اخبار پزشکی


اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,پارکینسون

پارکینسون قبل از تولد آغاز می شود

تحقیقی جدید نشان می دهد برخی افراد که قبل از ۵۰ سالگی به پارکینسون مبتلا می شوند، احتمالا با بی قاعدگی خاصی در سلولهایشان…


نقش متابولیسم در عملکرد سلول‌های ایمنی/ شب اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,متابولیسم
محققان دریافتند که متابولیسم می‌تواند در عملکرد سلول‌های ایمنی تاثیر بگذارد.

به گزارش فارس، بدن ما شبکه‌ای از میلیاردها سلول زنده است، بنابراین وضع سلامت ما تصویری از چگونگی سالم یا ناسالم بودن سلو‌ل‌های ما است.

 

براساس گزارش «تک اکسپلوریست»، داشتن سلول‌های سالم به این موضوع اشاره دارد که بدن ما سالم است و در مقابل وجود سلول های ناکارآمد به این معنی است که بدن ما بیمار است.

 

گفتنی است؛ سلول‌ها همیشه در معرض تنش‌های فیزیکی، احساسی و فعال قرار می‌گیرند و این امر موجب بی‌فایده شدن آنها و در نتیجه بروز بیماری می‌شود.

 

با این حال چه چیزی سبب تغییر سلول‌های سالم و بروز بیماری می‌شود؟

این مطالعه نشان می‌دهد که علاوه بر اختلال ژنی که سلول‌ها را تنظیم می‌کند عوامل دیگری در بدرفتاری سلول‌ها شرکت دارند که یکی از آنها متابولیسم است.

 

از همین رو دانشمندان شروع به مطالعه متابولیسم میتوکندری کردند. میتوکندری اندامکی با ساختار تخصصی در سلول است که به نوبه خود مواد مغذی را به انرژی تبدیل می‌کند. آنها با استفاده از روش‌هایی از جمله اصلاح کریسپر ژن و مطالعه توالی ژنتیکی رفتار لنفوسیت‌ها (سلول‌های ایمنی) و زیست‌شیمی را مورد بررسی قرار دادند.

 

محققان دریافتند که متابولیسم داخل لنفوسیت‌ها، سلول‌های ایمنی را برای افزایش و تقلید از یک عملکرد خاص،‌ فعال می‌کند.

 

طبق این گزارش، این شواهد درک دیگری از بیولوژی سلول‌های ایمنی را ارائه و همچنین راه‌ را برای درمان اختلال سلول‌ها و بیماری‌های مرتبط مانند سرطان هموار می‌کند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------