محققان ضربان زمین را می سنجندضربان زمین،اخبار علمی،خبرهای علمی
محققان تصمیم دارند ۵۰ ابزار ارتعاش سنج در منطقه ای از شمال اقیانوس آتلانتیک قرار دهند تا هرگونه لرزشی در چند صد کیلومتری عمق زمین را ردیابی کنند.

به گزارش مهر به نقل از اسکای نیوز، قرار است ۵۰ ابزار سنجش به کف اقیانوس آتلانتیک ارسال شود تا ضربان زمین را اندازه گیری کنند.

 

این ابزارها لرزش‌های ناشی از امواج ارتعاشی را ردیابی می‌کنند و هرگونه تغییری در عمق چند صد کیلومتری زمین را به طور مداوم ثبت می‌کنند.

 

دستگاه‌های ارتعاش سنج در منطقه‌ای قرار داده می‌شود که جزایر قناری، مادیرا و آزور قرار دارند و از فناوری بهره می‌گیرند که قبلاً برای بررسی کهکشان‌ها استفاده شده است.

 

کالج دانشگاه لندن این پروژه را رهبری می‌کند که هدف آن دستیابی به دانش بیشتر درباره طغیان مواد جبه زمین است. این امر فراتر از مرزهای صفحات تکتونیکی قاره‌ای است و نمی‌توان آن را با کمک نظریه هایی درباره صفحات تکتونیکی توضیح داد.

 

آنا فراریا از دانشگاه کالج لندن می‌گوید: این نخستین باری است که چنین منطقه عظیمی از شمال اقیانوس آتلانتیک را با ابزارهای سنجشی پوشش دادیم. با بررسی این اطلاعات به درک بهتری از تحرکات عظیمی دست می‌یابیم که در عمق چند صد کیلومتری جبه زمین اتفاق می‌افتد.

 

فیزیک اختر شناسان قبلاً از این روش برای مطالعه کهکشان‌های دور دست استفاده کرده‌اند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022