بهترین تصاویر علمی هفته: از هولوگرام جنین تا لامپ‌های حشره‎ایفناوری - در این گزارش تصویری، بهترین عکس‌های علمی چند روز اخیر را به انتخاب سایت پاپ‌ساینس با هم مرور می‌کنیم: از متروکه‌های جنگ ستارگان گرفته تا پلی به شکل بادبزن و رفتار عجیب نهنگ قاتل.

 بهترین تصاویر علمی هفته

  هولوگرام جنین: والدین همیشه به بچه‌های به دنیا نیامده خود علاقه دارند و دیدن عکس سونوگرافی جنین هیجان زیادی را برای آنها ایجاد می‌کند. بنابراین شاید نوآوری جدید باعث شود تا آنها بال در آورند! خالقان این فناوری ابتدا از جنین با فناوری فراصوتی تصویربرداری می‌کنند و سپس عکس جنین را به تصاویر هولوگرام سه‌بعدی تبدیل می‌نمایند.

 بهترین تصاویر علمی هفته

 طلوع خورشید در فضا: خدمه ایستگاه فضایی بین‌المللی هر روز شانس این را دارند که 16 بار طلوع خورشید را تماشا کنند. این عکس نیز طلوع خورشید فضایی را بر فراز اقیانوس آرام جنوبی به تصویر می‌کشد.

 بهترین تصاویر علمی هفته

 ماه مرکب: به نظر شما چه چیزی می‌تواند بهتر از عکس ماه باشد؟ نظرتان راجع به 47 عکس از ماه که در یک عکس واحد با هم ترکیب شده‌اند چیست؟ میلوسلاف دروک‌مولر این کار را در شب خورشیدگرفتگی اخیر انجام داد، و نتیجه‌اش عکس خارق‌العاده‌ای است که در بالا می‌بینید. سطح ماه به خاطر پدیده زمین‌تاب (بازتاب نور خورشید از سطح زمین) روشن شده است.

 بهترین تصاویر علمی هفته

 ساختمان‌های آیینه‌ای: آتلیه Architzer مجموعه‌ای از عکس‌های زیبا را رونمایی کرده است که انعکاس خانه‌ها را در آب نزدیک آنها نشان می‌دهد. عکس بالا یکی از عکس‌های این مجموعه است که خانه‌هایی را در آمستردام هلند نشان می‌دهد.

 بهترین تصاویر علمی هفته

 لامپ حشره‌ای: شاید باورنکردنی باشد، اما چیزی که در عکس بالا می‌بینید یک لامپ است! پائول هینجن طراح، این لامپ غیرعادی را با استفاده از چوب بلوط ساخته است.

 بهترین تصاویر علمی هفته

دود اسکن شده: آزمایشگاه ScanLAB معمولا از فناوری اسکن سه‌بعدی خود برای پروژه‌های معماری استفاده می‌کند، اما گاهی اوقات نیز این فناوری را برای پروژه‌های هنری به کار می‌گیرد. در آخرین نمونه از این پروژه‌ها، گروه اقدام به اسکن سه‌بعدی مه و دود نمود تا این تصاویر زیبا و کمی وحشت‌آور را خلق کند. عکس بالا یکی از تصاویر این مجموعه است که ورود دود را از میان در نشان می‌دهد.

 بهترین تصاویر علمی هفته

حمله نهنگ قاتل: نهنگ‌های قاتل گاهی اوقات عادت دارند تا طعمه خود را هنگام شکار پرتاب کنند، رفتاری که البته چندان متداول نیست. جودی فردیانی این عکس را از یکی از این رخدادهای نادر گرفته است که طی آن، نهنگ قاتل دلفینی را که شکار کرده است به درون هوا پرتاب می‌کند.

  بهترین تصاویر علمی هفته

متروکه‌های جنگ ستارگان: را دی‌مارتینو با استفاده از نرم‌افزار گوگل ارث دکورهای متروکه مجموعه فیلم‌های «جنگ ستارگان» را در تونس ردیابی کرد؛ سپس با سفر به منطقه اقدام به عکس گرفتن از آنها نمود. واقعا جای روبات R2-D2 در این صحنه خالی است که با بوق‌های خود تماشاگران را سرگرم می‌کرد.

   بهترین تصاویر علمی هفته

 هنر اطلاعات: بادکنک‌های رنگی این عکس به خودی خود نیز زیبا هستند، اما ماجرا وقتی جالب‌تر می‌شود که بدانید جانمایی آنها کاملا هدفمند بوده است. ویلم بسلینک داده‌ها را با اجسام واقعی مرتبط می‌سازد. این بادکنک‌ها نیز میزان بازدیدکنندگان بخش‌های مختلف موزه پرینسن‌هاف دلفت را به تصویر می‌کشد.

  بهترین تصاویر علمی هفته

 پل بادبزنی: شرکت Knight Architects خالق این پل تاشو خارق‌العاده است که در لندن ساخته شده است. این پل می‌تواند همانند بادبزن جمع شود و امکان عبور شناورها را از زیر خود فراهم آورد.


منبع:khabaronline.ir

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------