آخرین اخبار ورزشی

روزنامه های ورزشی

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1401.09.12/ زنگ خطر برای جام ملت ها!

عکس صفحه نخست روزنامه های ورزشی امروز 1401.09.12 را در زیر مشاهده کنید. روزنامه خبرورزشی روزنامه گل روزنامه ابرار ورزشی…

سخنگوی فدراسیون فوتبال: هنوز تصمیمی مبنی بر تغییر یا عدم تغییر سرمربی تیم ملی گرفته نشده است/ اسکوچیچ بلاتکلیف از ایران رفتاسکوچیچ،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
سخنگوی فدراسیون فوتبال گفت: هنوز هیچ تصمیمی مبنی بر تغییر یا عدم تغییر اسکوچیچ گرفته نشده است.

به گزارش فارس، احسان اصولی درمورد جلسه امروز اعضای هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با دراگان اسکوچیچ اظهار داشت: این جلسه از ساعت سه بعد از ظهر شروع شد و حدود شش ساعت طول کشید. در  خدمت دراگان اسکوچیچ بودیم. دوستان در هیأت رئیسه نکات، نقطه نظرات، دغدغه‌ها و مواردی که پیرامون تیم ملی به وجود آمده با اسکوچیچ مطرح کردند.

 

وی افزود: براساس مباحث اعلام شده در کمیته فنی این دغدغه‌ها و نکات مطرح شد. اسکوچیچ هم نقطه نظراتی داشت، دفاعیاتی مطرح کرد و بحث‌های خود را با اعضای هیأت رئیسه در میان گذاشت.

 

سخنگوی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: پس از خروج اسکوچیچ از جلسه اعضای هیأت رئیسه از جهات مختلف این موضوع را مورد بررسی قرار داده و در نهایت قرار شد مباحث با دوستان در کمیته فنی مطرح شود. ضمن اینکه یکی از بحث های اسکوچیچ این بود که به جلسه کمیته فنی دعوت نشده بود. قرار شد هیأت رئیسه جمع‌بندی خود را به زودی به اطلاع مردم عزیز و هواداران فوتبال برساند.

 

اصولی ادامه داد: دوستان ما روز گذشته در کمیته فنی موضوع حرفه‌ای و روال را رعایت نکردند؛ البته این موضوع را پیگیری کردیم و گویا علم نسبت به این موضوع نداشتند. به هرحال باید نقطه نظرات و جمع بندی‌هایی که در کمیته‌های ما به ویژه کمیته فنی مطرح می‌شود به عنوان نظر مشورتی، فنی و کارشناسی با سرپرست فدراسیون مکاتبه شود و برای بررسی به هیأت رئیسه بیاید؛ البته اعضای کمیته فنی امروز به این موضوع اقرار کردند. این موضوع فضای  ذهنی عموم جامعه و فضای رسانه‌ای را دچار التهاب کرد.

 

وی اضافه کرد: خواهش می‌کنم اکنون نیز گمانه زنی نکنید تا خادمین شما در هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال با لحاظ کردن جمیع جهات به یک تصمیم صحیح و قابل دفاعی برسد. تصمیم گیرنده بارها گفته‌ایم هیأت رئیسه فدراسیون هست. مسیر درست و منطقی طی می شود. امیدوارم در یک شرایط خوب و ایده آل بهترین تصمیم اتخاذ شود و باز هم من برای پاسخگویی در خدمت خواهم بود.

 

اصولی درمورد اینکه آیا خودش به عنوان عضو هیأت رئیسه نظر کمیته فنی را قبول دارد، گفت: این موضوع در حال بررسی است.

 

وی درباره اینکه ظاهراً فدراسیون فوتبال برای اسکوچیچ هتل رزور نکرده و او قرار است امشب به کشورش بازگردد، توضیح داد: این موضوع درست نیست، زیرا خودش تصمیم داشت امشب بازگردد و مجدد ۳۰ تیر به ایران بیاید. از خودش شنیده‌ام برنامه‌اش این است که امشب به کرواسی بازگردد، اما نباید از این موضوع برداشت شود که برخورد بدی با اسکوچیچ کرده‌ایم و می‌خواهیم برکنارش کنیم‌. خودش درخواست کرد امروز بیاید و امشب هم بازگردد. از این موضوع هم استقبال کردیم.

 

عضو هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال درمورد اینکه سردار آزمون درخواست کرده اگر قرار به برکناری اسکوچیچ است باید با او محترمانه برخورد شود، توضیح داد: روی این موضوع تردید نکنید. هنوز به این تصمیم نرسیده‌ایم که بخواهم حرف آزمون را تایید یا رد کنم و صحبت مرا حمل بر این نکنید. با همه رفتار محترمانه‌ای خواهیم داشت به ویژه با افرادی که زحمت کشیدند. این سرلوحه عملکرد ما بوده و اثبات نیز شده است. در این خصوص صاحب کارنامه هستیم و از این به بعد نیز اینگونه خواهد بود، اما هنوز هیچ تصمیمی مبنی بر تغییر یا عدم تغییر گرفته نشده است. مباحث و متغیرها بسیار متعدد است و همه آنها باید بررسی شود. انشاءالله به زودی تصمیم خود را اعلام خواهیم کرد.

 

اصولی درمورد اینکه آیا بین اعضای هیأت رئیسه درمورد ماندن یا رفتن اسکوچیچ اختلاف نظر وجود دارد، گفت: اختلاف نظر نیست بلکه متغیرهایی وجود دارد و باید داده‌ها ارائه شود. برخی از این داده‌ها و موضوعات در دسترس نبود. درباره برخی صحبت‌هایی که اسکوچیچ امروز گفت نیز باید بیشتر تامل شود. این نکاتی است که تصمیم منطقی و عاقلانه را در پی دارد. همه تایید می‌کنند هرچه قدر رفتار سنجیده‌تر، پخته‌تر داشته باشیم و از جنبه‌های مختلف موضوع را مورد بررسی قرار بدهیم تصمیم بهتری خواهیم گرفت.

 

وی درمورد اینکه با توجه به دو دستگی بین بازیکنان تیم ملی در صورت بقای اسکوچیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد، عنوان کرد:  این دو دستگی و اختلاف نظر و دیدگاه همیشه بوده است. از قضا یکی از بحث‌های امروز نیز همین بود. به هیچ وجه نباید این مسائل را حمل بر دودستگی کنیم. بار قبلی هم گفتم وقتی چیزی به اسم منافع ملی، تیم ملی و پرچم جمهوری اسلامی ایران محور می‌شود همه اختلاف‌ها کنار گذاشته می‌شود و همه با یک هدف کار می‌کنند. این اتفاق در گذشته در تیم ملی هم بوده، اما آن چیزی که مردم ما دیدند یکدستی و تلاش برای اعتلای نام سرزمین عزیزمان ایران است.

 

سخنگوی فدراسیون فوتبال درخصوص اینکه نام بردن یک بازیکن از هم تیمی‌های خود با القابی مثل مار یا اینکه آنها دو جور حرف می‌زنند نام برد نشانه چیست، پاسخ داد: این حرف‌ها گفته می‌شود اما از رسانه‌ها خواهش می‌کنم خیلی به برخی از مسائل دامن نزنید. برای خودمان، کشورمان و تیم ملی فضا و شرایطی مهیا کنیم تا اگر اختلاف نظری نیز وجود دارد ما مسبب رفع آن باشیم نه اینکه بخواهیم به آن دامن بزنیم.

 

اصولی درمورد اینکه اما این موارد فراتر از اختلاف دیدگاه و نظر است، گفت: اینگونه نیست. بنابر نظر اهل فن و نمونه‌هایی که خود اسکوچیچ هم در آن جلسه صحبت کرد و سایر دوستان دیگر، مسبوق به سابقه بوده است. همه این موارد به شکل خیلی خوبی مدیریت می‌شود و هرکسی نقشی دارد که باید مطابق آن بهترین عمل را انجام بدهد. خارج شدن از این نقش‌های تعریف و تعیین شده هم آسیب فردی دارد و هم آسیب جمعی.

 

وی درباره اینکه تاخیر در تعیین تکلیف اسکوچیچ به فضای فعلی دامن خواهد زد، گفت: برای این موضوع یک زمان مشخصی داریم. داده‌هایی را کسر داشتیم که آنها را می‌گیریم و در اسرع وقت اعلام نظر خواهیم کرد.

 

سخنگوی فدراسیون فوتبال درمورد اینکه برخی بازیکنان که استوری منتشر کردند حتی یک ثانیه نیز در تیم ملی بازی نکرده‌اند و با آنها چه برخوردی خواهد شد تا دیگر شاهد دودستگی نباشیم، گفت: ترکیب تیم ملی برعهده سرمربی است. من به عنوان عضو هیأت رئیسه باید نقش خود را ایفا کرده و به آن پایبند باشم اما درمورد اخلال کنندگان فضا آیین نامه‌ها و دستورالعمل‌هایی وجود دارد که اگر لازم باشد مطابق آنها عمل خواهد شد.

 

***

 

جزئیات دقیق از جلسه سرنوشت‌ساز تیم ملی

جلسه مدیران فدراسیون فوتبال و سرمربی تیم ملی با رفع ابهامات و البته بدون نتیجه‌گیری قطعی به پایان رسیده است.

 

به گزارش ورزش سه، جلسه دراگان اسکوچیچ با مدیران فدراسیون فوتبال برگزار شد؛ بدون هیچ خروجی خاصی!

 

در بیانیه کاملا مبهم فدراسیون فوتبال درباره تصمیمات این نشست آمده است:

«اعضای هیات رئیسه به همراه دبیرکل فدراسیون در این دیدار نقطه نظرات و نگرانی‌های موجود در خصوص شرایط تیم ملی را در گفت‌وگو با دراگان اسکوچیچ مطرح کردند. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران نیز در این جلسه توضیحاتی پیرامون اتفاقات و موضوعات مطرح شده همچنین سوالات اعضای هیات رئیسه ارائه داد. پس از توضیحات اسکوچیچ مقرر شد اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال در نشست دیگری پیرامون شرایط و برنامه های تیم ملی تصمیم گیری کنند»

 

درباره جزئیات این نشست اما هیچ خبری تا به این لحظه به‌صورت رسمی بیرون نیامده است. اسکوچیچ با لبخند و بدون گفت‌وگو با خبرنگاران ساختمان فدراسیون را ترک کرد‌ و اعضای هیات رئیسه به ادامه بررسی شرایط ادامه دادند.

 

از بین اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال، شهره موسوی در بازداشت به سر می‌برد و طهمورث حیدری هم به‌عنوان سرپرست کاروان تیم ملی بانوان به تاجیکستان سفر کرده و ‌در این جلسه مهم غایب بودند.

 

طبق شنیده‌ها اسکوچیچ از اتفاقات رخ داده در صحبت‌های خود گلایه‌هایی مطرح کرده و از نحوه اعلام عزل خود از سرمربیگری تیم ملی ابراز ناراحتی کرده و تاکید داشته بعد از دو سال تلاش بی‌وقفه و شبانه‌روزی برای تیم ملی و عبور از شرایط سخت انتظار چنین رفتاری را نداشته است.

 

مدیران فدراسیون هم برای دلداری به این مربی کروات تاکید کرده‌اند اعضای کمیته فنی تصمیم‌‌گیرنده اصلی نیستند و تنها نظر مشورتی خود را اعلام می‌کنند و همچنین تصمیم نهایی در هیات رئیسه گرفته می‌شود و برای همین این جلسه را با اسکوچیچ گذاشته‌اند تا  نقطه نظرات او را هم  درباره شرایط به وجود آمده بگیرند.

 

در این نشست اسکوچیچ گزارش کاملی هم درباره تلاش‌های خودش و همکارانش به هیات رییسه ارائه داده و یادآوری کرده در شرایطی تیم ملی را تحویل گرفت که با یک مساوی احتمال حذف از جام ملت‌های آسیا و جام جهانی وجود داشته است.

 

او به همکاری با فدراسیون و تعامل با این مجموعه با وجود مشکلات بسیار زیاد اشاره داشته و گفته خود و دستیارانش بارها شده که ماه‌ها حقوق خود را هم دریافت نکرده‌اند، اما این اتفاق تاثیر منفی برای تلاش آنها در راستای موفقیت تیم ملی و آماده‌سازی فنی نداشته است.

 

در جلسه امروز، اسکوچیچ از کارنامه خود هم دفاع کرده و توضیحاتی هم درباره بازی با الجزایر و شرایط تیم ملی به هیات رئیسه داده است.

 

اما مهم‌ترین سوال مدیران فدراسیون از این مربی هم درباره این بوده که فضای عجیب رختکن و اختلاف با چند بازیکن را چگونه می‌خواهد کنترل کند و از نظر فنی چه ایده و برنامه‌ای برای تیم ملی در جام جهانی در سه بازی سخت مقابل انگلیس، آمریکا و ولز داشته است.

 

اسکوچیچ هم گویا با تاکید بر مشکلات فدراسیون در برنامه‌ریزی برای تیم ملی و اتفاقاتی که در فیفا‌دی قبلی رخ داد، گفته به موفقیت با تیم ملی و تلاش برای ارائه عملکرد خوب امیدواری زیادی دارد. او با اشاره به این حقیقت که مشکلات هیچ‌وقت موجب نشده حاشیه مضاعفی برای تیم ملی از طرف خودش و دستیارانش درست شود، اعلام کرده در نهایت تعهد کاری و احترام هدایت تیم ملی را بر عهده داشته و نتایج او و صعود از بازی‌های سخت بحرین و صعود مقتدرانه و سریع به جام جهانی هم نشان دهنده همین حقیقت و تسلط کامل او روی تیم و کار بوده است.

 

در این جلسه از اسکوچیچ درباره بروز برخی بی‌نظمی‌ها و مشکلات در تیم ملی توسط اعضای هیات رییسه سوالاتی مطرح شده و مدیران درباره گزارش‌هایی که از داخل تیم دریافت کرده‌اند، سوالات خود را پرسیده‌اند که طبق شنیده‌ها اسکوچیچ در این باره گفته است: «من مسوول تمام شرایط فنی تیم هستم ولی وظیفه چک و کنترل کردن خصوصی‌ترین اتفاقات مربوط به بازیکنان و اتفاقات داخل اردو را نداشته‌ام و وقتی تا ساعت یک یا دو شب با همراه کادر خود در حال آنالیز حریفان و فیلم دیدن و برنامه‌ریزی تاکتیکی و فنی برای تیم ملی هستم».

 

اسکوچیچ حتی گفته اگر گزارشی درباره حواشی و مشکلات داخل تیم به مدیران فدراسیون داده‌اند، چرا این مسایل قبلا به خود او هم منتقل نشده است؟

 

سرمربی تیم ملی هم‌چنین مثال‌هایی درباره نحوه برخورد خود با بی‌انضباطی‌ها و حواشی تیم ملی به اعضای هیات رئیسه یا خط زدن برخی بازیکنان به دلایل انضباطی ارائه داده و تاکید کرده الان هم می‌داند برای بردن یک تیم متحد و پرانگیزه به جام جهانی باید چه تصمیمی بگیرد این حواشی داخل رختکن تیم ملی کنترل و مدیریت شود.

 

اسکوچیچ در جلسه امروز با اشاره به دو دستگی داخل تیم ملی هم گفته نه موافق استوری حمایت برخی از بازیکنان برای خودش بوده و نه استوری برخی دیگر از بازیکنان که تلویحا با اقدام حامیان او مخالفت کرده‌اند.

 

او تاکید داشته بازیکنان باید حرفه‌ای رفتار کنند و فقط تمرکز خود را روی مسائل فنی بگذارند و تاکید داشته اتفاق رخ داده هم خواسته قلبی و حرفه‌ای او نبوده و اقدام شخصی بازیکنان بدون هماهنگی با او بوده است.

 

درباره این نشست بسیار مهم و سرنوشت ساز جزئیات کاملی در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته‌، اما طبق شنیده‌ها اسکوچیچ چند بار درباره کارنامه خود حرف زده و در جایی دیگر از صحبت‌هایش تاکید کرده: «در شرایط کنونی کدام مربی است که به اندازه من شناخت کافی از شرایط تیم ملی و نفرات مختلف و تسلط کامل روی کار تیم ملی داشته باشد؟» او گفته هیچ‌کسی به اندازه او انگیزه و روحیه کار کردن با تیم ملی را ندارد و مربیان دیگر هم اصلا فرصتی برای تغییر دادن شرایط ندارند و اگر قرار است فرصتی داده شود، کارنامه و نتایج و تلاش دو ساله‌اش در تیم ملی که با صعود به جام جهانی از شرایط سخت همراه شده، می‌گوید که این فرصت باید در اختیار او  بماند تا ماموریت خود را کامل کند.

 

در این جلسه درباره مسایل دیگری هم پرسش و پاسخ صورت گرفته و مربی کروات تمام تلاش خود را کرده تا ابهامات اعضای هیات رئیسه را رفع کند.

 

منتهی در این نشست توافقی برای قطع رسمی یا ادامه همکاری صورت نگرفته و به اسکوچیچ اعلام شده که هیات رئیسه جلسه‌ مشورتی دیگری هم با سایر مدیران و اعضای  کمیته فنی برگزار خواهند کرد تا تصمیم نهایی اتخاذ شود و همچنین در پاسخ به این سوال اسکوچیچ که از اعضا سوال کرده کدام مربی را می‌خواهید بیاورید که به اندازه من تیم ملی و شرایط بازیکنان را بشناسد و تسلط کامل روی حریفان جام جهانی داشته باشد، پاسخ مهمی داده نشده است.

 

یکی از اعضای هیات رئیسه هم در پاسخ به خبرنگار "ورزش سه" درباره جزئیات این نشست تاکید کرد: «هنوز هیچ تصمیمی درباره عزل رسمی یا ادامه همکاری با اسکوچیچ گرفته نشده  و به زودی در این رابطه بعد از بررسی‌های بیشتر  تصمیم فدراسیون اعلام خواهد شد.»

 

***

 

اولتیماتوم فدراسیون به بازیکنان تیم‌ملی

سخنگوی هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال اعلام کرد طبق آیین نامه با بازیکنانی که اظهارات آنها فضا را در مورد تیم ملی ملتهب کند، برخورد می‌شود.

 

اظهارات نظرهای متفاوت در مورد اتفاقات اخیر در خصوص نیمکت تیم ملی، دودستگی‌های زیادی ایجاد کرده است؛ اوج این دودستگی را که شاید خطرناک‌ترین آن هم باشد؛ میان بازیکنان تیم ملی شاهد هستیم. برخی از آنها در فضای مجازی به حمایت از اسکوچیچ پرداختند و برخی‌ها با سکوت خود، خبرساز شدند. البته اظهارات شب گذشته سردار آزمون این دودستگی را بیش از پیش علنی کرده و زنگ خطر را به صدا در آورد. به عقیده احسان اصولی اما همه چیز تحت کنترل است!

 

سخنگوی هیئت‌رئیسه فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال که آیا دودستگی ایجاد شده بین بازیکنان، اگر اسکوچیچ بماند مشکل ایجاد نمی‌کند، تاکید کرد: اختلاف دیدگاه و نظر همیشه بوده است. به هیچ‌عنوان نباید آن را دودستگی تلقی کنیم. وقتی چیزی به اسم منافع ملی مطرح می‌شود، همه اختلاف عقیده‌ها کنار گذاشته می‌شود. در گذشته چنین اتفاقات و اختلاف دیدگاه‌هایی بوده و آقای اسکوچچ هم در جلسه امروز به آن اشاره کرد. اما چیزی که شما دیدید یکدستی و تلاش برای اعتلای نام ایران بوده است.

 

صحبت‌های تند سردار و استفاده از کلماتی عجیب در برنامه فوتبال برتر تناقض زیادی با شرایطی که اصولی گفت دارد؛ سخنگوی هیئت مدیره در این خصوص یک درخواست از رسانه‌ها داشت: این‌ها حرف‌هایی است که گفته می‌شود. خواهش من از رسانه‌ها این است که به بعضی از این چیزها دامن نزنید. خواهش می‌کنم برای تیم ملی فضایی را فراهم کنیم که اگر اختلاف نظری هم باشد، عامل حل آن باشید. بنا به اظهار نظر اهل فن چنین اتفاقاتی سابقه داشته است. این‌ها به‌خوبی مدیریت می‌شوند. هر کسی نقشی دارد باید بر اساس آن عمل کند. خارج شدن از نقش‌های تعریف شده هم آسیب فردی دارد و هم جمعی.

 

 

او وعده برخورد با بازیکنان خاطی را داده و افزود: ترکیب تیم ملی با سرمربی است. منِ عضو هیئت‌رئیسه باید نقش خودم را ایفا کنم. با کسانی که بخواهند فضا را ملتهب کنند طبق دستور العمل برخورد می‌شود.

 

***

 

 اسکوچیچ بلاتکلیف از ایران رفت

ورزش سه نوشت: بدون این که سرنوشت اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال در جلسه امروز در فدراسیون مشخص شود، این مربی ایران را ترک کرد و دوباره سی ام تیر ماه برخواهد گشت.

 

باید دید تا آن روز، آیا تکلیف اسکوچیچ مشخص شده یا هنوز بلاتکلیفی نیمکت تیم ملی ادامه خواهد یافت.

 


کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022