شب موسیقی انقلاب با سالار عقیلی، ماریو تقدسی و وحید تاج در عباس آباد تهراناخبار,اخبارفرهنگی وهنریز,شب موسیقی انقلاب چلچله

سید محمد حسین حجازی مدیرعامل منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد از برگزاری شب موسیقی انقلاب اسلامی (آثار و قطعات فاخر ملی ایران) با عنوان 'چلچله' با صدای سالار عقیلی، ماریو تقدسی و وحید تاج و در جشن چهل سالگی انقلاب اسلامی خبر داد.

به گزارش عصر ایران، حجازی مدیر عامل این شرکت با اعلام این خبر اظهار داشت: در شب موسیقی انقلاب آثار و قطعات فاخر ملی ایران در ۳ بخش سرود،موسیقی سنتی ایران و موسيقي اركسترال ( قديمي و جديد) به روی صحنه خواهد رفت.

وی افزود:قطعه "پیروزی"، "سرو آزاد"، "رزم آوران" و "ایران ایران" در ژانر سرود توسط ماریا تقدسی، قطعه "سپیده" ، "رزم مشترک"، "شب نورد" در بخش موسیقی سنتی ایران با تنظیم سلمان سالک و اجرای وحید تاج و قطعات "ایران جوان" ، "معماي شاه" ، "از خون جوانان وطن"، "ای ایران" و "خوشه چین" توسط سالار عقیلی بازخوانی خواهد شد.

به گفته حجازی برای این اجرا ۹۸ نوازنده گروه را همراهی کرده که ۶۰ نوازنده در ارکستر سمفونیک ، ۸ نوازنده سازهای ایرانی و ۳۰ نفر گروه كر هستند و استاد همایون رحیمیان رهبری اركستر را برعهده دارد.

مدیر عامل منطقه فرهنگی گردشگری عباس آباد تاکید کرد: مدت زمان اجرای قطعات ۸۰ دقیقه بوده و این اجرا به نوعی حضور موسیقایی هنرمندان موسیقی در انقلاب ایران اسلامی محسوب می شود.

گفتنی است پس از اجرای موفق ارکستر سازهای ملی ایران توسط محمد معتمدی در بوستان آب و آتش، این دومین اقدام جدی منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد در حوزه موسیقی است که به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۱۵ بهمن ساعت ۱۸ در سالن خلیج فارس مجموعه اراضی عباس آباد (باغ موزه دفاع مقدس) برگزار می شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------