کشف نقاشی‌های 2 هزارساله‌ای که «کودکان» از «گلادیاتورها» کشیدندنقاشی باستانی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
در این شهر مدفون‌شدۀ روم باستان اخیرا دیوارنگاره‌هایی زغالی کشف شده که تصور می‌شود کودکان با الهام از صحنه‌های مبارزۀ گلادیاتورها آن‌ها را کشیده باشند.

به گزارش فرادید، نقاشی‌هایی از گلادیاتورها که تصور می‌شود کار کودکان باشد و از تماشای مبارزات گلادیاتورها در آمفی‌تئاترهای پمپئی الهام گرفته شده باشد، در ویرانه‌های پمپئی کشف شده است. 

 

این نقاشی‌های زغالی در جریان حفاری در I’Insula dei Casti Amanti کشف شدند، جایی که گروهی از خانه‌ها در پارک باستان‌شناسی پمپئی قرار دارند. این پارک قرار است برای نخستین بار روز سه‌شنبه به روی عموم باز شود.

 

نقاشی باستانی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

موضوعات نقاشی‌های دیگر که روی یک دیوار طولانی پیدا شدند، عبارتند از: طرح کلی سه دست کوچک، دو پیکر که در حال بازی با توپ هستند، یک صحنه‌ی شکار حیوان که ظاهراً گراز وحشی است و صحنه‌ای که در آن دو بوکسور روی زمین دراز کشیده‌اند. 

 

گابریل زوکتریگل، مدیر پارک باستان‌شناسی پمپئی، گفته است که این نقاشی‌ها احتمالاً توسط یک یا چند کودک کشیده شدند که قبل از نابودی شهر در اثر فوران کوه وزوویوس در سال ۷۹ پس از میلاد، در یک حیاط بازی می‌کردند: «با کمک روانشناسان فدریکو دوم [دانشگاه ناپل] به این نتیجه رسیدیم که نقاشی‌های گلادیاتورها و شکارچیان بر اساس مشاهده مستقیم، نه بر اساس مدل‌های تصویری ترسیم شدند. کودکان احتمالاً شاهد نبردهایی در آمفی‌تئاتر بوده‌اند و به این ترتیب با شکلی افراطی از خشونت در تماس بوده‌اند.» 

 

باستان‌شناسان بقایای دو قربانی فوران را هم کشف کردند. 

 

وزیر فرهنگ ایتالیا، جنّارو سانجولیانو، می‌گوید: «در پمپئی بیش از پیش اکتشافات جدید و شگفت‌انگیز انجام می‌شود که ثابت می‌کند این محوطه یک صندوقچه گنج خارق‌العاده است.» 

 

اتاق ضیافتی مملو از نقاشی‌های دیواری سالم که شخصیت‌های الهام‌گرفته از جنگ تروا را به تصویر می‌کشند، طی حفاری‌های ماه آوریل کشف شد. از اکتشافات دیگر سال گذشته می‌توان به خانه‌ای اشاره کرد که نانوایی کوچک و خفه‌ای دارد که گمان می‌رود بردگان برای تولید نان آنجا زندانی می‌شدند. 

 

خرابه‌های پمپئی در قرن شانزدهم کشف شد و نخستین کاوش‌ها سال ۱۷۴۸ آغاز شد. پمپئی دومین محوطه باستان‌شناسی پربازدید در جهان است.

 

نقاشی باستانی،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------