ابتلای ۶۳ نفر از کادر درمانی یک بیمارستان در بوئین زهرا به کرونا/ حضور همراه بیمار در بیمارستان‌ها ممنوع شد اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,کادر درمانی
.فرماندار شهرستان بوئین زهرا از مبتلا شدن ۶۳ نفر از کادر درمانی بیمارستان امیرالمومنین شهرستان بوئین زهرا به کرونا از ابتدای انتشار ویروس کرونا تاکنون خبرداد. 

 به گزارش ایلنا، مصطفی آقاعلی در نشست با فرهادی رئیس بیمارستان امیرالمومنین شهرستان بوئین زهرا، اظهارکرد: در حال حاضر وضعیت شهرستان بوئین زهرا قرمز است و از شهروندان انتظار داریم رعایت پروتکل های بهداشتی را جدی بگیرند.

 

 فرماندار  بوئین زهرابیان کرد: تنها راه مقابله با ویروس کرونا رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، زدن ماسک، شست‌ و شوی دست ها به صورت مستمر و حضور نیافتن در مراکز جمعیتی است که انتظار داریم شهروندان به آن توجه کنند.

 

حضور همراه بیمار در بیمارستان‌ها ممنوع شد

بنابر اعلام معاون درمان وزارت بهداشت حضور همراهان بیمار در تمام بخش‌های بیمارستانی ممنوع شد. 

 

  قاسم جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت در نامه‌ای به معاونین درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، ضمن تاکید بر جلوگیری از حضور همراهان بیمار در تمامی بخش‌های بیمارستانی به منظور پوشش خدمات رفاهی و شخصی بیماران، بر استفاده از ظرفیت نیرو‌های بهیاری، پرستاری و همچنین نیرو‌های داوطلب کمک بهیار یا خدماتی در امر تغذیه، مراقبت و انتقال نمونه‌های گرفته شده از بیمار به آزمایشگاه، تصویربرداری و سایر امور مرتبط، تاکید کرد.

 

در این نامه است:

 

معاونین محترم درمان دانشگاه‌های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی کشور

احتراماً پیرو نامه شماره ۱۲۴۲۶/۴۰۰ د مورخ ۰۸/۰۷/۱۳۹۹ به استحضار می‌رساند در خصوص حضور همراه در کنار بیماران مبتلا به کووید ۱۹ جهت پوشش خدمات رفاهی و شخصی به بیماران با عنایت به اینکه حضور همراه در کنار بیمار کووید ۱۹ خطر انتقال بیماری به فرد همراه، خانواده و جامعه را بسیار بالا می‌برد، انتظار می‌رود طبق تاکیدات قبلی از حضور همراهان در تمامی بخش‌های بیمارستانی جلوگیری گردد و هرگونه خدمات مورد نیاز بیماران عزیز در امر تغذیه، مراقبت و انتقال نمونه‌های گرفته شده از بیمار به آزمایشگاه، تصویربرداری و سایر امور مرتبط، تنها توسط نیرو‌های بهیاری و پرستاری انجام شود.

 

بدیهی است در صورت امکان می‌توان از طریق نیرو‌های داوطلب کمک بهیار یا خدماتی نظیر داوطلبین هلال احمر، نیرو‌های داوطلب جهادگر بسیجی و ... استفاده نمود.

 

دکتر قاسم جان بابایی

معاون درمان وزارت بهداشت 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------