آنچلوتی: بازی باکیفیت در ژن رئال مادرید است/ کومان: سزاوار چنین نتیجه‌ای نبودیمآنچلوتی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید از پیروزی تیمش در ال‌کلاسیکو ابراز رضایت و پیش‌بینی کرد که بارسلونایی‌ها با وجود وضعیت نه چندان ایده‌آل فعلی‌شان تا پایان فصل برای کسب عنوان قهرمانی خواهند جنگید.

به گزارش تسنیم، کارلو آنچلوتی سرمربی تیم فوتبال رئال مادرید پس از پیروزی 2 بر یک شاگردانش در خانه بارسلونا در اولین ال‌کلاسیکوی فصل به خبرنگاران گفت: بازی هوشمندانه‌ای انجام دادیم. در خط دفاع خوب کار کردیم و در ضدحملات خطرناک بودیم. همانطور بازی کردیم که برایش برنامه‌ریزی کرده بودیم. البته قبول دارم که می‌توانستیم در حرکات پا به توپ‌مان بهتر کار کنیم. امروز ما یک تیم منجسم بودیم، اما مانند بازی قبلی مقابل شاختار موقعیت خلق کردن برای ما در این بازی بسیار سخت بود. با این حال بازیکنان‌مان متعهدانه بازی کردند و نشان دادند که کیفیت در ژن رئال مادرید است. گل‌های ما را دو مدافع به ثمر رساندند و این نشان می‌دهد که تیم ما چقدر میل به هجوم دارد. البته آنها در انجام کار خودشان که دفاع بود هم خوب عمل کردند.

 

آنچلوتی درباره وضعیت بارسلونا و اینکه آیا این تیم شانسی برای قهرمانی دارد هم گفت: من علاقه‌ای به تحلیل وضعیت رقبا ندارم، اما می‌توانم بگویم که آنها در این بازی ما را تحت فشار قرار دادند. به نظر من بارسلونا در این فصل تا آخرین هفته خواهد جنگید.

 

سرمربی ایتالیایی رئال مادرید افزود: من از تیمم راضی‌ام. وضعیت بازیکنان ما خوب است و همه آنها انگیزه فراوانی برای بازی کردن دارند که این نکته بسیار مهمی است. با چنین تیم منسجمی ما می‌توانیم رقابت کنیم. هدف ما این است که از جایگاهی که در آن قرار داریم فراتر برویم. حریف ما یک تیم بزرگ بود که بازی خوبی هم ارائه کرد. آنها ما را تحت فشار قرار دادند، اما بازیکنان ما در کنار هم فشار بازی را تحمل کردند. یکی از عوامل موفقیت تیم ما از دست ندادن توپ زیر پرس حریف بود. بازی امشب رئال یک بازی منطقی بود. تیم ما در ضدحملات پتانسیل بالایی دارد و این باعث خوشحالی من است. در کل بازی آسانی نبود.

 

کارلتو در پایان گفت: من بابت بردن ال‌کلاسیکو بسیار خوشحالم. ال‌کلاسیکو مهمترین بازی فصل است. پس طبیعی است که من بابت این نتیجه راضی باشم، اما متأسفانه این پیروزی فقط سه امتیاز دارد.

 

آنچلوتی در پاسخ به این سؤال که در گپ کوتاهش با رونالد کومان سرمربی بارسلونا در پایان بازی به او چه گفته است هم اظهار داشت: به او گفتم که کارمان واقعاً سخت است، اما باید به حرکت رو به جلوی خود ادامه دهیم.

 

***

 

کومان: باختن ال‌کلاسیکو فقط از دست دادن ۳ امتیاز نیست/ سزاوار چنین نتیجه‌ای نبودیم

رونالد کومان سرمربی تیم فوتبال بارسلونا پس از باخت 2 بر یک این تیم در خانه مقابل رئال مادرید در اولین ال‌کلاسیکوی فصل گفت: من فکر می‌کنم که ما سزاوار چنین نتیجه‌ای نبودیم. ما یک فرصت عالی برای زدن گل اول بازی داشتیم که هدر رفت (موقعیتی که سرجینو دست از دست داد) و این حریف بود که گل اول را زد و بعد به خوبی از برتری‌اش دفاع کرد. در ادامه هم آنها با یک ضدحمله خوب گل دوم‌شان را زدند. به نظرم عملکرد ما در این بازی خوب بود اما نتیجه‌ای که می‌‌خواستیم حاصل نشد. در نیمه اول عملکرد تیم ما خوب بود، اما از دو سه موقعیتی که داشتیم استفاده نکردیم. پیش افتادن یا عقب افتادن از حریف در چنین مسابقه‌ای خیلی تأثیرگذار است. حریف منتظر فرصتی برای زدن ضدحمله بود و به چیزی که می‌خواست هم رسید. همیشه این امکان وجود ندارد که کیفیت بازی‌تان را در خط حمله به نمایش بگذارید. ما دنبال هر شیوه‌ای که برای رسیدن به گلزنی بود گشتیم، اما کار سخت بود.

 

کومان،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی

کومان در پاسخ به این سؤال که آیا با وجود این شکست همچنان نسبت به آینده خوشبین است، تأکید کرد: هنوز کلی از فصل مانده است. چهارشنبه ما یک بازی دیگر داریم و باید سعی کنیم که برای آن بازی در بهترین شرایط ممکن باشیم. آنسو فاتی برای این بازی خوب تمرین کرده بود، اما او برای خلق موقعیت‌های گلزنی مشکلاتی داشت، چون کار حریف در فاز دفاعی بسیار خوب بود.

 

سرمربی هلندی درباره احساسش نسبت به باخت در ال‌کلاسیکو گفت: به هر حال این یک ال‌کلاسیکوست پس بله، باختن در آن فراتر از هدر رفتن تنها سه امتیاز است. با این حال هنوز فرصت جبران داریم و می‌دانیم که زمان زیادی تا پایان فصل باقی مانده است. باید به کارمان ادامه دهیم تا اوضاع تیم بهتر شود. الان باید بابت این باخت ناراحت باشیم، اما از فردا برای بازی چهارشنبه آماده خواهیم شد. ادامه ناکامی مقابل تیم‌های بزرگ؟ مسلم است که باید اوضاع بهتر از این شود. در این بازی ما نشان دادیم که از رئال مادرید ضعیف‌تر نیستیم. اگر آن موقعیت به گل تبدیل می‌شد و ما یک بر صفر جلو می‌افتادیم، همه چیز عوض می‌شد. من فکر می‌کنم که بارسلونا نسبت به رئال مادرید به کسب پیروزی در این بازی نزدیک‌تر بود. با این حال من درک می‌کنم که هواداران بابت این نتیجه ناراحت باشند.

 

کومان درباره مصدومیت آنسو فاتی هم گفت: فکر نمی‌کنم که زانویش آسیب دیده باشد. او کمی ناراحت بود، اما بعید می‌دانم چیز مهمی بوده باشد. فاتی 70 دقیقه بازی کرد. من او را تعویض کردم تا برای بازی چهارشنبه آماده بماند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------