها را نمایان می کنند معمولا مورد توجه خانم های جوان است. مجالس عروسی و مهمانی از رایج ترین مکان های استفاده از این نوع جوراب شلواری ها می باشد.

 

انواع جوراب شلواری های لانه زنبوری, خرید انواع جوراب شلواری, انواع جوراب شلواری زمستانی

جوراب شلواری کرم طرح دار

 

جوراب شلواری گیپور یا پترن

این نوع از جوراب شلواری ها که جدیدا مد شده بسیار زیبا و پرطرفدار می باشد. یکی از مهم ترین ویژگی این جوراب شلواری، داشتن طرح های بسیار متنوع است به همین دلیل در کشور ما به آن، جوراب شلواری طرحدار می گویند. البته اینگونه جوراب شلواری ها برای منزل و اتاق خواب، طراحی شده ولی در کشور ما در عروسی ها و مجالس نیز استفاده می شود. 

 

جوراب شلواری تورماهی

این جوراب شلواری از بافته شدن چندین نخ به هم، تولید می شود. از آنجایی که این مدل، بسیار شبیه تور ماهیگیری است به آن، جوراب شلواری تورماهی می گویند. علاوه بر این، نوع طراحی تورهای این جوراب شلواری نیز به مانند تور ماهیگیری است یعنی هم در بافته های ریز و هم درشت، موجود می باشد. البته پوشیدن این جوراب شلواری ها فقط به دلیل جنبه ی زیباییشان است و اغلب قسمت های پا، نمایان است.  برای  ست کردن جوراب شلواری به خصوص جوراب شلواری تورماهی با لباس هایتان باید تعدادی از قوانین را رعایت کنید و نمیتوانید آنها را با هر چیزی هماهنگ و ست کنید.

 

انواع جوراب شلواری زمستانه, انواع جوراب شلواری مجلسی, انواع جوراب شلواری

جوراب شلواری دکلته

 

جوراب شلواری دکلته

یکی از کاربردی ترین انواع جوراب شلواری زنانه است چرا که به گونه ای خاص طراحی شده است. این جوراب شلواری ها از بافتی یکدست و صاف برخوردارند و طراحی اش به این صورت است که مانند یک لباس دکلته، از قسمت بالای سینه شروع می شود تا قبل از رسیدن به انگشتان پا، امتداد دارد.

 

این نوع طراحی خاص سبب می شود خانم هایی که قصد پوشیدن نیم تنه یا لباس هایی که پهلوهایشان خالی است بتوانند از این نوع جوراب شلواری استفاده کنند. علاوه بر این، از آنجایی که با پوشیدن این جوراب شلواری ها روی انگشتان پا، خالی می ماند به راحتی می توان از آن در مواقع پوشیدن صندل یا کفش هایی که جلویشان باز است استفاده کرد.

 

جوراب شلواری بافت

همان طور که از نام این مدل جوراب شلواری مشخص است از کامواهای نازک برای تولید آن استفاده می شود و از آنجایی که ضخیم و گرم است عموما در زمستان و هوای سرد مورد استفاده قرار می گیرد. به همین دلیل در کشور ما به آن ها جوراب شلواری های زمستانه می گویند.

 

یکی از شاخصه های این نوع جوراب شلواری ها به کار رفتن پشم در لا به لای بافته ها است که سبب گرم نگه داشتن پاهای شما در فصل زمستان می شود. تولید گرمای این محصول حتی از شلوار هم، بیشتر است.

این جوراب ها از انواع مختلفی تشکیل شده اند که در ادامه به معرفی انواع جوراب شلواری زمستانه می پردازیم.

 

انواع جوراب شلواری زنانه, انواع جوراب شلواری های لانه زنبوری, خرید انواع جوراب شلواری

انواع جوراب شلواری  

 

انواع جوراب شلواری زمستانه

• جوراب شلواری گلدار: این جوراب شلواری از محبوب ترین و کلاسیک ترین انواع جوراب شلواری زمستانه است که از دهه ی 70 میلادی در بین خانم ها بسیار رایج شده است. این جوراب ها در انواع رنگی، طرحدار و لانه زنبوری گلدار موجود می باشند.

 

• جوراب شلواری با نقوش هندسی: این جوراب شلواری های بافت، مدرن تر و مخصوص مهمانی ها می باشند. 

 

• جوراب شلواری با طرح پوست حیوانات: این نوع جوراب شلواری ها از محبوب ترین ترندهای سال بود که در طرح و رنگ های مختلفی موجود است.

 

• جوراب شلواری تو خز: گرمایی که این جوراب شلواری ایجاد می کند سبب شده بسیاری از خانم ها آن را جایگزین شلوار کنند. تنوع سایز و رنگ از دیگر ویژگی های این مدل است. این مدل در رنگ های مشکی، طوسی، سرمه ای و قهوه ای موجود است. این جوراب ها که به نام جوراب های تو کرکی هم شناخته می شوند از معروف ترین انواع جوراب شلواری های زمستانه می باشند.

 

جوراب شلواری پشمی: این مدل نیز از انواع جوراب شلواری های زمستانه است که دارای طرح و رنگ های متنوعی است. در گذشته این جوراب شلواری ها با دست تولید می شدند اما امروزه انواع کارخانه ها و تولیدی ها به تولید آن، مشغول هستند.

 

• جوراب شلواری بدون درز: بدون درز بودن یکی از مهم ترین شاخصه های این مدل، است که به گرم نگه داشتن پا کمک می کند.

 

انواع جوراب شلواری زمستانه, انواع جوراب شلواری مجلسی, انواع جوراب شلواری

جوراب شلواری طرح دار

 

مهم ترین نکات در زمان خرید انواع جوراب شلواری

سایز: بدون شک یکی از مهم ترین نکات در زمان خرید جوراب شلواری، توجه کردن به سایز است. لازم به ذکر است بدانید برخی از برندها این لباس را به صورت فری سایز و برخی در سایزهای  اِسمال (Small)، مدیوم (Medium)  و لارج (Large) تولید می کنند.

 

پس شما باید سایز خود را بدانید و با توجه به آن، جوراب شلواری خود را انتخاب کنید. مطمئنا می دانید که اگر جوراب انتخابی، کوچکتر از سایز شما باشد زود، نخکش می شود و اگر بزرگتر باشد روی پاهایشان خوب نمی ماند.

 

همچنین برخی از این جوراب ها از نظر فاق، نیز متنوع هستند و به انواع دو فاق، سه فاق و چهار فاق تقسیم می شوند. مدل 2 فاق دارای یک خط درز در عقب و یک خط در جلو، 3 فاق دارای 2 خط در عقب و 1 خط در جلو و 4فاق دارای 2 خط در عقب و 2 خط درز در جلوی جوراب می باشد. مدلهای 3 فاق و 4 فاق مناسب خانم های چاق می باشد.

 

جنس: توجه به کیفیت و جنس جوراب شلواری بسیار مهم است چرا که جنس های ضعیف، سریعا نخکش می شوند یا در قسمت های کف، پاره می شوند. امروزه انواع جنس های لاتکس، پلاستیکی، نخی و ابریشمی در بازار موجود است. 

 

قیمت: قیمت یکی از مهم ترین فاکتورها در زمان خرید برای خانم ها است. طبیعتا قیمت این محصول با توجه به جنس و کیفیت، متفاوت است. شما نیز می توانید با توجه به بودجه ی خود مناسب ترین جوراب شلواری را انتخاب کنید. 

 

جوراب شلواری, انواع جوراب شلواری زنانه, انواع جوراب شلواری

راهنمای خرید انواع جوراب شلواری 

 

گردآوری : بخش دنیای مد بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------