واکنش پیشکسوتان استقلال به استعفا استراماچونی؛ انتقاد شدید از سوء مدیریت فتحی و تبعیض وزارت ورزشاخبار,اخبار ورزشی,استراماچونی
پیشکسوتان باشگاه استقلال به استعفای "آندره‌ آ استراماچونی" واکنش نشان دادند.

نامجومطلق: وزارت ورزش پاسخگوی تبعیض بین سرخابی ها باشد

عصر امروز خبر فسخ استراماچونی سرمربی استقلال نه‌تنها هواداران استقلال را بلکه جامعه فوتبالی را تا حد زیادی تحت تأثیر خودش قرارداد.

 

در همین ارتباط مجید نامجو مطلق پیشکسوت باشگاه استقلال ضمن ابراز ناراحتی از این موضوع گفت: «امیدوارم این خبر درنهایت صحت نداشته باشد، اما من معتقدم صرف‌نظر ازهر چیزی از رفتن این سرمربی نه‌تنها استقلال بلکه فوتبال ایران ضربه خواهد خورد.

 

کسی که واقعاً با دست‌خالی و با کمترین امکانات و بیشترین موانع تیم را به صدر جدول رسانده است و به‌هرحال نبود او می‌تواند تبعات بدی را برای فوتبال ایران و مخصوصاً تیم فوتبال استقلال به همراه داشته باشد که امیدوارم با درایت مدیران ختم به خیر شود.»

 

نامجو مطلق در ادامه افزود: «در همین مدت کوتاه من شخصاً چیزهای زیادی را از ایشان فراگرفتم و انصافاً او می‌توانست در جهت پیشرفت فوتبال ایران نقش اساسی ایفا کند و دستاوردهای خوبی برای لیگ برتر به همراه داشته باشد. اما متأسفانه باید شاهد رفتن این مربی باشیم. من معتقدم این داستان در راستای خروج مارک ویلموتس از تیم ملی ایران است و این در حالی است که گفته می‌شود که مشکلات زیادی که در اثر تحریم‌ها بر ما اعمال‌شده عامل اصلی این اتفاقات است که واقعاً نمی‌توانیم به این‌گونه صحبت‌ها اعتماد یادی کنیم.»

 

وی در ادامه با اشاره به حضور گابریل کالدرون سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درراس کار این تیم تصریح کرد: «ببینید من نمی‌خواهم به حرف‌هایی که از این به بعد مبنی بر تبعیضی که وزارت ورزش بین دو تیم استقلال و پرسپولیس قائل می‌شود دامن بزنم، اما یک نفر بیاید پاسخ این سؤال را بدهد چطور دو تیمی که از یک وزارت اداره می‌شوند و اسپانسر یکسانی دارند تا این حد تفاوت در مشکلات مالی دارند و این موضوع خودش به‌طور اتوماتیک برای هرکسی ایجاد شائبه می‌کند که این امر می طلبد مسئولان وزارت ورزش پاسخی قانع‌کننده برای آن به طرفداران استقلال بدهند.»

 

وی در خصوص نوع قرارداد استراماچونی و اینکه آیا او می‌تواند خودبه‌خود فسخ کند خاطرنشان کرد: «من واقعاً از مفاد قرارداد هیچ اطلاع دقیقی ندارم اما اگر به همین نحو باشد که جای ناراحتی زیادی دارد. در روزهایی که استقلال بعد از مدت‌ها با ارائه یک بازی بسیار زیبا و چشم‌نواز به صدر جدول رفت باید شاهد خروج سرمربی باشند.»

 

هافبک خوش‌تکنیک استقلال در دهه 60 و 70 در پایان در پاسخ به این سؤال که قرار است فردا جواد زرینچه به‌عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال بنشیند گفت: «من فکر می‌کنم که این مربی آن‌قدر ارزش دارد که تا دو هفته هم برایش صبر کنیم و هیچ سرمربی رسمی را برای تیم معرفی نکنیم بلکه بتوانیم با رایزنی‌های مناسب او را مجاب به بازگشت به استقلال کنیم و تا آن روز فضای تیم را به نحوی مدیریت کنیم که کمترین خسارت به تیم وارد شود.»

 

محمد نوری: تنها راه باقی مانده برای مدیران، استعفای دسته جمعی است

محمد نوری، پیشکسوت باشگاه استقلال بعد از خبر فسخ قرارداد استراماچونی، به این موضوع واکنش نشان داد.

 

پیشکسوت استقلال در این خصوص نوشت: تنها راه باقی مانده برای مدیران استقلال، استعفای دست جمعی است.

 

میلاد میداوودی: جواب این هوادار و این همه احساس نادیده گرفته شده را چه کسی می‌دهد؟

میلاد میداوودی، بازیکن سابق استقلال در واکنشی اینستاگرامی به نقد مدیران استقلال پرداخته است.

 

میداوودی نوشت:

استراماچونی با استقلال فسخ کرد!!!!!
آقایون خیالتون راحت شد، جواب این هوادار و این همه احساس نادیده گرفته شده را چه کسی میدهد.
تو باشگاه چه خبره ؟


تو این چند سال فقط باید خبر رفتن بازیکنای خوب رو میشنیدیم تا امروز که دیگه هنر نمایی تمام کسانی که در استقلال فقط به فکر خودشون هستند رو دیدیم.


تا استقلال میاد جون بگیره یه کاری میکنین که احساسات و حق این همه هوادار پایمال شه،
بسه دیگه نمیتونید کار کنید برید بزارید یکی بیاد که قلبش واقعا برای استقلال و هوادار بتپه.


چند ساله نه میتونین قرارداد خوب ببندین که بازیکن بمونه و از تیم جدا نشه و حالا هم که سرمربی رفت
نه تونستین وضعیت مالی رو عوض کنید


دیگه نمیشه چیزی گفت
فقط برید
خداحافظ

 

اولیایی: مدیران استقلال به هواداران وعده‌های پوشالی دادند

«کاظم اولیایی» روز یکشنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار داشت: باشگاه استقلال را باید با صداقت و راست‌گویی اداره کرد.

 

وی افزود: برخی مدیران که برای امور اقتصادی به عضویت هیات مدیره باشگاه استقلال درآمده‌اند نباید اجازه می‌دادند شرایط استقلال به اینجا کشیده شود و «آندره‌آ استراماچونی» به دلیل دریافت نکردن مطالباتش قهر کند.

 

مدیرعامل اسبق استقلال خاطرنشان کرد: مدیریت باشگاه استقلال باید واقعیت‌ها را به هواداران استقلال می‌گفتند و نباید با افکار عمومی بازی می‌کردند.

 

اولیایی تصریح کرد: «امیر حسین فتحی» در تلویزیون ملی و در حضور میلیون‌ها بیننده اعلام کرده بود «قول می‌دهم استراماچونی در استقلال می‌ماند» و حالا چطور شد که که این مربی قراردادش را به طور یک‌طرفه فسخ کرد؟

 

وی تاکید کرد: در شرایطی که استقلال روزهای خوبی را در لیگ برتر پشت سر می‌گذاشت و توانست عنوان صدرنشین را به دست آورد، این اتقاق شوک بزرگی برای آبی‌پوشان بود.

 

اولیایی در پایان گفت: هواداران استقلال که بزرگ‌ترین دلخوشی خود را در استقلال جستجو می‌کنند از نظر روحی و روانی به هم ریختند و مقصر مدیران استقلال هستند که به آنها وعده‌های پوشالی دادند.

 

امیرحسین صادقی: آقای فتحی، هر چه سریع تر استعفای خود را بنویسید

امیرحسین صادقی نیز به استعفای استراماچونی واکنش نشان داد و خواستار استعفای امیرحسین فتحی شد.

اخبار,اخبار ورزشی,استراماچونی

 

فتح الله زاده: همه باید تلاش کنیم استراماچونی بماند

علی فتح الله زاده در گفت و گو با فوتبالی در خصوص صحبت هایی مبنی بر جدایی استراماچونی از استقلال اظهار داشت: همه ما باید الان کمک کنیم، استراماچونی از استقلال جدا نشود. باید مانع جدایی او شد و قطعا مسئولان باشگاه استقلال تلاش خود را در این زمینه انجام خواهند داد. من هم اگر کمکی از دستم بر بیاید در این زمینه انجام می دهم. به اعتقاد من الان همه استقلالی ها باید کمک کنند تا استراماچونی از ایران نرود‌.

 

وی در ادامه افزود: طی صحبتی که امروز با مسئولان استقلال داشتم گفتند که پول استراماچونی آماده است و تا فردا به او پرداخت می کنند. امیدوارم با این شرایط استراماچونی بماند تا هواداران استقلال هم از نگرانی در بیایند.

 

فریبا: از استعفای استراماچونی شوکه شدم

بهتاش فریبا درباره استعفای استراماچونی گفت: از اخبار شنیدم که استراماچونی استعفا کرده و زرینچه را جایگزین کردند و من از این موضوع شوکه شدم و نمی‌دانم چه بگویم. قرارداد مربیان خارجی به گونه‌ای استرکه اگر ۲ ماه حقوق نگیرند می‌توانند فسخ کنند.

 

او‌ادامه داد: درباره فسخ قرارداد استراماچونی باید مدیران پاسخگو باشند. پس از مدت ها استقلال دارد خوب بازی می‌کند و خوب گل می‌زند و از مدیران خواستم این تیم را بهم نریزند و باید از هر جا شده پول این مربی را بدهند. او مربی ایرانی نیست که مشکلش با من بمیرم تو بمیری حل شود. مربی به این خوبی آوردید و تیمش صدر جدول است و هواداران به دنبال گرفتن قهرمانی هستند.

 

فریبا درباره عزیز‌تر بودن پرسپولیس از سوی وزارت ورزش افزود: تیم پرسپولیس خوشبختانه از طرفداران خارج خودشان پول می‌گیرند و مشکل مالی آن‌ها حل می‌شود و این تیم از آسیا پول خوبی گرفت و هر دو تیم پول اسپانسر خود را پیش خور کردند و من از مدیران خواستم مشکلات را حل کنند و به استراماچونی حق می‌دهم، چون او با شرایط سخت کار می‌کند. ما در برف و باران زمین تمرین نداریم. انشاالله پول او پرداخت شود و استرا روی نیمکت بنشیند.

 

ورزش سه

طرفداری

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------