۳۰ هزار کرونایی در چین درمان شدند/ کره‌جنوبی ۱۶۹ مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش کرد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کرونا
تازه ترین آمار رسمی کمیسیون بهداشت ملی چین نشان می دهد که ۳۰ هزار نفر از کسانی که به کرونا مبتلا شده بودند ، درمان شده اند. 

با درمان نزدیک به ۳ هزار نفر دیگر در فاصله ۲۴ ساعت گذشته و ساخت واکسن های خوراکی که بزودی مورد آزمایش عمومی قرار می گیرد ، امیدها برای کنترل کامل کرونا در چین بیش از قبل افزایش یافته است.

 

از سوی دیگر از دیروز تا روز چهارشنبه فقط ۵ نفر در سراسر چین بجز کانون شیوع بیماری در استان هوبی به کرونا آلوده شده اند که ۴ نفر نیز از روز سه شنبه کمتر است.

 

این در شرایطی است که شمار مبتلایان در کشورهای دیگر اروپایی و همچنین در کره جنوبی رو به افزایش است.

 

امروز کمیسیون بهداشت ملی چین از ابتلای ۴۰۶ نفر به کرونا خبر داد و اینکه ۵۲ نفر دیگر جانشان را از دست داده اند که همگی مربوط به کانون شیوع بیماری است. روز گذشته ۷۱ نفر فوت کرده بودند.

 

در کره جنوبی شمار مبتلایان به یکهزار و ۱۴۶ نفر رسیده است. بیش از ۸۰ درصد از موارد ابتلا خوشه ای و مربوط به یک کلیسا در شهر دایه گو و یک بیمارستان در منطقه چیونگدو در حدود ۳۰۰ کیلومتری جنوب شرق پایتخت بوده است.

 

در شهر بوسان دومین شهر بزرگ کره جنوبی ۸ نفر مبتلا شده اند و در مجموع ۱۱ کرونایی جانشان را از دست داده اند.

 

وضعیت در اروپا نیز نگران کننده است . زیرا بتازگی مواردی از ابتلا در سوییس ، رومانی ، کرواسی و اتریش به ثبت رسیده است.

 

در ایتالیا ۳۲۳ نفر کرونا گرفته اند و ۱۱ نفر فوت کرده اند.

 

سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده که ایران بیشترین موارد مرگ و میر پس از چین را به خود اختصاص داده و تاکنون ۱۶ نفر بر اثر ابتلا به کرونا جان باخته اند. 

 

کره‌جنوبی ۱۶۹ مورد جدید ابتلا به کرونا گزارش کرد

مقام‌های بهداشتی کره‌جنوبی اعلام کردند که با تایید ابتلا ۱۶۹ نفر دیگر به کرونا، آمار مبتلایان به این ویروس در این کشور به یکهزار و ۱۴۶ تن رسید.

 

خبرگزاری یونهاپ بامداد چهارشنبه گزارش داد که مقام‌های بهداشتی کره‌جنوبی اعلام کردند در روز گذشته ۱۶۹ نفر دیگر در این کشور به بیماری جدید کرونا مبتلا شده‌اند.

 

با احتساب این تعداد، افزایش ناگهانی شیوع ویروس کووید-۱۹ در کره جنوبی تعداد کل مبتلایان در این کشور را به یکهزار و ۱۴۶ تن رسانده است.

 

همچنین تاکنون ۱۱ نفر در کره جنوبی در اثر ابتلا به این بیماری جان باخته‌اند که یک شهروند مغولستانی که برای پیوند کبد به این کشور سفر کرده بود نیز در میان آنان است.

 

به نوشته یونهاپ، ویروس کرونا به حدود ۸۰ درصد از مبتلایان در این کشور از دو شاخه در یک کلیسا در شهر دئیگو و بیمارستانی در نزدیکی این شهر سرایت کرده است.

 

۱۵۳ مورد از مبتلایان جدید از شهر دئیگو مرکز شیوع ویروس در کره جنوبی و استان همسایه آن جیئونگسانگ هستند.

 

دولت کره جنوبی از روز یکشنبه اعلام «وضعیت قرمز» کرده و تلاش دارد تا شیوع بیماری را در شهر دئیگو مهار کند.

 

کارشناسان در کره جنوبی می‌گویند که با توجه به برنامه مقام‌های بهداشتی برای آزمایش گرفتن از بیش از ۲۱۰ نفر از اعضای کلیسای شهر دئیگو، احتمالا افزایش ناگهانی آمار مبتلایان در روزهای آینده وجود دارد.

 

  ایرنا 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------