تمیز کردن مبل با بخار شوتمیز کردن مبل با بخار شو,نحوه ی تمیز کردن مبل با بخار شو,اهمیت شستن مبل با بخار شو

راهنمای تمیز کردن مبل با بخار شو

 

چکیده

مبلمان از وسایل اصلی  در خانه ها می باشند و در معرض انواع آلودگی ها و گرد و خاک قرار گرفته و حتی ممکن است با ریختن  چای، شربت، روغن و چربی غذا و غیره بر روی پارچه مبلمان لکه هایی، به وجود بیاید و پارچه مبلمان را کثیف کند. برای تمیز کردن مبل ها بهتر است که از خشکشویی مبلمان کمک گرفته شود.

 

چرا که مبلمان در معرض بسیاری از آلودگی ها قرار دارند و این کثیفی ها باعث می شود که ظاهر مبلمان جذاب نباشد و باید افراد دقت داشته باشند که پارچه مبلمان بسیار حساس است و باید هر چند وقت یک بار آنها را شستشو دهند برای شستن مبل بهتر است که با دستگاه بخارشو شسته شود  چرا که دستگاه بخار شو برای از بین بردن باکتری ها اثر داشته و باعث می شود که بوی بد پارچه مبلمان هم از بین برود.

 

باید در نظر گرفت که تمیز بودن مبلمان در ظاهر خانه و بر سلامت افراد تاثیرگذار است چرا که مواد شیمیایی از طریق گرد و غبار منتقل شده و بر روی مبلها می‌نشیند و باعث انواع بیماری‌ها می‌شود پس بهتر است که به نظافت مبلمان بسیار دقت شود.

 

اهمیت شستن مبل با بخار شو 

به علت اینکه مبلمان ها در معرض انواع گرد و خاک و آلودگی قرار می گیرند بهتر است که برای مبل شویی از سرویس خشکشویی استفاده شود.اما شاید افراد به خاطر اینکه نمی‌توانند به دفعات زیاد از خشکشویی استفاده کنند بهتر است که از دستگاه بخارشو کمک بگیرند.

 

شستن مبل با بخارشو

این دستگاه با بخاری که تولید می‌کند کار شستشوی مبلمان را بسیار راحت کرده است دمای بالای بخار آب باعث از بین بردن میکروب های درون پارچه مبل میشود. با بخارشوی خانگی اثری از ذرات ریز و گرد و غبار باقی نمی ماند.

 

 در شرکت‌های نظافتی برای شستشوی مبلمان از انواع دستگاه های بخار شوی صنعتی استفاده می کنند. این دستگاه ها بسیار بزرگ هستند و توان تولید بخار زیادی را دارند. اما به وسیله دستگاه بخارشوی خانگی نیز می توانید این کار را با حوصله انجام دهید شاید قدرت این دستگاه ها نسبت به بخارشوهای صنعتی کمتر باشد ولی تا حد زیادی کار شما را انجام می دهد.

 

استفاده از بخارشو برای لکه های مبلمان

حتماً قبل از شستن مبلمان نیاز به برطرف کردن لکه های روی مبل می باشد. اگر این کثیفی ها را برطرف نکنید موجب کثیف تر شدن پارچه مبلمان می شود.

 آنها را تمیز کنید و گرد و غبار را به وسیله جاروبرقی بگیرید موی حیوانات خانگی، پرز، آشغال و غیره بر روی پارچه مبلمان را برطرف کنید.

داخل مخزن بخار شو را به مقدار استاندارد آب و مواد شوینده بریزید.

 ابتدا تشک ها و کوسن های جدا را شسته و کنار بگذارید سپس به سراغ تشک هایی که آنها را از قبل جدا کرده اید بروید و تمام قسمت های آن که دارای لکه می باشد را تمیز کنید دکمه بخار را در این مرحله بزنید و آب و بخار را بر روی پارچه مبلمان بپاشید

تمام قسمت مبلمان را با دقت تمیز کنید و لکه ها را از بین ببرید.

بعد از شستن مبل ها. کوسن ها و تشک ها باید بگذارید تا کاملا خشک شوند. باد کولر و پنکه گزینه های خوبی برای خشک کردن مبل ها می‌باشند

 

شستن مبل با بخارشو,نحوه ی شستن مبل با بخارشو,طرز شستن مبل با بخارشو

مزایای تمیز کردن مبل با بخارشو

 

مزایای تمیز کردن مبل با بخارشو

از مزایای تمیز کردن مبلمان به وسیله بخارشو می توان به موارد زیر اشاره کرد

1-  راحت بودن کار با بخارشو

2- به دلیل اینکه بخار شو با حرارت بالا کار می کند می‌تواند تمام باکتری ها و آلودگی ها را از بین ببرد.

3-  کار شست و شو سریع انجام می‌شود و مبلمان در زمان کوتاهی خشک میشوند

4- مزیت اصلی استفاده از بخارشو امکان پاک کردن و از بین بردن آلودگی ها و لکه ها است

5- شستن مبلمان در منزل و بدون کوچکترین جابه جایی.

 

اما باید به این نکته توجه داشته باشید قدرت بخارشوهای صنعتی که در قالیشویی‌ها استفاده می‌شود بیش از بخارشوهای خانگی است.

 

شستن مبل با دستگاه بخارشو

برای تمیز کردن  قبل از شستن مبلمان با بخارشو باید با جارو برقی  گرد و غبار و ذرات ریز را  از روی سطح مبل پاک کرد چرا که این کار در تمیز کردن مبلمان بسیار اثرگذار است. سپس با یک دستمال مرطوب سطح مبل باید تمیز شود.

 

برای پاک کردن لکه های چربی و جوهر استفاده از بخارشو به تنهایی جوابگو نمی باشد و باید قبل از استفاده از بخار شور کمی از مواد شوینده مناسب را بر روی سطح پارچه مبل ریخته و به آن زمان داده شود و سپس با یک برس نرم بدون آسیب رسیدن به پارچه تمام پرز های سطح مبل را پاک کرد.

 

بعد از این انجام این کارها هنگامی که بخارشو خاموش است باید در مخزن دستگاه بخار شو آب جوشیده ریخته شود بعد به کمک دکمه روی دسته، هواگیری شود و برای این کار باید چند بار دکمه فشار داده شود تا آب به بخار تبدیل شود و بعد  یک پارچه به سر بخار شور وصل شده و شستشوی مبلمان شروع شود بعد از این که کار تمام شد مبلمان باید به صورت کامل خشک شود.

 

بخارشوهای خانگی دارای یک محفظه برای نگهداری آب و یک شلنگ مخصوص هستند. و برای شستشوی مبل ها بهتر است که افراد به دفترچه راهنما توجه کنند و درب محفظه آب دستگاه بخارشو را باز کرده و با قیف مخصوص به آن آب تمیز را وارد کنند.

 

طرز استفاده از بخار شو برای مبل 

دستگاه بخارشو به علت قدرت بالایی که دارد می‌تواند لکه های چربی، میکروبها و باکتریها را از بین ببرد در مراحل شستن مبل با بخارشو، اسفنج و تشک مبل، آب کمتری را به خود جذب می کند و خشک شدن مبل سریع تر است.

 

بهتر است که قبل از این که کار با شستشوی دستگاه بخارشو انجام شود ابتدا دفترچه بخارشو مطالعه شود چرا که هر کدام از دستگاه های بخارشو نحوه کار کردن با آنها متفاوت است. در دفترچه راهنما مواردی مانند ترکیب آب با شامپو و درجه حرارت مناسب برای تولید بخار درج شده است و می‌توان بهتر از این دستگاه استفاده کرد.

 

کثیفی هایی زیادی در مبلمان هستند که حتی با چشم انسان دیده نمی‌شود حتی در بعضی از مواقع  عرق بدن انسان به بافت پارچه نفوذ می‌کند. هنگامی که افراد در طول روز بر روی مبل ها مینشینند همه آلودگی ها را به مبلمان انتقال می‌دهد پس بهتر است که برای شستشوی مبلمان با دستگاه بخارشو انجام شود البته باید دانست که در مورد پارچه های ابریشمی و هر پارچه دیگر بهتر است که اطلاعات بر روی مبلمان که با برچسب درج شده است مطالعه شود. بخارشور های خانگی دارای محفظه آب و شلنگ هستند و برای شستن مبل با بخارشو باید طبق دفترچه راهنما عمل کرد.

 

ابتدا باید درب محفظه آب باز شود و با قیف مخصوص آب تمیز را وارد مخزن کرد و باید دانست که هیچ گاه تا انتها مخزن پر از اب نشود سپس باید دستگاه روشن شود تا بخار تولید شود و با پارچه ای مخصوص که بر سری بخار شو متصل میشود مبلمان را تمیز کرد.

 

استفاده از بخارشو برای لکه های مبلمان,مزایای تمیز کردن مبل با بخارشو,شستن مبل با دستگاه بخارشو

طرز استفاده از بخار شو برای مبل

 

قیمت بخار شو مبل در منزل

باید دانست که دستگاه های بخار شور خانگی با استفاده از آب و حرارت مبلمان را تمیز میکنند و از این دستگاه می توان برای تمیز کاری هفتگی و ماهانه استفاده کرد. چرا که  در این دستگاه هیچ ماده شوینده استفاده نمیشود و فقط با بخار آب مبلمان را تمیز می کند و عوامل آلرژی‌زا را از بین می‌برد اما بهتر است که حداقل سالی یکبار از سرویس خشکشویی برای نظافت کامل مبلمان استفاده شود هزینه بخارشوی با دستگاه به تعداد مبلمان بستگی دارد هر چقدر تعداد جدا شونده مبل ها بیشتر باشد در واقع هزینه هم بیشتر می‌شود ولی می‌توان گفت قیمت پایه برای یک دست مبلمان ۷ نفره در نظر می گرفته می‌شود.

 

خدمات خشکشویی مبل 

شاید از نظر افراد کار با  دستگاه بخارشو کار سختی باشد و افراد نتوانند از این دستگاه استفاده کنند پس بهتر است که برای شستشوی مبلمان و از بین بردن لکه ها بر روی مبلمان از خشکشویی کمک بگیرند چرا که خشکشویی با بهترین مواد شوینده مبلمان را تمیز می کند و آلودگی ها را از بین می‌برد و در آخر با استفاده از یک دستگاه صنعتی آب و مواد شوینده ای که بر روی مبلمان باقی مانده است را به خوبی تخلیه می‌کند و مبلمان را خشک تحویل می‌دهد بهتر است که قبل از تصمیم گیری این کار در مورد خشکشویی های مبلمان و شرکتهایی که کار شستشوی مبلمان را انجام می دهند، تحقیق شود و از بهترین آنها کمک گرفته شود.

 

نکات مهم هنگام شستشو مبل با بخارشو 

1- مبل را نباید بیش از حد با بخار آب  شستشو داد چراکه باعث می شود رطوبت به مبل نفوذ کند و به مبل آسیب برسد و باید در نظر گرفت که خشک شدن مبلمان طولانی می شود.

 

2- خروجی های اولیه بخارشو وقتی تازه روشن شده است رطوبت زیادی دارد و نباید بر روی مبل استفاده شود.

 

3- بهتر است که مبل را به قسمت های کوچک تقسیم کرده و جدا جدا تمیز شود و بعد از اینکه مبلمان با بخار شور شستشو داده میشود می توان با استفاده از باز کردن پنجره ها یا حرارت کم سشوار مبلمان را به خوبی خشک کرد.

 

4- بهتر است قبل و بعد از شستشو یک بار مبلمان با جاروبرقی تمیز شوند.

 

5- هنگام کار قبل از اینکه مبلمان با دستگاه بخارشو تمیز شوند بهتر است که  قسمتی از مبل که قابل مشاهده نیست با دستگاه بخار شور تمیز شود تا مطمئن شد که به پارچه مبلمان آسیب وارد نمی شود.

 

6- اگر هنوز اثری از لکه وجود دارد بهتر است که که یکبار دیگر مبلمان تمیز شوند تا لکه ها به طور کامل از بین بروند.

 

7- باید در نظر گرفت که زمانی باید مبلمان با بخار شور تمیز شوند که بتوان به راحتی پنجره‌ها را باز کرد چرا که این کار باعث می شود بخار از محیط خارج شود و مبل ها بهتر خشک شوند.

 

8-  اگر مبلمان از مخمل یا  چرم درست شده اند باید حتماً دستورالعمل های روی بخارشور خوانده شود.

 

انتخاب دستگاه بخارشو

جهت شستن مبل با بخارشو ، بهتر است که دستگاه مناسب انتخاب شود. انواع دستگاه های  بخارشو وجود دارد. این دستگاه با تجهیزاتی متفاوتی وجود دارد بهترین بخارشو ها برای لوازم خانگی ،بخارشو های لوازم خانگی، بخارشو های پارچه و بخارشو های دستی میباشند.

 

در واقع  بخارشو مخصوص لوازم خانگی و تنها برای استفاده برای مصارف خانگی میباشد. بخارشو پارچه ای برای تمیز کردن پارچه است و پاک کننده های دستی برای سطوح کوچک و سفت و محکم عالی میباشند. بخارشو ها یا باید دستی باشند و یا دارای بند یا شلنگ جدا شونده باشند. از انتخاب بخارشو های بزرگ برای مبل بهتر است خودداری شود.

 

چرا که دستگاه ها بسیار بزرگ بوده و همچنین تجهیزاتی برای تمیز کردن پارچه ندارند. حتی افراد اگر توان خرید دستگاه های بخارشو را نداشته باشند بهتر است که هر چند وقت یکبار از شرکت های معتبر این دستگاه ها را اجاره کنند.

 

راهنمای شستشوی انواع پارچه مبلمان با بخار شو

شستشو مبل پارچه ای با بخارشو

بهترین نوع از مبلمان  که بخارشو آن را به بهترین شکل تمیز میکند مبلمان های پارچه ای میباشد. چرا که مبلمان با بخار به راحتی تمیز میشوند.

 

شستشو مبل چرم با بخارشو

مزیت مبل چرم‌ نسبت به بقیه مبل ها این است که آب به راحتی به داخل اسفنج مبل نفوذ نمیکند اما باید در شستشو آن بسیار دقت شود چرا که  شستن مبل با بخارشو ممکن است به دلیل حرارت بالا شاید به چرم مبل اسیب بزند.اگر افراد تخصص و تجربه لازم را نداشته باشند باید از یک روش دیگر برای این نوع مبل ها استفاده کنید.

 

شستشو مبل مخمل با بخارشو:

استفاده از بخار شو برای مبل هایی که دارای پارچه مخمل میباشند توصیه نمیشود چرا که  پارچه مخمل حساسیت زیادی دارد. و در هنگام شستن این نوع پارچه با بخار شو بهتر است که دقت زیادی شود تا پارچه آسیب نبیند.

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------