آخرین اخبار سیاست خارجی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

درخواست آرژانتین از پاکستان: وزیر کشور ایران را بازداشت کنید!

وزارت امور خارجه آرژانتین در اقدامی خصمانه و بی‌اساس روز سه شنبه اعلام کرد که از پاکستان و سریلانکا خواسته است تا وزیر کشور ایران (احمد وحیدی) را به دلیل ادعای واهی بمب…

حمله سایبری آمریکا به کشتی ایرانی «بهشاد» در دریای سرخ و خلیج عدنحمله پهبادی آمریکا به کشتی ایرانی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی
شبکه خبری ان بی سی نیوز آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی مدعی حمله سایبری آمریکا به کشتی ایرانی در نزدیکی دریای سرخ شد.

به گزارش ایرنا، شبکه ان بی سی نیوز آمریکا روز پنجشنبه به وقت محلی به نقل از سه مقام آمریکایی که نام آنها را افشا نکرد، گزارش داد: ایالات متحده آمریکا یک حمله سایبری علیه کشتی نظامی ایران( (MV Behshad )ناوبندر بهشاد نیروی دریایی ایران)، که در مورد کشتی های موجود در دریای سرخ و خلیج عدن اطلاعات جمع آوری می کرد و به حوثی های (انصارالله) یمن ارائه می داد، انجام داده است.

 

شبکه ان‌بی‌سی نیوز به نقل از این سه مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن اخیرا در پاسخ به حملات پهپادی شبه نظامیان مورد حمایت ایران در عراق به نیروهایش در اردن، حمله‌ای سایبری علیه یک کشتی نظامی ایران که اطلاعات کشتی‌های باری را در دریای سرخ و خلیج عدن جمع‌آوری می‌کرد، انجام داده است.

 

ان بی سی نیوز به نقل از این مقامات مدعی شد: هدف از این عملیات ایالات متحده، جلوگیری از توانایی این کشتی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات کشتی‌های باری با حوثی‌های یمن بوده است که به کشتی‌های باری در دریای سرخ حمله می‌کنند.

 

یکی از مقامات آمریکایی با اطلاع از این حمله سایبری گفت که این عملیات بر روی یک کشتی ایرانی به نام ام وی بهشاد انجام شده است. سایر مقامات از افشای نام کشتی خودداری کردند.

 

سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا از اظهار نظر خودداری کرد و سوالات در این زمینه را به وزارت دفاع این کشور ارجاع داد و وزارت دفاع نیز از اظهار نظر خودداری کرد.

 

مقامات ایالات متحده آمریکا معمولاً عملیات های مخفی از جمله حملات سایبری را فاش نمی کنند و اطلاعاتی را در مورد حمله به کشتی ایرانی تاکنون منتشر نکرده اند.

 

امیر سعید ایروانی، سفیر  و نماینده دائم ایران در سازمان ملل، هفته گذشته در مصاحبه باان بی سی نیوزگفت که بهشاد «برای مبارزه با فعالیت‌های دزدی دریایی» در دریای سرخ است و اطلاعاتی در اختیار نیروهای حوثی (انصارالله یمن) قرار نمی‌دهد.

 

سخنگوی پنتاگون در رابطه با شناور ایرانی بهشاد نیز گفت: درباره ماموریت این شناور مطالبی شنیده ایم. این کاملا عادی است که ایران شناوری در دریای سرخ داشته باشد و عملیات انجام دهد. به دنبال تقابل دریایی با ایران نیستیم.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------