ربات‌های کوچکی که با الکل کار می‌کننداخبار,اخبار علمی
پژوهشگران آمریکایی توانسته‌اند ربات‌های بسیار کوچکی را طراحی و ابداع کنند که نیروی مورد نیاز آنها از الکل تامین می‌شود.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، یکی از کوچکترین میکروربات‌های جهان که قدرت آن با الکل تامین می‌شود، می‌تواند باری ۲/۶ برابر وزن خود را حمل کند.

 

عضلات ربات‌های کوچک معمولا به یک منبع خارجی نیرو متصل می‌شوند. این منبع خارجی، باتری‌هایی هستند که وزن و اندازه آنها، کارآیی ربات‌ها را کاهش می‌دهد.

 

پژوهشگران "دانشگاه کالیفرنیای جنوبی" (USC) برای برطرف کردن این مشکل، میکرورباتی موسوم به "روبیتل" (RoBeetle) را ابداع کرده‌اند که با الکل کار می‌کند.

 

"نستور پرز آرانسیبیا" (Nestor Perez-Arancibia)، از پژوهشگران دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و طراح روبیتل گفت: تراکم انرژی باتری‌هایی که برای ربات‌های کوچک استفاده می‌شوند، بسیار پایین است. به همین دلیل ما به منبع جدیدی از انرژی نیاز داشتیم. از آنجا که منبع جدید ما باتری نبود، توانستیم ربات‌ها را بسیار سبک و کوچک بسازیم.

 

میکروربات‌های روبیتل، به یک مخزن کوچک مجهز هستند که وزن آن ۹۵ میلی‌گرم است و پس از پر شدن با الکل، واکنش‌های شیمیایی را آغاز می‌کند که انرژی از آنها به دست می‌آید.

 

قدرت کشش عضلات، به روبیتل امکان می‌دهد تا مانند یک سوسک بخزد. این میکروربات هنگام حرکت می‌تواند باری ۲/۶ برابر وزن خود را حمل کند.

 

پژوهشگران سعی دارند تا با استفاده از منابع دیگر انرژی، به بهبود عملکرد روبیتل کمک کنند.

 

گام بعدی پژوهشگران این است تا روبیتل را با اضافه کردن بال، به نخستین ربات پرنده کاملا خودران در این مقیاس تبدیل کنند تا برای پروژه‌های نظامی کاربرد داشته باشد.

 

این پژوهش، در مجله "Science Robotics" به چاپ رسید.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی