آخرین اخبار سیاسی

محمد مهاجری،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی

مهاجری خطاب به برخی اصلاح ‌طلبان: می‌خواهید پز بدهید بدهید اما آیا اگر ظریف با همه آبرویش وسط میدان نبود، کلاه شما پشم داشت؟

مهاجری فعال سیاسی اصولگرا خطاب به اصلاح طلبان نوشت: می‌خواهید پز بدهید بدهید اما اگر محمدجواد ظریف با همه آبرویش وسط میدان نبود، کلاه شما…

ظریف یک تنه پزشکیان را به صندلی پاستور نزدیک کرد/ برجام زنده استظریف،اخبار سیاسی،خبرهای سیاسی
در ادامه حضور نامزدهای انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری در رسانه ملی، برنامه‌ای با حضور مسعود پزشکیان با عنوان «میزگرد سیاسی» از شبکه سه سیما و برگزار شد و محمدجواد ظریف و مهدی سنایی به عنوان مشاوران سیاسی، این نامزد انتخابات را همراهی کردند.

سهراب مرادی در جریان نو نوشت؛ ظریف در میزگرد سیاسی شبکه سه سیما که به عنوان یکی از مشاوران مسعود پزشکیان کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در این برنامه حضور داشت، همان طوری بود که دلمان می خواست.

 

ظریف با پاسخ های صریح، آمارهای دقیق و تکیه بر معاهدات بین المللی و اشاره به آیات قرآن کریم طوری پاسخ کارشناسان سیاست خارجه به ویژه فواد ایزدی سیاستمدار نزدیک به جلیلی  را داد که دیگر جای بحث و کتمانی برایشان باقی نماند.

 

ظریف بار دیگر نشان داد که  در عین وفاداری به نظام و وطن دوستی،  دیپلماسی را بلد است و با اعداد و ارقام و عدله ثابت کرد که ترامپ  و دلواپسان داخلی نتوانسته و نمی توانند برجام را که دستاورد او و تیمش است را زیر سوال ببرند.

 

درست یک شب پس از مناظره نه چندان جذاب و کسل کننده کاندیداها حالا ظریف با ظرافت و نطق طوفانی و دقیقش انتخابات را وارد فاز جدیدی کرد و پزشکیان را به صندلی پاستور نزدیک تر کرد.

 

پزشکیان هم نشان داد بازی را بلد است و پس از آن میزگرد قبلی که دو تن از اقتصاددان های برجسته را با خود به برنامه آورد این بار هم با دعوت از ظریف و سنایی به عنوان تیم همراه نشان داد اگر می گوید همه چیز دان نیست و اعتقاد به کار کارشناسی دارد ، از چه حرف می زند و منظورش چیست.

 

او با آوردن ظریف و ظریف با این درجه از تسلط به روابط بین الملل و کاربلد بودن به مردم و حتی حکومت اطمینان دادند که با رئیس جمهور شدن پزشکیان خیالشان از روابط خارجه راحت باشد.

 

ظریف در کمتر از ۱۰ دقیقه ثابت کرد، برجام زنده است، کسی نمی تواند منکر آن شود، برجام برای همه دنیا غیر از اسرائیل خوب است، بدون برجام و مسالمت نمی شود با دنیا تعامل کرد و سلاح تعیین کننده نیست بلکه این قدرت معنایی و پیام انقلاب است که تعیین کننده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------