کشف حشره ۱۰۰ میلیون ساله که از خون دایناسور تغذیه می کرد اخبار علمی ,خبرهای علمی,کشف حشره
محققان در میانمار حشره هایی را داخل سنگ کهربا کشف کرده اند که حدود ۱۰۰ میلیون سال قبل به دایناسورها می چسبیدند و از خون آنها تغذیه می کرده اند.

 به گزارش مهر به نقل از ایندپندنت،  یک گونه ناشناخته از حشرات انگلی کشف شده که ۱۰۰میلیون سال قبل از خون دایناسورها تغذیه می کرده است.

 

این حشره باستانی در یک سنگ کهربا کشف شده است. محققان داخل دو تکه فسیل حشره هایی بدون بال کشف کرده اند که به پرهای یک دایناسور چسبیده اند. این کشف سرنخ های جدیدی از منشا پیدایش شپش هایی فراهم می کند که در بدن پرندگان امروزی زندگی می کنند.

 

زیست شناسان آمریکایی و چینی در ایالت کاچین واقع در میانمار ۱۰ نمونه حشره در سنگ کهربا کشف کردند. به گفته محققان گونه های جدید Mesophthirus engeli نام دارند و بدن آنها مشابه شپش های امروزی است. این حشره ها با کمک آرواره های قدرتمند خود به بدن دایناسورهای پردار می چسبیده اند.

 

قبلا دانشمندان کشف کرده بودند در عصر ژوراسیک(۲۰۱ تا ۱۴۵ میلیون سال قبل)  و عصر کرتاسه(۱۴۵ تا ۶۶ میلیون سال قبل) موجوداتی از خون تغذیه می کرده اند.

 

اما تاکنون اثری از تغذیه حشرات از دایناسورهای پردار رصد نشده بود.

 

یافته های محققان دانشگاه کپیتال نورمال در پکن و انیستیتو اسمیتسونیان در واشنگتن نشان می دهد  انگل هایی که از پرها تغذیه می کنند طی همین دوران به وجود آمده اند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------