آخرین اخبار فرهنگی - هنری

سریال تانک خورها،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

تصاویر جدید از سریال پرویز شیخ طادی با بازی آرش مجیدی

سریال «تانک خورها» با بازی آرش مجیدی به کارگردانی پرویز شیخ طادی و به تهیه‌کنندگی ایرج محمدی این روزها در تهران در حال تولید…

بازیگران «دودکش» از نقش‌هایشان در سریال ماه رمضان گفتندهومن برق‌نورد، سیما تیرانداز و امیرحسین رستمی

گفته‌هایی از هومن برق‌نورد، سیما تیرانداز و امیرحسین رستمی

بازیگران «دودکش» از نقش‌هایشان در سریال ماه رمضان گفتند

بازیگران سریال «دودکش» شبکه‌ی اول، در آغازین روزهای پخش این سریال، در گفت‌وگوهایی مجزا با خبرنگار ایسنا از نقش‌هایشان در سریال محمد حسین لطیفی گفتند.

«دودکش» سریال نسبتا طنز ماه رمضان امسال است که با ایفای نقش هومن برق‌نورد، امیر حسین رستمی، سیما تیرانداز، بهنام تشکر، جواد عزتی و ... روی آنتن می‌رود.

 

*** هومن برق‌نورد از پدر بودنش در «دودکش» گفت

هومن برق‌نورد با اشاره به نقشی که در «دودکش» دارد به ایسنا می‌گوید: کاراکتر «فیروز» نقش پدر یک خانواده است که علاوه بر اداره‌ی خانواده وظیفه دارد یک قالیشویی را هم اداره کند.

او ادامه می‌دهد: در سریال «دودکش» نقشم را خیلی دوست دارم و احساسم این است که خوب از آب درآمده باشد.

 

بازیگر نقش «فیروز» در سریال لطیفی اضافه می‌کند: «دودکش» یک کار خانوادگی است و در آن زندگی دو خانواده با یکدیگر عجین می‌شود. قصه اصلی این مجموعه در یک قالیشویی می‌گذرد و ماجراهایی پیش می‌آید که خواهید دید.

 

برق‌نورد در ادامه درباره‌ی متفاوت بودن نقشش در سریال «دودکش» نسبت به سایر تجربیاتش توضیح می‌دهد: تمام نقش‌هایی که ایفا می‌کنم انتخاب‌های خودم است و طبق معمول متن کاری که به من پیشنهاد می‌شود را می‌خوانم. اگر نقشم را دوست داشته باشم می‌پذیرم و اگر هم خوشم نیاید قبول نمی‌کنم.

 

وی با اشاره به اولین تجربه‌ی کاری‌اش با محمد حسین لطیفی در سریال «دودکش» شبکه یک، یادآور می‌شود: اولین تجربه‌ام با آقای لطیفی عالی است؛ شخصیت هر کارگردانی از کارهایی که انجام داده مشخص است و احتیاجی نیست که حتما از نزدیک با وی آشنا شویم بنابراین من با ایشان احساس راحتی می‌کنم و راضی هستم از اینکه سر پروژه «دودکش» با وی همکاری کردم.

 

*** نگرانی تیرانداز از، خوب از آب درآمدن نقشش در«دودکش»

سیما تیرانداز هم که در سریال «دودکش» نقش همسر برق نورد را ایفا می‌کند، می‌گوید: نقشم در این مجموعه به عنوان یک سریال طنز خیلی متفاوت است.

این بازیگر نسبت به اینکه بتواند از عهده‌ی نقشش در «دودکش» برآید، نگران است.

این بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون در ادامه اینگونه بیان می‌کند: همیشه از کارهای متفاوت خوشم می‌آمد و معتقدم نقشم در «دودکش» به شدت متفاوت است؛ چرا که تاکنون تجربه اینگونه طنز را در سریال‌های تلویزیون نداشته‌ام؛ بنابراین امیدوارم از این آزمون سربلند بیرون بیایم چرا که خیلی نگران هستم.

وی می‌افزاید: اگر چه که جسته و گریخته در تئاتر نقش‌های طنز هم اجرا کرده‌ام، اما تا به حال تجربه‌ی این نوع طنز را در تلویزیون نداشتم. نمی‌خواهم از خودمان در «دودکش» تعریف کنم، ولی فکر می‌کنم در این سریال با مخاطب ارتباط خیلی خوبی برقرار کنیم.

 

بازیگر سریال «دودکش» خطاب به بینندگان می‌گوید: هر کاری که ساخته می‌شود، بازیگران دوست دارند تماشاگران آن را دوست بدارند؛ بنابراین امیدوارم مردم «دودکش» ما را هم دوست داشته باشند.

تیرانداز با اشاره به طنز حاکم بر سریال «دودکش» محمد حسین لطیفی، یادآور می‌شود: در این مجموعه قرار نیست هیچ یک از بازیگران طنز باشند بلکه داستان،‌ روایت‌ها و موقعیت‌هاست که طنز است.

 

وی درباره‌ی تفاوت طنز در سریال «دودکش» نسبت به سایر سریال‌های طنز تلویزیون، اینگونه توضیح می‌دهد: به نظرم داستان آدم‌های سریال «دودکش» داستان زندگی خودمان است؛ یعنی شاید ساده‌ترین شکل اتفاقات واقعی خودمان را در این مجموعه ببینیم. بنابراین «دودکش» به همه چیز ساده نگاه می‌کند و در عین همین سادگی، طنزی را به وجود می‌آورد که فکر می‌کنم تماشاگر همین سادگی‌ها را دوست داشته باشد.

 

این بازیگر تئاتر و تلویزیون از تجربه همکاری‌اش با محمد حسین لطیفی در «دودکش» اظهار خوشحالی می کند و می‌گوید: برغم اینکه آقای لطیفی کارگردان نکته‌سنج و باوقتی است، خیلی خوشحالم که با وی همکاری کردم چراکه همین نکته‌سنج بودن ایشان را دوست دارم.

 

وی درباره‌ی تفاوت طنز در سریال «دودکش» نسبت به سایر سریال‌های طنز تلویزیون، توضیح داد: به نظرم داستان آدم‌های سریال «دودکش» داستان زندگی خودمان است؛ یعنی شاید ساده‌ترین شکل اتفاقات واقعی خودمان را در این مجموعه ببینیم. بنابراین «دودکش» به همه چیز ساده نگاه می‌کند و در عین همین سادگی، طنزی را به وجود می‌آورد که فکر می‌کنم تماشاگر همین سادگی‌ها را دوست داشته باشد.

 

*** امیر حسین رستمی

امیر حسین رستمی که قرار است با کاراکتر «بهروز» در «دودکش» لطیفی ظاهر شود، می‌گوید: در این مجموعه، نقش برادر کوچک هومن برق‌نورد را بازی می‌کنم. فضای «دودکش» در یک قالیشویی می‌گذرد و اصلا هم قرار نیست اتفاق عجیبی و غریبی در آن بیفتد.

 

بازیگر نقش بهروز در «دودکش» ادامه می‌دهد: هومن برق‌نورد نقش برادر بزرگترم و خانم سیما تیرانداز هم نقش همسر برادرم را ایفا می‌کند، بهروز و فیروز دو برادری هستند که با هم قالیشویی را اداره می‌کنند و بیشتر اتفاقاتی که در قصه رخ می‌دهد به قالیشویی برمی‌گردد./ایسنا

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------