نماینده سازمان جهانی بهداشت: وضعیت در ایران جدی است/ حمایت سازمان ملل از کشور برای مبارزه با کرونااخبار,اخبار پزشکی,ویروس کرونا در ایران
هماهنگ کننده مقیم سازمان ملل متحد در جمهوری اسلامی ایران گفت: اینجانب همدردی عمیق خود به خانواده های آنانی ابراز می نمایم که عزیزانشان را از دست داده اند و سازمان ملل متحد هر آنچه می تواند برای کمک به مبارزه علیه این ویروس انجام خواهد داد.

به گزارش ایرنا از دفتر سازمان ملل متحد در ایران، خانم اوگوچی دنیلز گفت: سازمان جهانی بهداشت ملل متحد هفته گذشته، ارزیابی جهانی خطر کوید 19 را تا حد بسیار بالا افزایش داد. امروز آزمایش ویروس کرونای بیش از 90 هزار انسان در 58 کشور مثبت اعلام شده است. متاسفانه ایران یکی از کشورهایی است که در حال حاضر به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و سازمان ملل متحد بر اهمیت این نکته تاکید دارد که ایرانی ها تمامی محدودیت های اعمال شده به وسیله ستاد ملی مدیریت کرونا را رعایت نمایند.

 

کریستوف هاملمن نماینده سازمان جهانی بهداشت در جمهوری اسلامی ایران می گوید: وضعیت در ایران جدی است و کارگزاری های سازمان ملل متحد در تهیه و واردات اقلام اساسی پزشکی کمک می کنند. جدای از آن، سازمان جهانی بهداشت کمک های فنی به مسئولان و متخصصان سلامت ارائه می دهد تا با کمک به دولت ایران در زمینه معکوس کردن روند همه گیری سریع ویروس اقدامات لازم انجام شود.

 

براساس این گزارش، گروهی از متخصصان این سازمان به منظور تقویت راهنمایی فنی کارکنان پزشکی و کمک به مسئولان برای توقف انتقال این ویروس، روز دوشنبه 12 اسفند وارد تهران شد.

 

همراه این گروه، نوبت ششم محموله پزشکی کووید 19 سازمان جهانی بهداشت، این بار به اندازه  کافی برای حمایت از 15 هزار نفر از کارکنان مراقبت های بهداشتی، زمانیکه با بیماران کرونایی سروکار دارند و کیت های پزشکی برای آزمایش 100 هزار ایرانی مشکوک به داشتن  ویروس،  به ایران انتقال یافت.

 

سایر کارگزاری های سازمان ملل متحد مانند صندوق کودکان ملل متحد( یونیسف) واردات وسایل حفاظتی برای متخصصانی که به ویژه با کودکان و مادران سر و کار دارند را آغاز کرده و آژانس پناهندگان سازمان ملل متحد (کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان) تلاش های خود در زمینه حمایت از پناهندگان و جوامع میزبان را تشدید کرده  است.

 

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد برای کمک بیشتر به اداره اتباع و امور مهاجرین خارجی ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده دست  برای کارکنان مسئول پخش غذا و غذای مدارس تدارک دیده است. 

 

برنامه توسعه ملل متحد با همکاری وزارت امور خارجه مشغول تدارک وسایل حفاظتی برای کارکنانی است که در مرکز مدیریت بیماری های واگیردار، سازمان زندان ها، همچنین موسسات بهداشت روانی و اجتماعی خدمت می کنند. در نهایت، صندوق جمعیت سازمان ملل متحد مشغول فعالیت است تا به ویژه از سالمندان محروم و افراد دارای معلولیت حمایت نماید.

 

خانم دنیلز اظهار داشت: تمامی نهاد های سازمان ملل متحد همراه با مسئولان ایرانی، نقشی حیاتی در جلوگیری از گسترش ویروس کرونا ایفا می کنند. به منظور اجرای درست این اقدام، همه نیاز داریم به اطلاعات مبتنی بر واقعیت اتکا کنیم که صرفا بر پیشگیری و احتیاط متمرکزاست و توصیه های منابع قابل اعتماد برای مقابله با چالش ها را دنبال می کنیم. 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------