اصفهان در وضعیت زرد کرونا ویروس؛ تردد مسافران تاثیر به‌سزایی در افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ دارداخبار,اخبار پزشکی,کرونا در اصفهان
معاون دانشگاه علوم ‌پزشکی اصفهان گفت: استان اصفهان به استثنای ۵ شهرستان که دارای وضعیت سفید هستند، اکنون با وضعیت زرد همراه است که اطلاعات به صورت هفتگی جمع‌بندی می‌شود و بر مبنای این وضعیت، تصمیمات بازگشایی و دیگر تصمیمات گرفته خواهد شد.

کمال حیدری در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اعلام آمار مبتلایان به ویروس کرونا اظهار داشت: وضعیت اعلام آمار مبتلایان به کووید 19 در کشور و در هر استان با توجه به رصد میزان مبتلایان به این ویروس متفاوت خواهد بود به گونه‌ای که در بسیاری از مواقع به علت کاهش مبتلایان وضعیت از قرمز به زرد، از زرد به سفید و یا بالعکس گرایش پیدا کرده است.

 

وی افزود: همان‌طور که مشخص است هم اکنون در بعضی از استان‌ها به خصوص استان‌های گرمسیر که دارای وضعیت سفید و یا زرد بوده‌اند، وضعیت قرمز و به درجه هشدار رسیده است چرا که تردد افرادی در جامعه باعث ابتلای دیگران به این ویروس خواهد شد.

 

معاون دانشگاه علوم ‌پزشکی اصفهان درباره وضعیت استان اصفهان بیان کرد: استان اصفهان به استثنای 5 شهرستان که دارای وضعیت سفید هستند، اکنون با وضعیت زرد همراه است که اطلاعات به صورت هفتگی جمع‌بندی می‌شود و بر مبنای این وضعیت، تصمیمات بازگشایی و دیگر تصمیمات گرفته خواهد شد.

 

وی ادامه داد: این وضعیت متغیر بوده به گونه‌ای که در حال حاضر با وضعیت زرد همراه هستیم ولی در بعضی روزها نیز شاهد افزایش تعداد بیماران سرپایی بوده‌ایم که این وضعیت نیز در جایگاه خود بسیار نگران‌کننده است، این در حالی بوده که مناسبت‌ها، تردد مسافران به اصفهان و غیره در افزایش آمار تعداد مبتلایان بی‌تاثیر نخواهد بود.

 

حیدری در توصیه‌ای به مردم تصریح کرد: نمی‌توان زندگی را متوقف کرد و تصمیمات نیز در زمینه ادامه زندگی مردم گرفته می‌شود، امید است که مردم نیز پروتکل‌های بهداشتی را برای خود و دیگران جدی بگیرند تا بدین وسیله بتوانیم سلامت خود و دیگران را در ادامه روند پیش‌رو شاهد باشیم و همچنین با همدلی و همراهی یکدیگر شرایط کنونی را پشت سر گذاشته و به زودی شاهد وضعیت سفید در استان باشیم.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------