نماینده کارگران در شورای عالی کار: به‌دنبال جبران دستمزد پایین کارگران هستیمحقوق کارگران،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
نماینده کارگران در شورای عالی کار با تاکید بر اینکه موضوع ترمیم دستمزد کارگران در جلسه شورای عالی کار که هفته آینده برگزار می‌شود مورد بررسی قرار خواهد گرفت، گفت: ما به دنبال جبران دستمزد کارگران هستیم و دولت می‌تواند به‌جای افزایش مستقیم حقوق، راهکار‌هایی را برای جایگزین پایین بودن دستمزد‌ها به کار گیرد.

به گزارش میزان، شورای عالی کار دستمزد کارگران را در سال‌جاری نسبت به سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داد. برخی از کارشناسان اقتصادی نسبت به این مساله انتقاداتی داشتند و می‌گفتند که باید دستمزد متناسب با نرخ تورم افزایش یابد، اما در مقابل برخی دیگر از کارشناسان معتقدند افزایش دستمزد کارگران موجب تورم خواهد شد. 

 

حالا با گذشت ۶ ماه از سال‌جاری بنا به درخواست نمایندگان کارگران، شورای عالی کار تصمیم گرفته تا دستمزد سال ۱۴۰۲ را مجددا بررسی کند.

 

در همین باره محمدرضا تاجیک، نماینده کارگران در شورای عالی کار، در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: درخواستی مبنی بر بررسی معیشت و حقوق کارگران در جلسه گذشته شورای عالی کار مطرح شد که براساس اعلام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است این درخواست در جلسه آینده شورا در دستور کار قرار گیرد. 

 

وی در ادامه افزود: افزایش دستمزد کارگران باید طبق ماده ۴۱ قانون کار و براساس ۲ تبصره آن انجام شود، اما با توجه به اینکه زیرساخت‌های اجرای این تبصره‌ها وجود نداشته تاکنون به این امر دست پیدا نکرده‌ایم. 

 

تاجیک با اشاره به اینکه باید میزان سبد معیشت کارگران با نرخ افزایش حقوق برابر باشد، گفت: دستمزد سال ۱۴۰۲ نه براساس نرخ تورم و نه براساس سبد معیشت تعیین شده به همین‌علت در همان زمانی که حقوق مشخص شد انتقاداتی را به همراه داشت. 

 

این نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه وضعیت معیشتی کارگران باید مجدد مورد بررسی قرار گیرد، تصریح کرد: لزوما درخواست ما افزایش مستقیم حقوق نیست، بلکه ما درخواست داریم که دولت با روش‌های جایگزین به جبران این مساله بپردازد.

 

وی با تاکید بر اینکه برخی از کارشناسان اعتقاد دارند افزایش حقوق و دستمزد موجب تورم خواهد شد، اعلام کرد: دولت باید درخصوص این موضوع تدبیری ویژه داشته باشد تا نه مشکلی برای اقتصاد کشور و نه معیشت کارگران به‌وجود آید. 

 

تاجیک یکی از روش‌های ترمیم دستمزد کارگران را که در سال‌جاری توسط دولت اعمال شده است را طرح کالابرگ الکترونیکی دانست و گفت: افزایش یارانه‌ها و پرداخت کالابرگ الکترونیک در مواردی ممکن است به دست تمامی کارگران نرسد به همین علت دولت باید طرحی را اجرا کند که جامع هدف کارگران را مدنظر قرار دهد. 

 

این نماینده کارگران در شورای عالی کار با اشاره به اینکه جلسه بعدی شورای عالی کار در هفته آینده برگزار می‌شود، گفت: امیدوار هستیم در این جلسه به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------