آخرین اخبار علمی

یاسمین مقبلی،اخبار علمی،خبرهای علمی

یاسمین مقبلی این نمای شگفت‌انگیز را از فضا به زمین فرستاد

«یاسمین مقبلی»(Jasmin Moghbeli) فضانورد ناسا، تصاویر طوفان نایجل را از ایستگاه فضایی به اشتراک گذاشت. مقبلی فرمانده ماموریت…

نویدی تازه برای درمان سرطان پوستاخبار , اخبار علمی,نویدی برای درمان سرطان,درمان سرطان پوست

دانشمندان در آمریکا سطوح بالایی از نوعی آنزیم به نام ITK را در بافت‌های مبتلا به سرطان ملانوم (نوعی سرطان پوست) یافته‌اند که هدف دارویی بالقوه‌ای برای درمان این بیماری به شمار می‌آید.

زمانی که محققان مرکز جامع سرطان UNC Lineberger در دانشگاه کارولینا در چپل‌هیل، این آنزیم را در موش‌های مبتلا به ملانوم مسدود کردند، رشد تومور سرطانی آن‌ها کاهش یافت.

موفقیت حاصل شده می‌تواند به ارائه درمان جدیدی برای ملانوم بینجامد؛ زیرا محققان اعلام کرده‌اند، کاربرد نوعی دارو که می‌تواند فعالیت ITK را مسدود کند، برای سرطان‌های خون تایید شده است.

دانشمندان با تحلیل بافت پوست معمولی موش‌های غیرسرطانی و نمونه‌های بافت موش‌های مبتلا به ملانوم دریافتند که در ملانوم متاستاتیک و اولیه، آنزیم ITK در مقایسه با موش‌های غیرسرطانی در سطوح بالاتری بیان شد.

نتایج این تحقیق نشان داد، در نمونه‌های ملانوم متاستاتیک، آنزیم مزبور 91 درصد بیش از موش‌های غیرسرطانی بیان شده است.

آنزیم ITK پیش‌تر به عنوان عاملی برای تومورهای سرطان پوست شناخته نمی‌شد و تصور می‌شد معمولا در مجموعه‌ای از سلول‌های ایمنی مقابله‌کننده با بیماری بیان می‌شود.

اخبار علمی - ایسنا

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------