سفر با ماشین شخصی بهتر است یا اجاره ای؟سفر کردن با ماشین شخصی بهتر است یا اجاره ای

سفر با ماشین شخصی یا اجاره ای

 

بی شک یکی از بزرگ ترین لذت‌های زندگی هر فرد، سفر کردن و آشنا شدن با مکان‌های جدید و کسب تجربه‌ای متفاوت و هیجان‌انگیز است. اما گاهی اوقات برای داشتن یک سفر لذت بخش با چالش‌های مختلفی مواجه می‌شویم.

 

چالش هایی مانند هزینه سفر و یا تعیین وسیله حمل و نقل که عامل اصلی اجرا شدن سفر است. شاید شما هم فکر می‌کنید رانندگی با ماشین شخصی می‌تواند در هزینه‌ها صرفه‌جویی کند اما ما به شما خودروی اجاره‌ای را پیشنهاد می دهیم. در این مقاله به موضوع اجاره خودرو و به صرفه بودن سفر با ماشین اجاره‌ای در برخی مواقع نسبت به ماشین شخصی خواهیم پرداخت.

 

لذت سفر با خودروی شخصی یا اجاره ای

به نظر شما سفر با ماشین شخصی یا خودرو اجاره‌ای؟ کدام بهتر است؟ همان طور که گفته شد یکی از چالش‌هایی که افراد در هنگام برنامه‌ریزی برای یک مسافرت لذت بخش با آن مواجه هستند، صرفه‌جویی در هزینه‌هاست.

 

شاید شما هم هنگام خرید بلیت هواپیما از قیمت‌های سرسام‌آور آن متعجب شوید و تصمیم بگیرید برای کاهش هزینه‌ها از خودروی شخصی خود استفاده کنید. با این کار شما می‌توانید هزینه خود را برای چند روز بیشتر سفر استفاده نمایید. در واقع انتخاب وسیله حمل و نقل در سفر، یکی دیگر از چالش‌هایی است که افراد با آن مواجه هستند.

 

شاید شما هم به این فکر می‌کنید که سفر با خودروی شخصی می‌تواند بسیار جذاب‌تر و راحت‌تر باشد اما اگر با شرایط اجاره خودرو آشنا باشید پس از تحلیل و بررسی هزینه‌هایی مانند بیمه، استهلاک، مشکلات فنی و ... برای ماشین شخصی خود به این نتیجه می‌رسید که انتخاب اجاره خودرو می‌تواندگاهی به صرفه‌تر و ایمن‌تر باشد.

 

اگر به دنبال کاهش هزینه‌های خود با انتخاب رانندگی با ماشین شخصی خود هستید ، یکی از راه‌های مدیریت هزینه‌ها استفاده از ماشین‌های اجاره‌ای است. اجاره خودرو می‌تواند برای مدت طولانی موجب کاهش هزینه‌های مصرفی شود. علاوه بر این شما می‌توانید متناسب با تعداد نفرات خود و یا بر اساس سلیقه خود ماشینی را انتخاب نمایید.

 

هم چنین افرادی که دارای خودروی شخصی نمی‌باشند می‌توانند با مراجعه به شرکت‌های اجاره خودرو، یک وسیله نقلیه مناسب را انتخاب نماید. شما می‌توانید با مراجعه به شرکت‌های معتبر اجاره خودرو مانند کافه رنت یک سفر خاطره‌انگیز را برای خود رقم بزنید.

 

با توجه به روند افزایشی قیمت‌های خودرو بسیاری از خانواده هستند که امکان خرید خودرو به صورت شخصی را ندارند. با توجه به تمامی مطالب بهترین و به صرفه‌ترین انتخاب می‌تواند اجاره خودرو باشد. ازکافه رنت به جرات می توان در این حوزه به عنوان  بهترین ها برای انتخاب نام برد.

 

مزایا سفر با خودروی شخصی

اجاره خودرو در کشور ما هنوز به مقدار کافی شناخته شده نیست به همین دلیل بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند با خودروی شخصی خود سفر کنند. اگر با ماشین شخصی خود مسافرت می‌کنید مطمئناً با مزیت های بیشماری مواجه هستید. برخی از مزایا عبارت‌اند از:

 

1. کیفیت رانندگی

چنانچه از خودروی شخصی خود برای سفر استفاده می‌کنید بدون دلهره و اضطراب از رانندگی با ماشین فرد دیگر می‌توانید سفر خود را به پایان رسانید.

 

2. توقف در مسیر

هنگامی که با خودروی شخصی خود سفر می‌کنید، در هر مکان و هر لحظه می‌توانید توقف کنید و استراحت نمایید. در واقع اختیار شما در دستان خودتان است. اما این توقف‌ها اگر بیجا و به تعداد زیاد انجام شود موجب می‌شود تا از میزان لذت سفر شما کاسته شود.

 

3. داشتن استراحت بین راه

برای جلوگیری از خستگی زیاد راننده قانون این است که هر 90 دقیقه یک بار به مدت 15 دقیقه راننده باید توقف کرده و استراحت کند. هنگام سفر با خودروی شخصی این امر قابل اجرا در تعداد دفعات بالا است و هر زمان راننده احساس خستگی کرد می‌تواند توقف کند.

 

4. داشتن حریم خصوصی و کنترل تمامی امور

یکی دیگر از مزایای مسافرت با خودروی شخصی این است که به راحتی می‌توانید صحبت کنید، موسیقی گوش دهید، هرگونه خوراکی میل دارید بخورید و در حالت کلی یک حریم خصوصی خواهید داشت.

 

علاوه بر این کنترل تمامی امکانات داخلی ماشین مانند تهویه هوا و کنترل درجه حرارت در دستان شماست. می‌توانید دمای مطبوع داخل خودرو را متناسب با نوع پوشش خود و یا فصل سفر تنظیم نمایید.

 

معایب سفر با خودروی شخصی

 

معایب و مزایای سفر رفتن با خودرو شخصی

عیب های سفر با خودروی شخصی

 

سفر با ماشین شخصی در برخی موارد در کنار تمامی مزیت‌هایی که دارد، دارای معایبی هم هست که موجب می‌شود تا افراد از انتخاب خود پشیمان شوند. برخی از معایب تأثیر‌گذار در اینکه شما یک خودرو را اجاره نماید عبارت‌اند از:

 

1. استهلاک اتومبیل

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که عاشق ماشین خود هستید و همواره در حال رسیدگی به آن، لازم است بدانید در سفر مخصوصا مسافرت‌های راه دور و طولانی مدت ماشین دچار استهلاک زیادی می‌شود. موتور اتومبیل کار می‌کند، تمامی قسمت‌ها در اثر فشار وارد آمده به آن حرارت می‌بینند، کیلومتر شمار ماشین افزایش می‌یابد و .... همین امر مساوی است با صرف هزینه بالاتر نسبت به انتخاب‌های دیگر که برای شما ایجاد می‌شود.

 

2. افزایش کیلومتر شمار و کاهش قیمت خودرو هنگام فروش

سفر‌های طولانی و طی نمودن مسافت‌های زیاد موجب می‌شود تا کیلومتر شما بالا رفته و مقدار اضافه‌ای را بر روی کیلومتر شمار شما ظاهر نماید. این در حالت کلی نشان‌دهنده کاهش ارزش خودرو هنگام فروش است.

 

مزایای سفر با اجاره خودرو

1. داشتن انتخاب های بیشتر

با توجه به مطالب عنوان شده تا به الان باید متوجه شده باشید که چرا با اجاره خودرو می‌توانید سفری ایمن‌تر و کم هزینه‌تر داشته باشید. اجاره ماشین بدون راننده به شما این امکان را می‌دهد تا با توجه به نوع سفر، شرایط و حتی علاقه شما به یک نوع خودرو بتوانید انتخاب‌های بیشتری داشته باشید.

 

2. ایمنی و قدرت

انتخاب ماشین متناسب با سفر موجب می‌شود تا ایمنی را برای شما به همراه داشته باشد. به عنوان مثال برای سفر به کویر داشتن خودروی کوچک شخصی می‌تواند برای شما دردسرساز شود. اجاره خودرو پر قدرت می تواند شما را از وقوع حوادث ناگهانی دور می‌کند.

 

3. کسب تجربه ای جدید

همچنین برای ثبت خاطرات به یاد ماندنی می‌توانید خودرو مدرن، لوکس و خاص مورد علاقه خود را متناسب با بودجه در نظر گرفته شده برای مدت مشخصی را اجاره نمایید.

 

تجربه سفر با خودرو اجاره ای

 

تجربه سفر امن با خودرو اجاره ای

سفر با خودرو اجاره ای

 

اجاره خودرو برای انجام اموری مانند سفر علاوه بر صرفه‌جویی در وقت، انرژی و هزینه‌های آن موجب می‌شود تا با بهره‌مندی از خودروی لوکس و بیمه بدون نگرانی یک سفر به یاد ماندنی را ثبت کنید.

 

شرکت معتبر و شناخته شده کافه رنت، با بیش از ده سال سابقه فعالیت در حرفه اجاره خودرو در سطح شهر تهران و استان‌های دیگر با نمایندگی‌های متعدد با انواع خودرو‌های داخلی و خارجی امکان اجاره خودرو متناسب با بودجه و مدت طمان درخواستی شما را فراهم می‌نماید.

 

اجاره خودرو بدون راننده و یا با راننده در تمامی شرکت های معتبر رنت خودرو ، با انتخاب خودروی مورد نظر شما متناسب با میزان بودجه قابل اجرا است.

 

خدماتی که شرکت های معتبر از جمله کافه رنت در اختیار شما می‌گذارد شامل:

1. اجاره خودرو بدون راننده درون شهر و یا خارج از شهر

2. اجاره خودرو‌های متنوع داخلی و خارجی

3. تنظیم قرارداد معتبر

4. ارائه خدمات پشتیبانی 24 ساعته

5. دارا بودن نمایندگی‌های متعدد در استان‌هایی مانند شیراز، اصفهان و حتی خارج از کشور مانند ترکیه

 

کلام آخر

یادآوری یک مسافرت لذت بخش همیشه موجب شادی و نشاط افراد می‌شود. چنانچه سعی شود چالش‌های احتمالی پیش آمده در سفر کاهش یابد می‌توان یک خاطره به یاد ماندنی را ثبت نمود. مدیریت هزینه‌ها و انتخاب وسیله حمل و نقل از جمله این چالش‌ها به حساب می‌آیند. استفاده از روش‌های مشخص انتخاب خودروی شخصی و در دنیای مدرن امروز اجاره خودرو می‌تواند کمک شایانی به افراد داشته باشد. در بسیاری از موارد اجاره خودرو از یک شرکت معتبر از خودروی شخصی به صرفه‌تر خواهد بود.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------