آخرین اخبار سیاست خارجی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

اعلام آمادگی عراق برای فراهم‌کردن زمینه‌های لازم در شروع مذاکرات سیاسی بین ایران و عربستان

در تماس تلفنی حسین امیرعبداللهیان با وزیر امور خارجه عراق، گسترش روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش ایسنا، در این گفتگوی تلفنی، وزیر امور…

شولتس: قطر آماده کمک به حل‌وفصل اختلافات در وین استاخبار،اخبار جدید،اخبار روز
صدراعظم آلمان در کنفرانس خبری مشترک با امیر قطر نسبت به حصول توافق در وین ابراز امیدواری کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، اولاف شولتس، صدراعظم آلمان روز جمعه در کنفرانس خبری مشترک با شیخ تمیم بن حمد آلثانی، امیر قطر گفت: ما امیدوارم که توافقی میان طرفین مذاکرات هسته‌ای حاصل شود. قطر نیز آماده شراکت در حل‌وفصل اختلافات می‌باشد.

 

امیر قطر نیز در این کنفرانس خبری خوشبینی خود نسبت حصول توافق میان ایران و ایالات متحده را ابراز کرد و از آمادگی خویش برای کمک‌رسانی جهت حصول توافق خبر داد.

 

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران، اخیرا در گفت‌وگویی درباره مذاکرات وین گفت: هدف ما در این مذاکرات رسیدن به توافقی قوی و بادوام است و از طرف آمریکایی خواسته‌ایم واقع بین باشد، تاکید کرده‌ایم لغو تحریم‌ها در تمامی بخش‌ها و ارائه ضمانت‌های اقتصادی یکی از مهم‌ترین نکات در دستور کار مذاکراتی ماست.

 

او همچنین مطرح کرد: من فکر می‌کنم طرف آمریکایی به خوبی به خطوط قرمز ایران واقف است و ما به مذاکرات ادامه می‌دهیم و به محض این که به نقطه توافق برسیم، نماینده ما در مذاکرات در وین آخرین مراحل توافق را انجام خواهد داد.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------