نابغه ۲۱ ساله کشتی آمریکا ثانیه آخر قهرمان سنگین وزن المپیک شد/ تاریخ سازی بوکسور کوباییالمپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
مدال های طلای اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک از آن روسیه و آمریکا شد تا در پایان رقابتهای ۴ وزن کشتی آزاد هر دو کشور صاحب ۲ مدال طلا شوند.

به گزارش ایسنا، در پایان رقابت های اوزان ۷۴ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد المپیک ۲۰۲۰ توکیو، مدال های طلا از آن روسیه و آمریکا شد.

 

در دیدار فینال وزن ۷۴ کیلوگرم زائور بک سیداکوف دارنده ۲ مدال طلای جهان برابر محمد حبیب کادزی محمداف بلاروس که پیش از این موفق به شکست ۱۱ بر صفر کایل دیک دارنده ۲ طلای جهان از آمریکا و فرانک چامیزو از ایتالیا شده بود، ۷ بر صفر پیروز شد و به مدال طلای المپیک رسید.

 

اما در دیدار جذاب و دیدنی فینال سنگین وزن، گیبل دن استیوسن پدیده ۲۱ ساله کشتی آمریکا که پیش از این ۸ بر صفر طاها آکگل قهرمان جهان و المپیک از ترکیه را شکست داده بود، اینبار در فینال از سد محکمی به نام گنو پتریاشویلی دارنده ۳ طلای جهان و یک برنز المپیک از گرجستان گذشت و با نتیجه ۱۰ بر ۸ به برتری رسید و صاحب مدال با ارزش طلای المپیک شد.

 

تایم نخست این مبارزه ۵ بر صفر به سود کشتی گیر آمریکایی به پایان رسید اما پتریاشویلی در تایم دوم با خاک کردن حریف و اجرای متوالی چند بارانداز ۸ امتیاز گرفت و ۸ بر ۵ پیش افتاد، در حالیکه تنها ۲۰ ثانیه به پایان مبارزه باقی مانده بود، استیوسن موفق به خاک کردن پتریاشویلی شد تا نتیجه کار ۸ بر ۷ شود. استیوسن دست از حمله برنداشت و درست در ثانیه پایانی مبارزه و در حالیکه پتریاشویلی گمان می کرد مبارزه به پایان رسیده موفق شد حریف با تجربه و کهنه کار گرج را در خاک بنشاند و ۲ امتیاز دیگر بگیرد تا با حساب ۹ بر ۸ برنده مبارزه شود. با رد اعتراض پتریاشویلی، کشتی گیر آمریکایی یک امتیاز دیگر گرفت و با پیروزی ۱۰ بر ۸ صاحب مدال طلای المپیک شد.

 

 

این نتیجه همانند دیدار تیلور و یزدانی که کشتی گیر آمریکایی در ثانیه های پایانی پیروز شد نشان داد کشتی گیران آمریکا تا چه اندازه از آمادگی بالای بدنی و روانی برای حضور در المپیک و جنگ تا ثانیه های پایانی برخوردارند.

 

امیرحسین زارع نماینده سنگین وزن ایران در دیدار رده بندی وزن ۱۲۵ کیلوگرم با شکست ۵ بر صفر ژی وی دنگ از چین به مدال برنز المپیک رسید. طاها آکگل ترک نیز با شکست ۵ بر صفر مونختور مغولستانی به دیگر مدال برنز این وزن رسید.

 

در دیگر دیدار مهم این رقابت ها، کایل دیک دارنده ۲ طلای جهان از آمریکا با شکست ۵ بر صفر فرانک چامیزو به مدال برنز وزن ۷۴ کیلوگرم رسید.

 

***

 

تاریخ سازی بوکسور کوبایی در المپیک

المپیک 2020،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

خولیو سزار لا کروز روز جمعه پس از شکست مسلم گادژیماگومدوف از کمیته المپیک روسیه ، دومین طلای المپیک دوران حرفه ای خود را در رشته بوکس به دست آورد و به جمع بوکسورهایی اضافه شد که در دو وزن مختلف توانستند در المپیک مدال کسب کنند.

 

لا کروز، بوکسور روسی را با نتیجه (۵-۰)  شکست داد تا خود را بعنوان قهرمان جدید سنگین وزن المپیک معرفی کند و پس از قهرمانی المپیک در بازیهای ریو ۲۰۱۶ به دومین مدال طلای خود دست یابد.

 

این کوبایی اولین بوکسوری بود که در بازیهای المپیک به دو طلا در بالاترین رده‌ها دست یافت تا کوبا  به ششمین مدال طلا در توکیو ۲۰۲۰ برسد.

 

تا کنون کوبا ۱۳ مدال در بازیهای المپیک ۲۰۲۰ توکیو بدست آورده است که شامل ۶ مدال طلا، ۳ نقره و ۴ برنز بوده است که ۳ طلا در رشته بوکس بوده است و یک فینال بوکس نیز برای کوبا در پیش است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------