آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

سفر برجامی قریب‌الوقوع رئیس موساد به آمریکا

یک رسانه رژیم صهیونیستی خبر داد که رئیس سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی در سفر به واشنگتن شرط و شروط این رژیم برای بازگشت آمریکا به توافق با ایران را اعلام خواهد کرد. به…


وزیرخارجه بحرین:بایدن پیش از توافق با ایران باید با ما رایزنی کند اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,وزیر امور خارجه بحرین
وزیر امور خارجه بحرین می گوید که انتظار دارد دولت جدید ایالات متحده پیش از هرگونه توافق جدید هسته ای با ایران، با بحرین و سایر کشورهای عربی حوزه خلیج فارس رایزنی کند. 

به گزارش مهر به نقل از تارنمای خبری آکسیوس، «عبداللطیف بن راشد الزیانی» وزیر امور خارجه بحرین در گفتگویی اختصاصی با خبرنگار آکسیوس گفت: «ظرف چهار سال گذشته وضعیت در خاورمیانه دگرگون شده و دینامیک منطقه دستخوش تغییر شده است». وی در ادامه مدعی شد: «ما اطمینان داریم که منافع ایالات متحده در برخورداری از یک منطقه امن و با ثبات برای همگان است و امیدواریم که ایران به یک تبعه مسئول در منطقه تبدیل شود!»

 

این دیپلمات بحرینی همچنین تأکید کرد که هرگونه توافق جدید [ایالات متحده] با ایران مستلزم آنست که نه تنها موضوع برنامه هسته‌ای ایران بلکه رفتار منطقه‌ای و همچنین برنامه موشک بالستیک این کشور را نیز دربر گیرد.

 

الزیانی با اشاره به شرکای ایالات متحده در منطقه خلیج فارس افزود: «چنانچه ایالات متحده به دنبال یک چنین توافقی با ایران باشد، لازم است که ما [شرکای واشنگتن در منطقه] طرف مشورت و رایزنی قرار گیریم».

 

وزیر خارجه بحرین همچنین گفت که این کشور با رژیم صهیونیستی و سایر شرکای خود در منطقه خلیج فارس پیرامون گام بعدی در قبال ایران در حال مشورت و رایزنی است.

 

وی ادعا کرد: «هر کشوری که نگران تجاوز ایران (!) است، باید و حتماً این موضوع را مطرح کند. ما دیدگاه‌های خود را به طور حتم اعلام می‌کنیم. ما با ایالات متحده گفتگویی نزدیک و صریح داریم، بنابراین مطمئنم که سایر کشورهای منطقه نیز نگرانی‌های خود را با صراحت بیان خواهند کرد».

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------