بهترین ایرلاین‌های ایران برای سفربهترین ایرلاین‌های ایران و جهان

یکی از دغدغه‌های همیشگی اهالی سفر، انتخاب بهترین ایرلاین‌ها برای پرواز به مقصد موردنظرشان است که  می‌تواند برای هر شخص، با معیار متفاوتی سنجیده شود؛ اما فارغ از سلایق شخصی افراد، هرساله آمار و اطلاعات رسمی و دقیقی درباره شرکت‌های هواپیمایی منتشر می‌شود که می‌تواند به گردشگران و علاقه‌مندان به سفر، برای انتخاب ایرلاین موردنظرشان کمک کند.

 

بهترین ایرلاین

 

اگر شما هم اهل سفر و گشت‌وگذار باشید، احتمالا تا به‌حال با این موضوع مواجه شده‌اید و برای انتخاب ایرلاین مناسب سفرتان ساعت‌ها وقت گذاشته‌اید. در این مقاله قصد داریم با کمک مجله گردشگری یوتراوز، بر اساس معیارهای تخصصی و نظرسنجی‌های مردمی به معرفی بهترین ایرلاین‌ها پرداخته و اطلاعات مناسبی را در اختیار شما قرار بدهیم تا در نهایت باعث صرفه‌جویی در وقت و هزینه گردشگرانی باشد که قصد انتخاب بهترین ایرلاین برای سفرهایشان را دارند.

 

از سوی دیگر شاید تنها خواسته بسیاری از افراد، از شرکت‌های هواپیمایی، خرید بلیط هواپیما به آسان‌ترین شکل ممکن باشد و به نوع پذیرایی، سابقه فعالیت، قیمت بلیط یا حتی امنیت پروازهای آن ایرلاین، توجهی نکنند، یا اطلاعی از آن نداشته باشند. در کنار این افراد، عده دیگری از گردشگران با بررسی دقیق تمام موارد گفته شده، شرکت هواپیمایی موردنظرشان را انتخاب می‌کنند.

 

بر اساس آنچه تا به‌حال گفته‌ایم، هرساله لیست بهترین ایرلاین‌های دنیا، از سوی نشریه‌ها و مراجع معتبر صنعت هوانوردی در سطح بین‌المللی منتشر می‌شود و به گردشگران کمک می‌‎کند تا انتخاب بهتری داشته باشند. در ادامه تلاش می‌کنیم با معرفی بهترین ایرلاین‌ها همراه شما باشیم؛ اما قبل از معرفی بهترین ایرلاین‌های داخلی، نگاه مختصری به بهترین ایرلاین‌های دنیا هم خواهیم انداخت.

 

بهترین ایرلاین‌های دنیا

یکی از نشریات تخصصی صنعت هوانوردی که هرساله به رتبه‌بندی بهترین ایرلاین‌های جهان می‌پردازد، نشریه ایرلاین ریتینگ (Airline Ratings) است که با بررسی ویژگی‌های شرکت‌های هواپیمایی جهان در سال 2021، هواپیمایی «قطر  ایرویز» (Qatar Airways) را در صدر لیست بهترین شرکت‌های هواپیمایی جهان قرار داده است و دلیل انتخابش را «تعهد این شرکت به ادامه فعالیت در دوارن پاندمیک کووید-19» عنوان کرده است.

 

همچنین در رتبه‌های بعدی این لیست، پس از شرکت هواپیمایی قطر، شرکت‌های ایر نیوزلند، خطوط هوایی سنگاپور، کانتاس امارات، کاتای پاسیفیک، ویرجین آتلانتیک، خطوط هوایی یونایتد، اِوا ایر، هواپیمایی بریتانیا و شرکت لوفت هانزا، در رده‌های دوم تا دهم قرار گرفته‌اند.

 

نکته جالب‌تر اینکه شرکت قطر ایرویز در رده‌بندی سایت ای دریمز (edreams.com) نیز در رتبه اول قرار گرفته، که این نشان از کیفیت بالای پروازهای این شرکت هواپیمایی دارد. رتبه دوم این جدول، متعلق به شرکت هواپیمایی دلتا (Delta Airlines) در آمریکاست و شرکت هواپیمایی آل نیپون (All Nippon Airways) ژاپن نیز، موفق شده است مقام سوم در رده‌بندی بهترین ایرلاین‌های دنیا براساس تحقیقات سایت ای دریمز را به‌دست آورد.

 

بهترین ایرلاین

 

در میان کشورهای همسایه نیز، بعد از هواپیمایی قطر، شرکت «ترکیش ایرلاینز»، به‌عنوان بهترین ایرلاین ترکیه؛ در ردیف ششم این رده‌بندی قرار گرفته است که بهترین ایرلاین برای سفر به آمریکا و کانادا از مبدأ ایران نیز شناخته می‌شود.

 

این از رده‌بندی بهترین ایرلاین‌های جهان در سال 2021 و اما در ادامه با بهترین شرکت‌های هواپیمایی ایران آشنا می‌شوید.

 

بهترین ایرلاین‌های ایران

حالا که بهترین ایرلاین خارجی را شناختیم، قصد داریم نگاهی هم به ایرلاین‌های داخلی انداخته و بگوییم کدام شرکت هواپیمایی داخلی، در چه زمینه‌ای سرآمد است و می‌تواند خیال مسافرانش را راحت کند. در این راستا تلاش می‌کنیم با ارائه اطلاعات متنوع، نیاز همه سلیقه‌ها را درنظر بگیریم و اطلاعات لازم را در اختیارتان بگذاریم.

 

درادامه، تلاش می‌کنیم که ایرلاین‌های ایرانی را در سطح داخلی کشور خودمان بررسی کنیم؛ چرا که بررسی رتبه هواپیمایی ایران در جهان، موضوع متفاوتی است و نیاز به جایگاه و مقاله‌های دیگری دارد.

 

شرکت‌های هواپیمایی در ایران، مثل سایر شرکت‌های هواپیمایی در دنیا، تمرکز خود را بر پر ترددترین مسیرهای هوایی معطوف کرده‌اند تا رضایت بخش زیادی از مسافران را جلب کنند. به‌عنوان مثال یکی از پر ترددترین مسیرهای هوایی ایران، مسیر هوایی بین دو شهر مشهد و تهران است.

 

این موضوع، نمایانگر این است که اگر زمانی قصد خرید بلیط هواپیما مشهد تهران را داشته باشید، می‌توانید به آسانی به هرکدام از ایرلاین‌های داخلی مراجعه کرده و خدمات مطلوبی دریافت کنید. همچنین، اگر ساکن تهران باشید و حال‌وهوای زیارت به سراغتان آمده باشد، می‌توانید به آسانی با مراجعه به هرکدام از ایرلاین‌های داخلی، بلیط هواپیما تهران مشهد را بخرید و سفری آسان و ایمن را تجربه کنید.

 

احتمالا تا کنون این پرسش در ذهن شما شکل گرفته که، بهتر است با کدام ایرلاین‌های داخلی سفر کنیم؟

اگر بخواهیم از زاویه‌ای کلی و با بررسی تمام جهات، به این موضوع نگاه کنیم، پیشنهاد اول ما شرکت هواپیمایی ماهان است که با ارائه خدمات مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی و به‌روز نگه‌داشتن ناوگان هوایی خود، موفق به جلب رضایت اغلب مسافران شده و عنوان بهترین ایرلاین ایرانی را به خود اختصاص داده است.

 

این شرکت در سال 1371 تأسیس شد و با گسترس ناوگان هوایی، افزایش مسیرهای پروازی به سراسر دنیا و ارائه خدمات مبتنی بر استانداردهای بین‌المللی، در سال 1397 به عضویت انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی (IATA) درآمد.

 

اما از جمله دلایلی که این شرکت را تبدیل به بهترین ایرلاین ایرانی کرده است، می‌توانیم به مواردی مثل؛ استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته، پایین بودن سن هواپیماهای مسافربری، آموزش کادر پروازی متناسب با به‌روزترین شیوه‌های بین‌المللی، امنیت بالای پرواز، ارائه کلاس‌های پروازی متفاوت و سیستم اطلاع‌رسانی بسیار قدرتمند در زمینه اعلان تأخیر یا لغو پروازها، اشاره کنیم.

 

بهترین ایرلاین

 

همچنین لازم به ذکر است که این شرکت هواپیمایی، بهترین ایرلاین برای سفر به کیش نیز شناخته می‌شود.

 

از طرف دیگر، اگر تنها یک مؤلفه برای انتخاب بهترین ایرلاین‌ داخلی دراختیارمان باشد، کار بسیار سخت‌تری خواهیم داشت، چرا که باید از زوایای متفاوتی، تمام ایرلاین‌های داخلی را با یکدیگر مقایسه کنیم. در بررسی‌های انجام شده، شرکت هواپیمایی ایران ایر (هما) از نظر گردشگران، به‌عنوان محبوب‌ترین و قدیمی‌ترین ایرلاین ایرانی شناخته می‌شود.

 

همچنین اگر بخواهیم به پیشرفته‌ترین و جدیدترین ناوگان هوایی، در میان ایرلاین‌های ایرانی نگاه کنیم، به نام شرکت هواپیمایی کیش ایر، برمی‌خوریم. از سوی دیگر، شرکت هواپیمایی قشم ایر نیز، صاحب عنوان جذاب‌ترین و مدرن‌ترین ناوگان، در بین ایرلاین‌های ایرانی است.

 

اما اگر از آن دسته افرادی هستید که دقیق بودن زمان پرواز و منظم بودن خدمات آن برایتان اهمیت دارد، حتما سری به شرکت هواپیمایی معراج، بزنید  و سفر با منظم‌ترین و خوش‌قول‌ترین، ایرلاین ایرانی را تجربه کنید.

 

رتبه‌بندی‌ایمنی شرکت‌های هواپیمایی در ایران

با مطالعه این موارد، احتمالا شما هم جای خالی یکی از مهم‌ترین مؤلفه‌های پروازی در دنیا را احساس کرده‌اید و منتظرید بدانید که لقب ایمن‌ترین شرکت‌هواپیمایی ایرانی، متعلق به کدام ایرلاین است. به دلیل اهمیت زیاد این موضوع، سعی کردیم تا در بخش جداگانه‌ای به این سوال پاسخ بدهیم.

 

با مطالعه آمار و اطلاعات سال‌های گذشته و بررسی سوانح هوایی ایران، نتایجی به‌دست آمده است که نشان می‌دهد، شرکت هواپیمایی ماهان، در کنار شرکت هواپیمایی آتا، با ثبت کمترین میزان سوانح و تلفات در طول سال‌های فعالیتشان، صاحب ایمن‌ترین خطوط پروازی ایران هستند و می‌توانند مسافران خود را با بیشترین میزان ایمنی و سلامت، به مقصد برسانند.

 

در سوی مقابل اما، آمار و اطلاعات سوانح هوایی ایران از سال 1359 تاکنون، شرکت هواپیمایی ایران ایر را در صدر لیست پرحادثه‌ترین ایرلاین‌های داخلی قرار می‌دهد. البته ذکر این توضیح لازم است که با توجه به سال‌های طولانی فعالیت این ایرلاین و تعداد پروازهای بیشتر نسبت به سایر ایرلاین‌های داخلی، اختصاص دادن عنوان پرحادثه‌ترین شرکت هواپیمایی به ایران ایر، چندان مقایسه دقیق و مطمئنی نیست.

 

دفاتر فروش ایرلاین‌های داخلی

شرکت‌های هواپیمایی، معمولا در تمام شهرهای بزرگ ایران صاحب دفاتر فروش رسمی و معتبری هستند که می‌توانند ارائه‌دهنده خدمات و سفرهای هوایی نوین و مناسبی باشند که راحتی و آسایش مسافران را در اولویت قرار می‌دهند و در تلاشند تا خاطره خوشی از سفر با هواپیما را در ذهن مسافران خود به یادگار بگذارند.

 

اما یکی از نکات جالب توجه در این بخش، این است که بیشتر شرکت‌های هواپیمایی، دفاتر فروش فعالی در فرودگاه‌های معتبر و بزرگ سراسر کشور، مثل فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد، اصفهان، شیراز، کرمان، یزد، کیش، فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی تهران، دارند و می‌توانند در همان محل به نیاز مسافران پاسخ داده و نیاز آن‌ها را برآورده کنند.

 

سخن پایانی

 

در این مقاله با همراهی مجله گردشگری یوتراوز، بهترین ایرلاین‌های داخلی و خارجی را معرفی کرده و گفتیم که هر ایرلاین، در چه زمینه‌ای می‌تواند خدمات بهتری را به مسافران خود ارائه کند تا تجربه سفری لذتبخش را برای آن‌ها به ارمغان بیاورد.

 

همچنین، ضمن معرفی خطوط پرتردد پروازهای داخلی و شناسایی بهترین ایرلاین برای سفر به کانادا و آمریکا، به‌عنوان دو کشوری که پرواز مستقیم از مبدأ ایران ندارند، گفتیم که ایمن‌ترین و پرحادثه‌ترین خطوط هواپیمایی کشور، متعلق به کدام ایرلاین‌‎هاست، تا بتوانیم شما را در مسیر انتخاب خطوط هواپیمایی موردنظرتان، همراهی کنیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023