آخرین اخبار سیاست خارجی

رابرت مالی،اخبار سیاست خارجی،خبرهای سیاست خارجی

تاکید راب مالی بر ادامه تلاش‌های آمریکا برای تشدید اوضاع در ایران

در ادامه تلاش‌های واشنگتن برای دامن زدن به ناآرامی‌ها در کشورمان نماینده آمریکا در امور ایران ادعاهایی را علیه نحوه برخورد با افراد حاضر در این ناآرامی‌ها مطرح کرد. به…

وزیر خارجه عراق: از مذاکرات هسته‌ای ایران استقبال می‌کنیم وزیر خارجه عراق,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
وزیر خارجه عراق در مصاحبه ای با شبکه الجزیره قطر گفت: از مذاکرات هسته ای ایران و آمریکا استقبال می کنیم زیرا هر تنشی بر اوضاع داخلی عراق تاثیر منفی می گذارد.

به گزارش ایرنا؛فواد حسین روز پنجشنبه در گفت و گو با شبکه الجزیره افزود: برای گسترش روابط با آمریکا تلاش می کنیم ضمن اینکه روابط خوبی نیز با جمهوری اسلامی ایران داریم.

 

وی همچنین اضافه کرد: دور پنجم گفت و گوهای ایران و عربستان به پایان رسیده است و برای برگزاری دور جدید این گفت و گوها تلاش می کنیم.

 

حسین گفت: بررسی هایی درباره اینکه نشست آینده میان تهران و ریاض در سطحی غیر از وزرای خارجه دو کشور برگزار شود، در جریان است.

 

وی همچنین درباره روابط میان کشورش و ترکیه گفت: ترکیه همسایه مهم ماست و ما منافع مشترکی داریم و باید برای گسترش روابط با هم به تفاهم برسیم.

 

وزیر امور خارجه عراق همچنین افزود: موضوع حزب کارگران کردستان با خشونت و سلاح حل نمی شود با آنکارا برای پایان دادن به فعالیت مسلحانه این حزب گفت و گو می کنیم.

 

حسین در بخشی دیگر از مصاحبه با الجزیره گفت: حضور نظامی آمریکا در عراق در چارچوب آموزش و مستشاری است.

 

وی درباره اوضاع داخلی عراق نیز تصریح کرد: مذاکرات با همه جریان های سیاسی درجریان است و تلاش می کنیم جلسه پارلمان هرچه زودتر برگزار شود.

 

حسین افزود: امیدوارم که با جریان صدر برای مشارکت در دولت جدید به توافق برسیم.

 

وی با بیان اینکه مشکلاتی در مسیر تشکیل دولت جدید وجود دارد گفت: اختلافاتی میان احزاب شیعه وجود دارد ولی پیشرفت هایی در گفت و گوهای میان جریان های مختلف عراق بوجود آمده است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------