ویزاهای مهارتی استرالیاویزاهای مهارتی استرالیا,مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا

 

استرالیا به دلیل اقتصادی پیشرفته، ارائه خدمات و امکانات رفاهی به عموم و شهرتش به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان، به گزینه مناسبی برای مهاجرت تبدیل شده است. برای مهاجرت به استرالیا انواع مختلفی از ویزا وجود دارد که یکی از آنها ویزای مهارتی استرالیا است. ویزای مهارتی یکی از برنامه های مهاجرتی استرالیا با هدف جذب نیروی کار متخصص و ماهر است و برای افرادی صادر می شود که در شغل و حرفه خود دانش تخصصی، تجربه و مهارت بالایی دارند. 

 

نکته مهم در مورد ویزاهای مهارتی استرالیا این است که راهی برای اخذ اقامت دائم استرالیا محسوب شده و ویزاهای موقت می توانند به ویزای دائم تبدیل شوند. در اینجا 3 نوع از بهترین ویزاهای مهارتی و کاری استرالیا که شامل ویزای 189، ویزای 190 و ویزای 491 است، معرفی می شود.  

 

ویزای 189 استرالیا

ویزای ساب کلاس 189 استرالیا یکی از محبوب ترین ویزای های کار این کشور است زیرا نه تنها یک ویزای اقامت دائم استرالیا است، بلکه برای اخذ این ویزا به اسپانسر نیاز نیست و صرفا دانش، مهارت و تخصص شما مد نظر قرار می گیرد. این ویزا برای افرادی صادر می شود که مهارت و تجربه زیادی در شغل و حرفه خود دارند و طبق سیستم امتیازبندی که از طرف اداره مهاجرت استرالیا تعیین شده است می توانند به امتیاز 65 برسند. از دیگر شرایط ویزای 189، قبولی در ارزیابی مهارت و داشتن سن زیر 45 سال است.

 

ارزیابی مهارت توسط یک فرد مسئول که در حوزه فعالیت شما فردی متخصص است، انجام می شود و سپس گزارشی از این ارزیابی برای شما صادر می شود که 3 سال اعتبار دارد. اگر حرفه شما پزشکی باشد، اداره مهاجرت استرالیا شماره نظام پزشکی را به عنوان ارزیابی مهارت می پذیرد. 

 

هزینه ویزای 189 استرالیا 4 هزار و 240 دلار استرالیا است و ویزا بطور میانگین 25 ماهه صادر می شود. 

 

ویزای 190 استرالیا

ویزای 190 استرالیا یکی از انواع ویزای کار یا ویزای مهارتی استرالیا است که به شما اجازه کار دائمی در استرالیا را می دهد. برای دریافت این ویزا، ابتدا باید گزینش شوید و دعوتنامه اپلای ویزا دریافت کنید. برای دریافت ویزای 190 استرالیا باید در شغل، حرفه یا تخصص خود مهارت و توانایی های بالایی داشته باشید و طبق سیستم امتیازبندی به امتیاز 65 برسید.

 

سپس شرحی از مهارت ها، توانایی ها، دانش، تخصص، فعالیت های حرفه ای و آکادمیک خود را که اصطلاحا به آن EOI گفته می شود در سامانه انتخاب مهارت استرالیا ثبت کرده و توسط یک آژانس ایالتی یا منطقه ای در استرالیا انتخاب می شوید. آنها برای شما دعوتنامه ارسال می کنند و در ادامه می توانید برای این ویزا اپلای کرده و اقامت دائم استرالیا را اخذ نمایید. 

هزینه ویزای 190 استرالیا 4 هزار و 240 دلار استرالیا است و ویزا بطور متوسط 7 ماهه صادر می شود. 

 

ویزای 491 استرالیا

نوع دیگری از ویزاهای مهارتی، ویزای ساب کلاس 491 استرالیا است. این ویزا یکی از انواع ویزای منطقه ای و موقت استرالیا است و برای افرادی صادر می شود که در شغل و حرفه خود مهارت و دانش بسیار بالایی دارند. به این دلیل به ویزای 491 ویزای منطقه ای گفته می شود که شما بعد از اخذ ویزا باید در یکی از مناطق مشخص شده استرالیا کار و زندگی کنید. این مناطق مشخص شده شامل تمامی ایالت ها و منطقه های استرالیا است بجز سیدنی، ملبورن و بریزبن. شرایط اخذ ویزا داشتن سن زیر 45 سال، رسیدن به امتیاز 65، قبولی در ارزیابی مهارت، گزینش توسط یک آژانس ایالتی یا منطقه ای استرالیا و در نهایت داشتن دعوتنامه برای اپلای ویزا است. 

 

هزینه ویزای 491 استرالیا 4 هزار و 240 دلار استرالیا است و بطور میانگین ویزا 6 ماهه صادر می شود. 

 

اقامت دائم و شهروندی استرالیا با ویزاهای مهارتی

همانطور که بیان شد، ویزاهای مهارتی ساب کلاس 189 و 190 از نوع ویزای دائم استرالیا است و شما بعد از اخذ این نوع از ویزاهای مهارتی می توانید برای همیشه در استرالیا کار و زندگی کنید و سپس برای شهروندی این کشور اقدام نمایید. اما ویزای ساب کلاس 491 یک ویزای موقت است و 5 سال اعتبار دارد. با این حال نباید این نکته مثبت را در مورد ویزاهای مهارتی فراموش کرد که در نهایت تمام انواع ویزای مهارتی استرالیا به اقامت دائم و شهروندی استرالیا می انجامد. حتی اگر ویزای شما از نوع موقت باشد، بعد از حدود 2 تا 3 سال کار و زندگی در استرالیا می توانید برای اقامت دائم اقدام نمایید.

 

محاسبه امتیاز برای ویزاهای مهارتی

بطور کلی معیارهایی که در سیستم امتیازبندی مشخص شده است شامل سن، سطح زبان انگلیسی، سوابق شغلی و حرفه ای، میزان تحصیلات و وضعیت تاهل است. هر کدام از معیارهای مشخص شده امتیازی بین 5 تا 30 دارند. جهت مشاهده سیستم امتیازبندی برای محاسبه امتیاز خود اینجا کلیک کنید.

 

اقدام برای ویزاهای مهارتی استرالیا بصورت آنلاین و از طریق پورتال رسمی رسیدگی به ویزاهای استرالیا انجام می شود. در زمان اپلای برای ویزا باید لیستی از مدارک مورد نیاز طبق چک لیست اعلامی اداره مهاجرت، ارسال شود. در تهیه و آماده سازی مدارک، نهایت دقت را داشته باشید زیرا هرگونه نقص در مدارک ارسالی، باعث طولانی شدن فرایند بررسی و صدور ویزا می شود و یا گاهی منجر به ریجکتی ویزا خواهد شد. به منظور اطمینان از تکمیل بودن مدارک و تمامی جزئیات اپلیکیشن فرم یا فرم درخواست ویزا می توانید از وکلای مهاجرت راهنمایی و مشاوره دریافت نمایید.

 

موسسه حقوقی آوات با تجربه ای قابل توجه در امور مهاجرت و با داشتن تیمی متشکل از وکلای مهاجرت، کارشناسان مجرب و مشاوران در طول مسیر اخذ ویزاهای مهارتی استرالیا در کنار شما خواهد بود. فرایند اخذ ویزاهای مهارتی استرالیا ممکن است بنظر پیچیده و سخت باشد اما اگر شرایط فراهم باشد و افراد با تجربه در کنارتان قرار گیرند، دریافت این ویزا آسان است. در صورت نیاز به دریافت راهنمایی در مورد انواع ویزای استرالیا با موسسه آوات تماس حاصل فرمایید. در طول مشاوره رایگان شرایط خاص شما بررسی شده و بهترین گزینه به شما پیشنهاد می شود. پس اگر در شغل، حرفه یا تخصص خود مهارت و توانایی بالایی دارید فرصت اقامت دائم استرالیا را از دست ندهید. 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023