آخرین اخبار اقتصادی

عوارض خروج از کشور،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی

افزایش ۳۰ تا ۱۰۰ درصدی عوارض خروج از کشور/ هر ایرانی برای سفر اول خارجی باید ۵۲۰ هزار تومان بپردازد

بر اساس لایحه بودجه سال جاری، عوارض خروج از کشور برای هر نفر ۵۲۰ هزار تومان تعیین شد که ۱۲۰ هزار تومان نسبت به سال قبل…

مرغ تا پایان سال گران می شود؟/ تولیدکنندگان: تولید مرغ مقرون به صرفه نیستقیمت مرغ،اخبار اقتصادی،خبرهای اقتصادی
رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران گفت: هر چند تقاضا برای خرید مرغ زیاد نشده است، اما مقرون به صرفه نبودن تولید شاید دلیلی بر افزایش نوسان قیمت این محصول در بازار باشد و احتمال تغییر در ماه آخر سال به دلیل افزایش تقاضا وجود دارد.

به گزارش اقتصاد ۲۴، در حالی نرخ مصوب هر کیلو مرغ زنده ۵۰ تا ۵۳ هزار تومان و مرغ گرم ۷۳ هزارتومان است اما هم‌اکنون هرکیلو مرغ زنده ۵۷ هزارتومان و مرغ گرم ۸۰ تا ۸۵ هزار تومان عرضه می‌شود.

 

این روز‌ها شاید شاهد تثبیت قیمت گوشت مرغ در بازار مصرف باشیم، اما روند آهسته و زیرپوستی گرانی مرغ از چشم هیچ خریداری پنهان نمانده، حتی متولیان و مسئولان این بخش نیز به افزایش قیمت‌ها در این بازار اذعان دارند، اما سیاست تثبیت و مقابله با افزایش قیمت‌ها را ندارند.

 

تولیدکنندگان از یکسو از نبود حمایت دولت در راستای تامین نهاده دامی و ضرر و زیان بخش تولید به دلیل افزایش هزینه‌ها می‌گویند و از سوی دیگر به دنبال راهی برای نفوذ بیشتر بر قیمت مرغ در بازار هستند!

 

تولید مرغ هست اما گران

در همین رابطه غلامحسین جافر، رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران اظهار کرد: تولید مرغ بیشتر از تقاضای بازار است. در حال حاضر در واحد‌های صنفی پرورش دهنده مرغ گوشتی، جوجه ریزی بیش از نیاز کشور اتفاق افتاده و با ادامه این وضعیت بعید است قیمت مرغ درآخرین ماه سال افزایش پیدا کند.

 

به گفته این فعال صنفی، البته ناگفته نماند که در این وضعیت مرغ با قیمتی ۸ هزار تومان پایین‌تر از قیمت تمام شده به بازار مصرف وارد می‌شود و این وضعیت باعث وارد شدن خسارت به بخش تولید مرغ در این صنعت شده است.

 

جافر با اشاره به وضعیت تامین و عرضه نهاده‌های دامی برای این صنعت گفت: روند تامین ارز نهاده‌های دامی در حال حاضر خوب است. ذرت که با قیمت پایین‌تر از نرخ مصوب در بازار قابل دسترس است. در مورد سویا نیز نسبت به دو ماه قبل شرایط بهتر است.

 

تامین نهاده دامی گران است 

وی تصریح داشت: اگر وضعیت تامین ارز برای واردات نهاده‌های دامی تغییر و دچار نوسان شود قطعاً نمی‌توان به تثبیت قیمت‌ها در بازار مرغ خوشبینانه نگاه کرد.

 

رئیس هیئت مدیره اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران در پاسخ به این سوال که چرا قیمت مرغ در بازار مصرف این طور در حال تغییر است؟ گفت: هر چند تقاضا برای خرید این محصول پروتئینی زیاد نشده است، اما مقرون به صرفه نبودن تولید شاید دلیلی بر افزایش نوسان قیمت این محصول در بازار باشد و احتمال تغییر در ماه آخر سال به دلیل افزایش تقاضا وجود دارد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------