X

همه آنهاهایی که با قطار مایکروسافت میلیونر شدندبرای همه آنهایی که شانس آن را داشتند تا در روزهایی که مایکروسافت اوج میگرفت، واگن خود را به قطار آن ببندند، نتیجه فوق العاده بود. تخمین زده میشود که در همین روزها مایکروسافت 3 میلیاردر و 12 هزار میلیونر را تحویل جامعه بشری داد! حتی آنهایی که به این حد نرسیدند نیز کم بدست نیاوردند. نگاهی به فهرست میلیونرهای مایکروسافت به خوبی نشان میدهد که قطار مایکروسافت برای چه کسانی خوشبختی آورده است.

برای همه آنهایی که شانس آن را داشتند تا در روزهایی که مایکروسافت اوج میگرفت، واگن خود را به قطار آن ببندند، نتیجه فوق العاده بود. تخمین زده میشود که در همین روزها مایکروسافت 3 میلیاردر و 12 هزار میلیونر را تحویل جامعه بشری داد! حتی آنهایی که به این حد نرسیدند نیز کم بدست نیاوردند. نگاهی به فهرست میلیونرهای مایکروسافت به خوبی نشان میدهد که قطار مایکروسافت برای چه کسانی خوشبختی آورده است.

 هرچند مایکروسافت بسیاری را تبدیل به قشر ثروتمند کرده است، اما تعدادی اندک بیش از سایرین از این سفره بهره برده اند. افرادی که البته همه آنها سرمایه بدست آمده را در مایکروسافت هزینه نکردند و برخی از آنها به دنبال راه های متفاوت و خلاقانه تری برای خرج کردن سرمایه خود رفتند.

در این جا نگاهی میکنیم به تعدادی از چهره های سابق مایکروسافت و این که درآمد های میلیونی و بعضا میلیاردی خود را چگونه بعد از مایکروسافت، خرج کرده و میکنند:

 

بیل گیتس، ثروتمند ترین مرد روی زمین، در کنار فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه خود در بنیاد گیتس، یکی از علاقمندان شدید به جمع آوری کتاب ها و نقاشی های نادر دنیا است. وقتی در سال 1998 مبلغ 36 میلیون دلار برای تابلوی Lost on the Grand Banks اثر «وینسلو هومر» پرداخت، رکوردی جدید را در این حوزه خلق کرد: 

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

   مدیر عامل قبلی مایکروسافت یعنی استیو بالمر علاقه شدیدی که بازگرداندن یک تیم در NBA به سیاتل داشت و به همین خاطر میلغ 2.3 میلیون دلار را خرج تیم لس آنجلس کلیپر کرد. خوشبختانه ارزش سهام مایکروسافت وی به مبلغ 3.2 میلیارد دلار در سال 2013 افزایش یافت و او را از یک ولخرجی ورشکست کننده رهانید:  

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

  بنیانگذار مایکروسافت به همراه گیتس، یعنی پل آلن، مالک دو تیم ورزشی است. ضمن آنکه یک قایق تفریحی مجهز نیز دارد که اگر به روی عرشه آن بروید یک زیر دریایی کوچک را خواهید دید: 

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

 چارلز سیمونیی که تا سال 2002 در مایکروسافت بود و در برهه ای مدیریت نظارت بر آفیس را عهده دار بود، اکنون علاقه شدیدی به فضا پیدا کرده است و تا کنون دو بار به ایستگاه بین المللی فضایی سفر کرده:

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

 گیب نیویل در سه نسخه ابتدایی ویندوز تولید کننده بود و وقتی در سال 1996 مایکروسافت را ترک کرد، عملا یک میلیونر بود. اکنون ریاست شرکت Valve Software را عهده دار است و برای بازی گران حرفه ای رایانه یک قهرمان تلقی میشود با نام مستعار «گابن»:  

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

آندریا لویس که یک نویسنده فنی در مایکروسافت بود دارایی خالصی برابر با 2 میلیون دلار دارد. وی سرمایه خود را برای راه اندازی خانه ریچارد هوگو در سیاتل کرده است که یک مرکز ادبی محسوب میشود: 

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

 و در نهایت مدیر ارشد تکنولوژی در مایکروسافت، ناتان مایرولد، مشهور به مرد رنسانس است. وی درآمد خود از مایکروسافت را صرف تاسیس بنیادی برای حفظ و توسعه حقوق مالکیت معنوی کرد، به خاطر عکاسی های خود از طبیعت شهرت دارد و حتی با یکی از فیزیکدانان نزدیک به استیون هاکینگ، ارتباط علمی داشته. اما شهرت اساسی او را باید در تالیف یک کتاب آشپزی به نام «روش آشپزی مدرن» جستجو کرد که نسخه های آن در حدود 30 میلیون دلار فروش رفت: 

اخبار,اخبار علمی,مایکروسافت

 

اخبار علمی - تابناک

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی