حقایقی جالب که جهان را از زاویه‌ای متفاوت نشان می‌دهند



اگر در پی یافتن چیزی باشیم می‌توانیم به راحتی آن را از اینترنت بیابیم. می‌توانیم درباره هر موضوعی هزاران مقاله، فیلم و تصویر را جستجو کنیم و کل جهان را بر روی تلفن همراه خود ببینیم. اما حتی پس از این همه، جهان هنوز هم راهی برای تعجب و حیرت ما پیدا خواهد کرد تا به ما ثابت کند که زندگی مملو از اکتشاف‌های جالب، ماجرا‌های شگفت انگیز و داستان‌های جدید است.

 

۱- نوعی از پرنده وجود دارد که " ابریشمی" (Silkie) نام دارد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

علاوه بر اینکه این پرنده در ظاهر به یک اسباب بازی می‌ماند، همچنین پر‌هایی ابریشم مانند دارد. این گونه از پرندگان همچنین ویژگی‌های غیرمعمول دیگری نیز دارند: رنگ استخوان‌ها و پوست آن‌ها سیاه است، گوش هایشان آبی و رو هر پای خود ۵ انگشت دارند (بقیه پرندگان ۴ انگشت دارند).

 

۲- تصویری از قلب واقعی یک نهنگ آبی

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

این تنها قلب موجود از یک نهنگ آبی است که تا به حال دیده شده است، چونکه نهنگ‌های آّبی بعد از مرگ معمولا غرق می‌شوند. اما در سال ۲۰۱۴ و هنگامی که یک نهنگ آبی در ساحل به گل نشست، محققان تمام تلاش خود را برای خارج کردن این قلب کردند و آن را از تجزیه شدن نجات دادند.

 

این قلب ۲۰۰ کیلوگرم وزن و به بزرگی یک ماشین سواری معمولی بود. هر بار ضربان قلب این نهنگ ۲۲۰ لیتر خون را جابه جا می‌کند. علی رغم همه اینها، قلب یک نهنگ آبی کمترین میزان ضربان قلب را در دنیای حیوانات با ۴ الی ۸ ضربان در دقیقه دارد.

 

۳- اگر برای پروانه‌ها فرصتی پیش بیاید، خون شما را می‌خورند!

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

ممکن است که از قبل بدانید که پروانه‌ها اشک‌های لاکپشت‌ها را می‌خورند. اما این حشرات راز تاریک دیگری نیز دارند: تمام پروانه‌ها اگر خون پیدا کنند با لذت آن را می‌خورند! این موضوع به خاطر این است که خون حاوی مواد معدنی و مغذی زیادی مثل گلوکز و سدیم است. پروانه‌های به مقدار زیادی از این عناصر نیاز دارند که یافتن آن‌ها دشوار است.

 

۴- چکش تور وجود دارد و تنها کسانی که ارزشمند هستند می‌توانند آن را بردارند. اما حقه‌ای وجود دارد که باید بدانید!

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

"آرتور سی کلارک" مخترع انگلیسی گفته است: "هر تکنولوژی که به اندازه کافی پیشرفته باشد، از جادو غیر قابل تمایز است. " و این گفته درست است. "آلن پن" چکش تور را ساخته است و راه حل بلند کردن آن را در ویدیویی نشان داده است. در این چکش از آهنربایی الکتریکی فوق العاده قوی استفاده شده است که به شما اجازه بلند کردن آن را نخواهد داد. یک اسکنر اثر انگشت در دسته این چکش وجود دارد که اگر اثر انگشت شما در دیتابیس آن وجود داشته باشد، آهنربا از کار می‌افتد و به راحتی به شما اجازه بلند کردن چکش را می‌دهد.

 

۵- از نظر علم: گربه‌ها مایع اند!

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

در فیزیک، مایع چیزی است که شکلش مطابق با ظرفی که در آن قرار دارد تغییر می‌کند، اما حجمش مستقل از فشار تقریبا ثابت است. گربه‌ها واقعا در این تعریف جای می‌گیرند. گاهی اوقات آن‌ها شبیه مایع می‌شوند و می‌توانند هر شکلی را بگیرند.

 

مطالعات و چندین کنفرانس برای فهم اینکه چطور گربه‌ها را طبقه بندی کنند، انجام گرفته است: به عنوان مایع و یا جامد. این پرسش هنوز بی پاسخ است!

 

۶- راز KFC بالاخره آشکار شد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

مرغ سوخاری کنتاکی (KFC) حاوی دستورالعملی با ۱۱ سبزی معطر و ادویه است. چند وقت پیش، "مایک اجت" از کاربران تویتردریافت که ۵ زن با نام‌های مستعار ادویه‌های مختلف و ۶ مرد با نام‌های مستعار سبزی‌های مختلف در اکانت رسمی KFC عضواند. مایک کشف خود را تویت کرد و تویتش با سرعت در همه جا دیده شد.

 

KFC از مایک به خاطر حس پلیسی اش تشکر کرد و نقاشی بزرگی را با تصویری از مایک بر روی دوش "کلنل ساندرز" (موسس KFC) با پس زمینه‌ای از جنگلی زیبا برای او فرستاد.

 

۷-‌ می‌توانید تمام عمرتان با خوردن فقط سیب زمینی با روغن زنده بمانید.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

اگر در حال آماده شدن برای آخرالزمان هستید، ایده اضافه کردن سیب زمینی و روغن به لیست خریدتان، ممکن است ایده خوبی باشد! سیب زمینی حاوی مقادیر متعادلی از کربوهیدرات، فیبر و پروتئین است. آن‌ها همچنین ویتامین کافی را به بدن می‌رسانند. اما سیب زمینی حاوی روغن کافی نیست و روغن اضافه باید در کنارش وجود داشته باشد.

 

متخصصان تغذیه می‌گویند که سیب زمینی با روغن می‌تواند به عنوان یک رژیم غذایی کوتاه مدت برای افرادی که سعی در از دست دادن وزن دارند استفاده شود.

 

۸- در بریتانا روستا‌های با عنوان "روستا‌های سپاسگزار" وجود دارد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

در بریتانیا، ۵۲ روستای سپاسگذار وجود دارد که تمام ساکنین آن‌ها در پایان جنگ جهانی اول، زنده به خانه هایشان برگشته اند. همچنین ۱۳ روستای "سپاسگذار ویژه" نیز وجود دارد که تمام ساکنین آن‌ها بعد از جنگ جهانی دوم هم زنده به خانه هایشان برگشته اند. تابلو‌هایی در نزدیکی هر روستا وجود دارد که به رانندگان برای رانندگی بادقت در این روستا‌ها هشدار می‌دهد.

 

۹- مبارزات رپ از قرن پنجم به وجود آمدند.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

مبارزات رپ، مسابقاتی هستند که در آن رپر‌ها سعی می‌کنند با بهترین شعر‌ها یکدیگر را تحقیر کنند. جالب است که در قرن پنجم، مسابقاتی به نام "پرواز" وجود داشت که در طول این رقابت، دو شاعر با استفاده از اشعار کلاسیک به یکدیگر توهین می‌کردند؛ و بازنده به عنوان بدترین شاعر انتخاب می‌شد.

 

۱۰- کوچکترین ادم برفی در جهان با طول تنها ۲.۷ میکرون!

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

برای این که اندازه این عدد را بفهمید باید بگوییم که ضخامت موی انسان ۷۵ میکرون است. به منظور ایجاد این آدم برفی، دانشمندان سه گوی سیلیس را بر روی یکدیگر قرار دادند. اندازه هر کدام ۰.۹ میکرون بود. چشم‌ها و دهان با یک پرتو یونی ایجاد شد. بازو‌ها و بینی نیز از پلاتین ساخته شد. ببینید، علم نیز گاهی می‌تواند سرگرم کننده باشد.

 

 ۱۱ کروکودیل‌ها و تمساح‌ها به خاطر کهولت سن نمی‌میرند و رشدشان تا همیشه ادامه می‌یابد.

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

تعدادی از حیوانات را در دسته حیواناتی با "پیری ناچیز" قرار می‌دهند. این بدین معنی است که آن‌ها می‌توانند برای همیشه به زندگی شان ادامه دهند. برای مثال کروکودیل‌ها از سن زیاد نمی‌میرند و آن‌ها تا وقتی که غذا می‌خورند به رشدشان برای همیشه ادامه می‌دهند. با این حال، احتمالا فرصت دیدن یک کروکودیل ۱۰۰۰ ساله را پیدا نمی‌کنید، چونکه بیشتر این حیوانات به خاطر گرسنگی، بیماری و شکارچیان جان خود را از دست می‌دهند.

 

۱۲- سنگین وزین‌ترین فرد جهان: ۶۳۵ کیلوگرم!

 اخبارگوناگون,خبرهای گوناگون ,ماجرا‌های شگفت انگیز

 

سنگین‌ترین فردی که تا به حال در جهان زیسته است " جان براور" است. در اوج وزن خود، او ۶۳۵ کیلوگرم وزن داشت. تصور کنید که وزنش در سن دوازده سالگی ۱۳۳ کیلوگرم بود! بدیهی است که این وزن زیاد منجر به مشکلات فراوانی می‌شد. برای مثال هنگامی که در بیمارستان بود، ۱۳ نفر برای جابه جایی او از روی تخت همکاری میکردند.

 

به پایان این مطلب رسیدیم. آیا هیچ کدام از این حقایق را از قبل می‌دانستید؟ به نظر شما کدام یک بیشتر از بقیه جالب بود؟ نظرات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

 

 

برترینها

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ



    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------