زنگنه: سامانه‌ای برای دریافت کارت سوخت ایجاد شده استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
وزیر نفت گفت: ما سامانه‌ای را ایجاد کرده‌ایم تا مردم بتوانند وضعیت کارت سوخت خود را مشاهده و برای تحویل آن اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه جلسه کمیسیون برنامه و بودجه با حضور در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر مسائلی که در جلسه امروز کمیسیون به آن پرداخته شد، اظهار داشت: در جلسه امروز به ارائه گزارشی درباره طرح‌های توسعه‌ای نفت و گاز در بخش بالا دستی و با تمرکز بر بخش‌های میدانی ارائه شد.

 

وی افزود: خوشبختانه علیرغم تحریم‌های موجود طرح‌های میدان مشترک به خوبی پیش می‌رود، و در ماه‌های آینده ما معادل 3 فاز گاز جدید وارد مدار می‌کنیم.

 

وزیر نفت تصریح کرد: اکثر پالایشگاه‌ها به اتمام رسیده‌اند و تنها یک پالایشگاه در فاز 14 مانده که باید به اتمام برسد، فاز 11 را نیز امسال شروع می‌کنیم و بعد از آن کار ما به فشارافزایی و افزایش سقف تولید منتهی می‌شود.

 

زنگنه ادامه داد: در این جلسه به ارائه گزارش‌هایی درباره میدان‌های نفتی غرب کارون پرداختیم، همچنین درباره جلوگیری از سوزاندن گاز‌های فلر و مشعل‌ها توضیحاتی ارائه شد و 7 و نیم میلیارد دلار برای این زمینه سرمایه‌گذاری می‌شود، درباره وضعیت تولید، فروش، صادرات نفت و گاز صحبت شد. ما می‌خواستیم که نمایندگان کمیسیون برنامه و بودجه تصویر روشنی برای بودجه سال 99 در دست داشته باشند.

 

وی عنوان کرد : با کمک صندوق و بانک‌های عامل موفق شده‌ایم که از سرمایه‌هایی ایجاد شده برای توسعه صنعت نفت استفاده کنیم.

 

زنگنه درباره افرادی که موفق به اخذ کارت سوخت نشده‌اند، گفت: از کسانی که ثبت نام کرده‌اند هنوز 500 هزار نفر هنوز کارت سوخت دریافت نکرده‌اند که به تدریج کارت‌های خود را دریافت خواهند کرد، اما تعدادی بیش از 700 تا 800 هزار کارت سوخت نیز در باجه‌های پست معطل مانده و ما سامانه‌ای را ایجاد کرده‌ایم تا مردم بتوانند وضعیت کارت سوخت خود را مشاهده و برای تحویل آن اقدام کنند.

 

وزیر نفت درباره آخرین وضعیت پروژه فرزاد B اظهار کرد: ما در حال انجام دو کار موازی در پروژه فرزاد B هستیم، در حال صحبت و ارائه پیغام به هندی‌ها هستیم تا آنها بدانند که ما علاقمند به ادامه کار با آنها هستیم، اما اگر نیایند ما آمادگی تأمین مالی این پروژه را داریم و اهداف آن را مشخص کرده‌ایم تا با شرکت دیگری که ایرانی باشد قرارداد ببندیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------