نامه تهدید آمیز کفاشیان به سرافراز برای پرداخت حق پخش تلویزیونیاخبارورزشی,خبرهای ورزشی,کفاشیان

رئیس فدراسیون فوتبال طی نامه‌ای به سرافراز به وی مهلت چند روزه داد تا تکلیف بدهی سازمان صدا و سیما به خاطر حق پخش مسابقات فوتبال را مشخص کند.

به گزارش تابناک ،  متن نامه علی کفاشیان، رئیس فدراسیون فوتبال به دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیما به شرح زیر است:


در رابطه با موضوع حق پخش تلویزیونی مسابقات و راه اندازی پروژه IPTV موارد زیر را به استحضار می رساند:
1-رسانه ملی در جهت ترویج فرهنگ سلامت و توصیه به ورزش نقش فعالی را ایفا می کند و با استفاده از پخش مسابقات ورزشی به ویژه فوتبال، عملا جذاب ترین و پر بیننده ترین برنامه ها را فراهم می کند. فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و باشگاهها از اینکه محصول تولیدی خود یعنی رویدادهای ورزشی به این درجه اشتیاق و توجه اجتماعی رسیده به خود می بالند.


2-رویداد های ورزشی به عنوان محصول خانواده فوتبال وفق ضوابط و مقررات الزامی بین المللی مشمول دریافت حق پخش است و تعهد به رفتار حرفه ای از جانب صدا و سیما امری ضروری است و خانواده فوتبال در دو سال اخیر با رعایت اصل هم دلی و همکاری سازنده، علیرغم عدم انجام تعهدات آن سازمان، بستر بهره برداری آن سازمان محترم را از رویدادهای ورزشی فراهم آورده است.


3-    سازمان محترم صدا و سیما برای پخش مسابقات مختلف خارجی یا خرید اجازه پخش مسابقات هزینه بالایی پرداخت می کند اما پرداخت هزینه بابت فوتبال ملی و باشگاهی را با تردید و مخالفت سپری کرده و اجرای الزامات بین المللی برای خرید مجوز پخش مسابقات خارجی را مغایر قوانین  و اسناد بالادستی نظام نمی داند اما در پرداخت حقوق پدید آورندگان رویداد ورزشی با کم لطفی اقدام لازم را طی دو سال اخیر ننموده است.


4-    پخش هر برنامه ای حتی با پائین ترین استقبال از صدا و سیما با پرداخت هزینه های تولید و یا خرید مجوز پخش از پدید آورنده مربوطه صورت می گیرد اما جذاب ترین، پر بیننده ترین و ناب ترین برنامه یعنی مسابقات ورزشی فوتبال بدون پرداخت حقوق صاحبان این رویداد پخش می گردد و بالاترین تعرفه تبلیغاتی صدا و سیما نیز در حین همین مسابقات از صاحبان کالا و خدمات دریافت می شود.


5-    پیرو جلسه مورخ 7/8/93 بین وزیر محترم کشور، وزیر محترم ورزش و جوانان  و رئیس محترم وقت سازمان صدا و سیما مقرر شده بود با افزایش20 درصد به مبلغ پرداختی فصل 92-93، برای فصل 94-93 مبلغ 5/22 میلیارد تومان پرداخت شود که آن سازمان استنکاف ورزیده و فوتبال ملی و باشگاهی را با بحران جدی رو به رو ساخته است که انتظار می رود نسبت به تسویه بدهی سال 93/94 اقدام عاجل به عمل آید.


6-    پیرو تفاهم نامه منعقده در مورخ 5/5/94 در رابطه با راه اندازی پروژه IPTV ظرف دو ماه، متاسفانه علیرغم گذشت حدود هشت ماه و پایان نیم فصل مسابقات لیگ 95/94 و گذشت بیش از بیست و دوم هفته مسابقات لیگ برتر خلیج فارس و لیگ آزادگان، این پروژه به علت مشکلات زیر ساختی در آن سازمان و روشن نبودن ابعاد موضوع تاکنون بلا اقدام مانده است.


این موضوع علیرغم قول و تاکیدات آن سازمان محترم مبنی بر تامین بخشی از مسائل مالی و حقوقی باشگاهها، لیگ و فدراسیون فوتبال و حتی پیش پرداخت از طریق این پروژه، عملا با از دست رفتن فرصت طلایی هشت ماهه، موجبات ضرر و زیان کلان به فوتبال باشگاهی و لیگ کشور و فدراسیون فوتبال گردیده است و بدینوسیله مراتب شکواییه از بابت عدم تحقق قول قرارهای کتبی و شفاهی آن سازمان محترم اعلام می گردد.


مستدعی است جهت تعیین و تکلیف و روشن شدن موضوع، دستور فرمائید ظرف یک هفته نسبت به پاسخگویی و ارسال پاسخ، اقدام لازم به عمل آورند.

 

اخبار ورزشی - تابناک

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------