فیلم سیاه نسخه مرگ زن را پیچید اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز

 

زن جوان وقتی فیلم سیاه خود با مردی آشنا را در دستان شوهرش دید دست به اقدام مرگباری زد. این زن بعد از افشای راز تلخ خود شبانه قرص خورد و به کام مرگ فرو رفت.

 

نقض حکم اعدام

با شکسته شدن حکم اعدام مردی که متهم بود زن همکارش را آزار داده است، وی دیروز با حکم قضایی  به زندان و تبعید محکوم شد .

 

پرونده ای سیاه

رسیدگی به این پرونده از اوایل سال ۹۶ به دنبال شکایت یک مرد به نام احمد آغاز شد. وی  که به  پلیس آگاهی تهران رفته بود گفت: من و همسر 35 ساله ام  رویا صاحب دو فرزند هستیم اما از همان ابتدای زندگی با هم اختلاف داشتیم تا این که مدتی پیش همسرم قهر کرد و رفت و من ناچار شدم خانه ای برای او  اجاره کنم اما گاهی به خاطر فرزندان مان یکدیگر را ملاقات می کردیم .

 

وی ادامه داد: دو روز قبل پسر بزرگم فیلم سیاهی به من نشان  داد که  از دیدن آن شوکه شدم.  همسرم و یکی از همکارانش به نام فرهاد با هم در ارتباط بودند .پسرم می گفت این فیلم را یک مرد در خیابان به او داده است. من همان موقع  سراغ رویا رفتم و ماجرا را از او پرسیدم . همسرم می گفت همکارش فرهاد او را به بهانه صحبت کردن درباره کار به خانه اش کشانده و پس از خوراندن قرص خواب وی را آزار داده و از او فیلم گرفته است.

 

خودکشی رویا

من از همسرم خواستم از فرهاد شکایت کنیم اما همان شب همسرم با خوردن قرص دست به خودکشی زد .من حالا از همکار سابق همسرم شکایت دارم.

 

بازداشت شیطان

 با این شکایت و بررسی فیلم سیاه، فرهاد بازداشت شد .وی گفت:  من و رویا از سال ها قبل در یک کارگاه تولیدی پوشاک همکار بودیم و پس از مدتی تصمیم گرفتیم به طور شراکتی یک کارگاه تولیدی راه اندازی کنیم .من پول زیادی در این زمینه هزینه کردم و در این مدت فکر می کردم رویا مجرد است و شوهر ندارد. او گفته بود مطلقه است و به همراه فرزندانش زندگی می کند .

 

در این مدت  ما با هم در ارتباط بودیم و چند بار هم از رابطه مان فیلم گرفتیم .پس از مدتی شراکت ما به هم خورد و من از رویا خواستم  پول هایی را که هزینه کرده ام بدهد اما قبول نکرد. این اختلاف‌ها باعث  شد فیلمی را که از او تهیه کرده بودم به فرزندش بدهم تا او مجبور شود پول هایی را که از من گرفته ، برگرداند اما فرزندش فیلم را به پدرش نشان داده بود و همین موضوع باعث شد رویا  خودکشی کند.

 

اولین حکم

با این شکایت پرونده به شعبه هشتم دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و فرهاد پای میز محاکمه ایستاد .

 

قضات دادگاه پس از محاکمه  وی را به خاطر تجاوز به عنف به اعدام محکوم کردند اما با اعتراض وی  به حکم صادر شده پرونده در دیوان عالی کشور تحت رسیدگی قرار گرفت و قضات دیوان حکم اعدام را شکستند .

 

دومین دادگاه

فرهاد با رهایی از مجازات اعدام  بار دیگر در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران تحت محاکمه قرار گرفت .

 

وی گفت: رویا به من گفته بود مطلقه است .او بارها به من ابراز علاقه کرده بود و ما با هم قرار ازدواج گذاشته  بودیم. حتی او  یک بار به خانه پدری من در شهرستان آمد تا با پدر و مادرم ملاقات کند. رویا خودش راضی به این رابطه بود و من به زور او را آزار ندادم.

 

تغییر مجازات

 با این ادعا فیلم سیاه بار دیگر از سوی کارشناسان بررسی شد. وقتی روشن شد تجاوز به عنف صورت نگرفته،  قضات  وارد شور شدند و دیروز فرهاد را به صد ضربه شلاق و دو سال تبعید محکوم کردند.

 

تحلیل کارشناس

روزنه امید عنصر گمشده رخدادهای تلخ

دکتر امان ا... قرایی مقدم- جامعه شناس و استاد دانشگاه

خودکشی از نگاه جامعه شناختی یک پدیده اجتماعی به شمار می رود. وقتی در جامعه با چنین حوادثی رو به رو می شویم باید زندگی شخصی افراد را مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم تا لایه های پنهان زندگی شان مشخص شود. وقتی یک فرد تصمیم می گیرد به زندگی خود پایان دهد، عوامل گسترده ای در زندگی اش دخالت داشته که سبب شده تنها راه نجات خود را خودکشی تصور کند.

 

عوامل اقتصادی، فرهنگی و اخلاقی از مهم ترین عواملی است که افراد را به انتخاب خودکشی سوق می دهد. وقتی یک فرد دچار فروریختگی فرهنگی می شود تنها راه نجات خود از مشکلات زندگی را خودکشی می بیند و چنان چه تعداد این افراد در جامعه بیشتر شود قطعا جامعه با پریشانی رو به رو می شود و شاهد حادترین رخدادها خواهیم بود.

 

در جوامعی که ارزش ها و هنجارهای اجتماعی و فرهنگی دچار تزلزل می شود و اعتیاد، طلاق و خیانت شیوع پیدا می کند، قطعا خودکشی در میان افراد جامعه افزایش می یابد. معمولا افرادی که به لحاظ تربیتی مهارت های لازم را فرانگرفته اند و در محله هایی زندگی می کنند که به لحاظ فرهنگی پایین هستند، جامعه با پدیده آنومی اجتماعی رو به رو می شود.

 

اگر خودکشی در میان زنان و دختران رخ دهد باید از این نگاه مورد تحلیل قرار بگیرد که ازدواج اجباری، نارضایتی از زندگی زناشویی، دلزدگی عاطفی و... عواملی است که آن ها را به این راه خطرناک تشویق می کند. در پرونده بسیاری از این زنان دیده می شود که آن ها از طلاق و جدایی ترس داشته اند و دست به خیانت و حتی قتل زده اند و چون در شرایط نابه سامانی از زندگی مشترک به سر می برده اند قدرت مدیریت بحران نداشته و نتوانسته اند در مقابل مشکلات زندگی تاب بیاورند از این رو هیچ راهکاری را برای خود تصور نکرده و خودکشی و پایان دادن به زندگی را انتخاب کرده اند.

 

وقتی بین رسیدن به هدف و وسیله فاصله ای به وجود بیاید و افراد نتوانند به آرزوهای خود برسند، در شرایط سخت زندگی خودکشی را برمی گزینند و به دلیل نداشتن تعادل در رفتار توان عبور از بحران ها را ندارند و به شیوه ای دردناک به زندگی خود پایان می دهند. سرخوردگی ، یأس، ناامیدی، فاصله گرفتن از همبستگی ها و دلبستگی ها عوامل دیگری است که این پدیده اجتماعی را رقم می زند.

 

افرادی که وابستگی و دلبستگی شان بیشتر است به لحاظ روانی سالم هستند و کمتر برای حل بحران زندگی خودکشی را انتخاب می کنند. بنابراین امید عنصری است که به زندگی انسان ها جان می بخشد و آن ها را از چنین رخدادهای تلخی مصون نگه خواهد داشت.

 

  خراسان 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------