X

شواهدی مبنی بر شیوع گسترده‌تر ویروس کرونا در ووهان چین در دسامبر ۲۰۱۹ وجود دارد‌ اخبار پزشکی ,خبرهای پزشکی,ویروس کرونا
محققان سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که شیوع ویروس کرونا در چین در ماه دسامبر ۲۰۱۹ بسیار گسترده‌تر از میزان اعلام شده بوده است. 

 به گزارش ایلنا به نقل از سی‌ان‌ان، محققان سازمان بهداشت جهانی اعلام کردند که نشانه‌هایی وجود دارد دال بر اینکه میزان شیوع ویروس کرونا در ووهان در دسامبر ۲۰۱۹ بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که پیشتر تصور شده است. 

 

«پیتر بن امبارک»، پژوهشگر ارشد تیم اعزامی سازمان بهدات جهانی به چین گفت: «ویروس کرونا در ماه دسامبر در ووهان به طور گسترده‌ای در حال شیوع بود و این یک کشف جدید است.»

 

وی افزود: «این تیم چندین نشانه از شیوع گسترده‌تر ویروس در سال ۲۰۱۹ یافته است، به گونه‌ای که در ماه دسامبر بیش از ۱۲ نوع از این ویروس در ووهان وجود داشته است.»

 

این تیم همچنین با اولین بیماری که به گفته مقامات چینی در تاریخ  هشتم دسامبر بدون پیشینه سفر قابل توجهی مبتلا شده گفت‌و‌گو کرده است. 

 

امبارک که متخصص ایمنی غذا در سازمان بهداشت جهانی است، افزود:  «دانشمندان چینی ۱۷۴ مورد ویروس کرونا در ووهان و اطراف آن در دسامبر ۲۰۱۹ را به تیم ارائه داده‌اند و این به مفهوم آن است که این بیماری طی همین ماه بیش از هزار نفر را در ووهان آلوده کرده است.»

 

وی گفت: «تیم سازمان بهداشت جهانی نوع ماده ژنتیکی ویروس را که در موارد اولیه ویروس کرونا بررسی کرده‌اند، گسترش داده است.»

 

به گفته امبارک این کار به آن‌ها اجازه می‌دهد به جای بررسی نمونه‌های کامل، نمونه‌های ژنتیکی جزئی را بررسی کنند. به همین دلیل آن‌ها توانستند ۱۳ توالی ژنوم مختلف را برای ویروس کرونا برای اولین بار از دسامبر ۲۰۱۹ جمع‌‌آوری کنند. این توالی‌ها  اگر با بزرگ‌ترین داده‌های بیماران در چین در سال ۲۰۱۹ بررسی شود، می تواند سرنخ‌های ارزشمندی در مورد جغرافیا و زمان شیوع قبل از این دوره به دست دهد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------