بند شلوار، منحصر به فردتان می کندبند شلوار، این اختراع کوچک مد را نخستین بار آلبرت تراستون، طراح انگلیسی، سال 1820 اختراع کرده است. هنوز هم برند آلبرت تراستون مشغول به فعالیت است که برند تخصصی برای طراحی بند شلوار محسوب می شود و بین طرح هایش می توان مدل های منحصر به فرد و وینتیج پیدا کرد.

نحوه استفاده از بند شلوار, مدل بند شلوار


اینکه بند شلوار بعد از دو قرن هنوز هم ویژگی منحصر به فردی در استایل شخصیت های مختلف به حساب می آید، نشاندهنده قدرتش در دنیای مد است. هر چند هم کوچک، آیا حالا وقتش نیست که بند شلوارها بعد از دو قرن از تاریخ بیرون بیایند و در 2014 بدرخشند؟

Suspenders یا Brace
اگر شما هم مثل من بین این دو کلمه همیشه گیج شده اید، باید بگویم که در آمریکا به بند شلوارهایی که با گیره های فلزی به شلوار یا دامن متصل می شوند ساسپوندرز می گویند ولی در بریتانیا به کمربندهای زنانه برای دامن و جوراب ها ساسپوندرز گفته می شود. در مقابلش آمریکایی ها بریس را به بند شلوارهایی که دکمه اتصال می یابند، می گویند.

البته این مدل از بند شلواری ها در آمریکا شلوارهای مخصوصی دارند اما در بریتانیا به هر مدل از بند شلوار بریس گفته می شود. اینکه چه تفاوتیدارند، باید بگویم هیچ، کمپانی ها و برندها به این دو کلمه فقط به عنوان تفاوت دو زبان مختلف برای نامگذاری نگاه می کنند.

چه بند شلواری بپوشیم؟
برای تیپ های رسمی بهتر است بند هشلوار زیر کت پنهان باشد. با پوشیدن جلیقه هم چند برابر رسمی تر به نظر می رسید.

نحوه استفاده از بند شلوار, مدل بند شلوار


از رنگ های متفاوت بند شلوار برای تیپ های کاری استفاده کنید، مثل قرمز، آبی، زرد و سبز، به شرط آنکه طرح دار نباشند. پوشیدن بند شلوار با یک پاپیون می تواند شما را از بقیه متمایز کند.

برای تیپ های اسپرت تر بند شلوارهایی با عرض کم و باریک به همراه کراوات های باریکو یک کلاه شما را خیلی متفاوت تر نشان می دهد.

بعد از فیلم «آنی هال» ساخته وودی آلن، بند شلوار دوباره به چشم خانم ها آمد. حواستان باشد که طرح بند شلوارتان با دامن یا شلواری که کنارش می پوشید، ست باشد و از طرح های شلوغ پرهیز کنید تا بقیه جزییات لباس تان هم به چشم بیاید.

برای انتخاب کفش فرقی ندارد که پاشنه بلند بپوشید یا تخت؛ با هر مدل کفشی متفاوت جلوه می کنید.

اندازه شانه تا کمر خود، یعنی حد فاصلی که بند شلوار قرار می گیرد را جایی یادداشت کنید؛ برای خرید بند شلوار به دردتان می خورد.

بند شلوارها دو طرح دارند: یکی بند شلوارهایی که روی پشت پیراهن مثل ایکس قرار می گیرند که برخی معتقدند می توان راحت تر آنها را روی شلوار تنظیم کرد. یکی بند شلوارهایی که از پشت حالت ایگرگ می ایستند، که خیلی توی تنظیم شان دست بازی ندارید اما فشار را به مرکز کمر وارد می کنند، برای همین از جهاتی مناسب تر است.

خیلی هم سخت نگیرید، با یک بند شلوار مشکی ساده و گیره های فلزی و بندینک های چرم هم خوش پوش به نظر می رسید. گروه وان دایرکشن (گروه موسیقی بریتانیایی) مدت هاست که بند شلوار را به لباس اعضای گروهش اضافه کرده.

کافی است این بار با دقت بیشتری به این گروه نگاه کنید تا قدرت بند شلوار را در متفاوت جلوه کردن ببینید. دانیل کریگ در آخرین فیلم «جیمز باند» با پوشیدن بند شلوار سفید سالن را به تکاپو انداخت.

نحوه استفاده از بند شلوار, مدل بند شلوار


اگر بند شلوار اینقدر برای دانیل کریگ خوب است، چرا برای شما نباشد؟ اگر می خواهید در مصاحبه یا قرار ملاقات خود به چشم بیایید، از همین حالا بند شلوار را به لباس هایتان اضافه کنید.

جزو دسته ای هستید که تا حالا فقط یک بند شلوار توی کمدش داشته؟ به سراغ برند آلبرت تراستون بروید تا از این به بعد بند شلوارهای متفاوت تری بپوشید. بند شلوارهایی با گیره های فلزی را فقط با شلوار جین و کتان استفاده کنید چون به بقیه شلوارها صدمه می زنند. علاوه بر آن می توانید شلوارهای مخصوص بند شلوارهای دکمه ای را تهیه کنید تا از تنوع بند شلوارها راحت تر استفاده کنید.

بند شلوار را از روی شانه تنظیم کنید تا نه خیلی آویزانق رار بگیرد و نه به بدن بچسبد و کش بیاید. بهتر است شلواری که با بند شلوار می پوشید، بندینک های کمربند را نداشته باشد. علاوه بر آن پوشیدن کمربند در کنار بند شلوار درست است که شدنی به نظر می رسد، اما جلوه خوبی ندارد.

 

منبع : روزنامه هفت صبح / bartarinha.ir

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------