اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,وزارت بهداشت

۱۸۸ فوتی کرونا در ۲۴ ساعت گذشته/وضعیت ۵ استان «قرمز» است

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۸ نفر در کشور بر اثر کرونا جان خود را از دست دادند. به گزارش مهر، سیما سادات…


استان‌هایی که وضعیت قرمز کرونایی دارند/ استفاده از ماسک موثرتر از قرنطینه شهری؛ تولید واکسن کرونا تا سه ماه آیندهاخبار,اخبار پزشکی,سخنگوی وزارت بهداشت
سخنگوی وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی در پیام توییتری از تعداد شهرستان های سفید، زرد و قرمز و استان های با وضعیت قرمز کرونایی خبر داد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت،‌درمان و آموزش پزشکی در پیام توییتری از تعداد شهرستان های سفید، زرد و قرمز و وضعیت هشداردهنده برخی استان ها خبر داد.

 

طی هفته گذشته از نظر ریسک شیوع کرونا، ۱۹۸ شهرستان وضعیت سفید (کم‌خطر)، ۱۹۷ استان وضعیت زرد و ۵۲ شهرستان وضعیت قرمز (پرخطر) دارند. ضمنا برای نخستین بار یک شهرستان (جزیره بوموسو) در وضعیت سبز (بی‌خطر) قرار گرفته و تعداد شهرستان‌های سفید بیشتر از شهرستان‌های با وضعیت زرد شده است.

 

استان‌هایی که بیشترین تعداد شهرستان قرمز را داشته اند: خوزستان (۱۲ شهرستان قرمز)، سیستان و بلوچستان(۸)، بوشهر (۷)، خراسان شمالی(۶)، خراسان رضوی (۳)، کرمانشاه(۳)، آذربایجان غربی (۳)، هرمزگان (۲)، لرستان (۲)، تهران (۲)، مازندران و... (۱)

اخبار,اخبار پزشکی,سخنگوی وزارت بهداشت

 

بازگشت کرونا به کیش پس ۲۱ روز وضعیت سفید

 محمدرضا رضانیا با بیان اینکه بعد از حدود بیست و یک روز گذشته آمار مبتلا به ویروس در کیش ثبت نشده بود، گفت: زوج مبتلا به ویروس کرونا که در جزیره کیش شناسایی شدند احتمالا در یکی از نقاط دیگر از استان آلوده شده اند.

 

سخنگوی شورای سلامت گفت:با ثبت این دونفر به آمار جزیره کیش پیش بینی می شود در روزهای آینده به تعداد مبتلایان به ویروس کرونا افزوده شود.

 

وی با اشاره به برقراری پروازها به جزیره کیش گفت: براساس مصوبه شورای سلامت کیش تردد در اماکن عمومی بدون ماسک و رعایت ضوابط بهداشتی ممنوع است و برابر قانون با متخلفان به شدت برخورد خواهد شد.

 

دکتر رضانیا از مردم خواست با رعایت بهداشت و حفظ فاصله اجتماعی و شستشوی دستها در مبارزه با ویروس کرونا به سیستم بهداشتی و پزشکی جزیره کمک کنند.

 

لازم بذکر است از آغاز شیوع ویروس کرونا در کشور ، جزیره کیش با ۵۶ نفر مبتلای قطعی کرونا با ۲ نفر فوتی مواجه بوده است.

 

استفاده از ماسک موثرتر از قرنطینه شهری در مقابله با کرونا

کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت در پیام توییتری نوشت: ماسک از قرنطینه شهری و اعمال حکومت نظامی در مقابله با کرونا  موثرتر است.

 

متن پیام توییتری سخنگوی وزارت بهداشت به شرح زیر است:

استفاده از ماسک برای کاهش انتقال و پیشگیری از کرونا از قرنطینه شهری و حکومت نظامی موثرتر گزارش شده است.

 

تولید واکسن کرونا تا سه ماه آینده
کیانوش جهانپور در حساب توییتری خود نوشت:

«پروفسور اوگور شاهین استاد ایمنی شناسی دانشگاه ماینز آلمان و برگزیده جایزه مصطفی (ص)، از توفیق در زمینه تولید واکسن برای مقابله با کووید_۱۹ خبر داد و اظهار امیدواری کرد تا سه ماه آینده، این واکسن برای مصونیت در مقابل کرونا در دسترس خواهد بود.»

 

اخبار,اخبار پزشکی,سخنگوی وزارت بهداشت

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------