چین ماه را کاوش می‌کند اخبار علمی ,خبرهای علمی,چین
کاوشگر «چانگ ای-4» متعلق به کشور چین، بیش از 500 روز در نیمه تاریک ماه زندگی کرده و نوزدهمین روز قمری کاری خود را به پایان رسانده است. 

به گزارش فارس به نقل از شینهوا، کاوشگر «چانگ ای-۴» متعلق به کشور چین، بیش از ۵۰۰ روز در نیمه تاریک ماه زندگی کرده و نوزدهمین روز قمری کاری خود را به پایان رسانده است.

 

اداره ملی فضایی چین روز یکشنبه گفت: هم لندر و هم مریخ نورد Chang'e-4 به تازگی کار خود را برای نوزدهمین روز قمری به پایان رسانده‌اند و به دلیل کمبود انرژی خورشیدی، به حالت خفته برای شب قمری رفته‌اند.

 

طبق اعلام مرکز اکتشافات قمری و برنامه فضایی اداره ملی فضایی چین (CNSA)، کاوشگر و فرودگر چین، هر دو در وضعیت عادی قرار دارند و قرار است فعالیت آنها در سطح تاریک ماه ادامه یابد.

 

ماه‌نورد Yutu-۲ یا Jade Rabbit-۲ بسیار طولانی‌تر از عمر طراحی سه ماهه خود کار کرده و بدین ترتیب رکورددار حضور در ماه شده است؛ تا کنون این ماه‌نورد حدود ۵۴۰ روز را در ماه گذرانده است.

 

این مریخ نورد به دانشمندان کمک کرده است تا از اسرار دفن شده در اعماق حاشیه ماه، پرده برداری کنند و درک بشریت را از تاریخ برخورد آسمانی و فعالیت‌های آتشفشانی غنی سازند.

 

چین قصد دارد نخستین کاوشگر مریخ خود را نیز عرضه کند.

 

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
    
   وب گردی