کشف دو سیاهچاله پرجرم از دل یک کهکشانسیاهچاله،اخبار علمی،خبرهای علمی
یک تیم ستاره شناسی موفق به رصد دو سیاهچاله در کهکشان NGC ۷۷۲۷ شد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از gizmodo، طبق مشاهدات یک تلسکوپ استاندارد، کهکشان NGC ۷۷۲۷ مانند یک جسم غول پیکر در آسمان شب در حال حرکت است. در داخل این کهکشان، دو سیاهچاله بسیار پرجرم وجود دارد. همانطور که اخیراً تیمی از ستاره شناسان دریافتند، این اجرام از هر جفت پرجرم دیگری به زمین نزدیکتر هستند. یکی از سیاهچاله‌ها ۶.۳ میلیون برابر خورشید جرم دارد، در حالی که جرم دیگری ۱۵۴ میلیون برابر خورشید است. همچنین در فاصله ۸۹ میلیون سال نوری از زمین قرار دارد.

 

هنگامی که دو کهکشان با هم ادغام می‌شوند، سیاهچاله‌ها به دور یکدیگر می‌چرخند و در نهایت خود را با هم ادغام می‌کنند. این ادغام سیاه‌چاله‌ها از خشن‌ترین پدیده‌های اختر فیزیکی در جهان هستند، و امواج گرانشی را ایجاد می‌کنند که توسط انیشتین پیش‌بینی شده بود و اولین بار توسط رصدخانه امواج گرانشی تداخل‌سنج لیزری (LIGO) در سال ۲۰۱۵ مشاهده شد. کارینا وگل، سرپرست تیم تحقیق در این باره به Gizmodo گفت: زمانی که سیاهچاله‌ها بسیار به یکدیگر نزدیک‌تر شوند، از نظر گرانشی به هم متصل و به دور یکدیگر می‌چرخند.

 

وگل ستاره شناس دانشگاه استراسبورگ فرانسه گفت که آثار ادغام کهکشان‌های ناشناخته مانند آن می‌تواند تعداد کل سیاهچاله‌های کلان پرجرم را تا ۳۰ درصد افزایش دهد. در حال حاضر، LIGO می‌تواند رویداد‌های امواج گرانشی را از سیاهچاله‌هایی که ادغام می‌شوند و چند برابر خورشید جرم دارند، تشخیص دهد. همچنین زمانی که ماموریت فضایی LISA چند سال دیگر آنلاین شود، می‌توانیم رویداد‌های امواج گرانشی را از ادغام سیاهچاله‌های پرجرم تشخیص دهیم.

 

سیاهچاله،اخبار علمی،خبرهای علمی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022