آخرین اخبار جامعه


اخبار,اخبار اجتماعی,مسافران مبتلا به کرونا در مترو

توضیحات شهرداری درباره تصاویر مسافران مبتلا به کرونا/ کاهش یک میلیونی سفر با مترو

رئیس مرکز ارتباطات شهرداری تهران با اعلام کاهش یک میلیونی سفرهای مترویی شهروندان، در مورد انتشار برخی فیلم‌ و عکس‌ها درباره…


سرپرست سازمان تامین اجتماعی: واریز حق درمان کارگران از لایحه بودجه سال آینده حذف شداخبار,اخبار اجتماعی,سرپرست سازمان تامین اجتماعی

محمد حسن زدا گفت: واریز حق درمان کارگران از لایحه بودجه سال آینده حذف شد.

به گزارش ایلنا، "محمد حسن زدا" در هشتمین اردوی کانون های کارگران بازنشسته و مستمری بگیر تامین اجتماعی، گفت: اگر ماده ۱۲ طرح حداکثر استفاده از توان تولید انگونه که عده ای از نمایندگان می خواستند تصویب می شد، حقوق ۱ و نیم میلیون کارگر تحت تاثیر قرار می گرفت.

 

وی افزود: می خواستند بیمه اجباری کارفرمایان را اختیاری کنند و خوشنودیم که این کار عملی نشد؛ چرا که ۸ هزار میلیارد تومان از منابع سازمان تامین اجتماعی را تحت تاثیر قرار می داد.

 

زدا با بیان اینکه ارائه خدمات بیمه های پایه باید بر عهده دولت باشد و سازمان تامین اجتماعی تنها باید خدمات بیمه های تکمیلی را ارائه کند، گفت: ما همه اینها را در نظام تامین اجتماعی چند لایه تدارک دیده ایم.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی گفت: وزیر ارتباطات و وزیر بهداشت در روزهای اینده به بابلسر می روند تا از نزدیک حذف کامل دفترچه های تامین اجتماعی را ببینند و الگوبرداری کنند. این در شرایطی است که حذف دفترچه جز وظایف حاکمیتی دولت است.

 

وی با بیان اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان سال آینده اجرایی می شود، گفت: در اولین جلسه ای که با آقای لاریجانی داشتیم قرار شد که برنامه جامع برای اجرای همسان سازی پیاده شود. ایشان دستوری به آقای تاج گردن در این مورد داده اند تا بودجه این کار تامین شود.

 

وی در مورد ضرورت اصلاحات پارامتریک برای بیمه شدگان جدید، گفت: اصلاحات را برای بیمه شدگان قدیمی خود پیاده نمی کنیم؛ چرا که به آنها تعهدی داریم و از لحاظ شرعی هم این کار مجاز نیست. تنها بیمه شدگان جدید را مشمول اصلاحات پارامتریک می کنیم.

 

سرپرست سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: قرار نیست که با اجرای اصلاحات از همین فردا سن بازنشستگی به ۷۰سال برسد و بیمه شدگان به جای ۳۰ سال، ۴۰ سال بیمه پردازی بکنند.

 

وی بر ضرورت تشکیل سازمان تنظیم مقررات بیمه ای در سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد.

 

زدا در پایان در خبری خوش برای کارگران اعلام کرد که‌ ادغام نه بیست هفتم منابع درمان کارگران در خزانه داری که در لایحه بودجه سال گذشته آمده بود دیگر در بودجه ۹۸ تکرار نمی شود.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------