X

خطرناکترین مناطق زمین که رعد و برق‌های مرگبار دارد + تصاویررعد و برق می‌تواند باعث مرگ افراد در اثر اصابت رعد و برق به آنها در اثر حضور در این اماکن شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پژوهشگران آب و هواشناسی اعتقاد دارند انسان‌ها باعث تغییرات حاد در وضعیت آب و هوای جهان شده‌اند.

 

اخبار,اخبار علمی , خطرناکترین مناطق زمین

 
گفتنی است، محققان داده های راداری در جنوب شرقی ایالات متحده از سال 1997 تا 2013 را مورد مطالعه قرار داده‌اند و در یافته‌اند که در طول این سالها بروز رعد و برق در مناطق شهری بر مناطق روستایی فاصله گرفته است.

بررسی ها نشان می‌دهند، براساس تحقیقات آلودگی هوا ناشی از گازهای آلاینده تولید شده توسط انسان ها باعث افزایش وقوع رعد و برق در دنیا شده باشند.

 

اخبار,اخبار علمی , خطرناکترین مناطق زمین

 
پژوهشگران در سالهای اخیر بیشتر رعد و برق‌ها را در نواحی پرجمعیت و نه کم جمعیت اندازه گیری کرده‌اند.

محققان دانشگاه آتلانتا دریافته‌اند، گرمای هوا در مناطق شهری به دلیل آلودگی هوا یکی از دلایل بروز رعد و برق در مناطق شهری در دنیا است.

آلودگی هوا نمی‌تواند باعث افزایش درجه حرارت و همینطور تولید ریز گردهایی در هوا شود که در نتیجه آن رعد و برق‌هایی شدید در آسمان به وجود می‌آیند.

کارشناسان هشدار می‌دهند وقوع رعد و برق های شدید می‌توانند باعث بروز سایر پدیده‌های جوی خطرناک مانند تگرگ‌، سیل و رگبار شوند.


اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی