کارشناسی داوری دیدار ذوب آهن و پرسپولیس/ پنالتی سرخ پوشان درست بودکارشناسی داوری دیدار ذوب آهن و پرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
کارشناسان داوری به نقد و بررسی عملکرد علی صفایی در دیدار ذوب‌آهن - پرسپولیس پرداخته‌اند.

به گزارش ورزش سه، پرسپولیس در شرایطی سه امتیاز دیدار با ذوب‌آهن در فولادشهر را کسب کرد که تک گل سرخ‌ها این مسابقه در دقیقه ۸ از روی نقطه پنالتی توسط گئورگی گولسیانی به ثمر رسید.

 

در این صحنه، در شرایطی که توپ از نقطه کرنر به داخل محوطه جریمه ارسال شده بود، مجید در برخورد با گئورگی گولسیانی که برای سرزنی روی این ضربه جلو آمده بود، او را سرنگون کرد تا علی صفایی، داور مسابقه، در سوت خود بدمد و پنالتی اعلام کند.

 

در دقیقه ۵۳ مسابقه نیز محسن آذرباد که در تلاش بود تا گل مساوی را برای تیمش به ثمر برساند، در محوطه جریمه پرسپولیس با علی نعمتی برخورد کرد که در این صحنه هم داور مسابقه با کمی تاخیر کارت قرمز را برابر بازیکن سبزپوشان گرفت تا ذوب‌آهن ده نفره شود.

 

همچنین در دقیقه ۷۳ مسابقه، مهرداد رضایی توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرد اما ثانیه‌ای پیش از این گل، داور خطای فریبرز گرامی روی امیررضا رفیعی، گلر جوان پرسپولیس را اعلام کرد تا گل مردود شود.

 

در ادامه نظر کارشناسان داوری در خصوص این صحنه‌ها را می‌خوانید:

 

برخورد مجید علیاری و گولسیانی (پنالتی- دقیقه ۸)

✅ محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه مدافع با دو دست، مهاجم را بغل کرده و سپس به زمین می‌زند. داور که در جایگیری بسیار خوبی قرار داشت، به طور واضح متوجه این حرکت شده و به درستی اعلام پنالتی می‌کند، اما با توجه به اینکه جدال بر سر تصاحب توپ نبود، داور می‌بایستی علی‌رغم پنالتی، مدافع را با کارت زرد نیز جریمه می‌کرد.

 

✅ ابراهیم میرزابیگی: پنالتی به درستی اعلام شد.


✅ حسین عسگری: پنالتی کاملا واضح بود. یک فن در کشتی به نام پیچ کمر داریم و این بازیکن مثل ماهرترین کشتی‌گیر آن فن را زد. بازیکنان به قوانین آگاه نیستند و نمی‌دانند وقتی بازیکن را بغل و پرتاب می‌کنی، خطاست. تصمیم داور کاملا درست بود.

 

✅ بابک وسیله‌بر: مدافع با خطای گرفتن، مهاجم را در داخل محوطه جریمه خود سرنگون می‌کند. علی‌رغم اینکه توپ در مسیر بازی آنها نیست اما در جریان است، بنابراین اعلام ضربه پنالتی بدون جریمه شخصی صحیح است.

 

برخورد محسن آذرباد و علی نعمتی (اخراج- دقیقه ۵۳)

✅ محمدرضا ابوالفضلی: در این صحنه مهاجم با انجام خطای شدید و از طریق استوکِ کفش، ضربه بسیار خطرناکی را به سَرِ مدافع وارد می‌کند،. اینگونه ضربات که به سر وارد می‌شود، سلامتی بازیکن را می‌تواند به طور جِد، تهدید نماید. به نظر من در لحظه اول و هنگام اعلام خطا، داور‌ متوجه شدت ضربه وارد شده نشده بود و‌ پس از آنکه از نزدیک متوجه شد، به درستی بازیکن مهاجم را اخراج نمود.

 

✅ ابراهیم میرزابیگی: بازیکن ذوب‌آهن مرتکب خطای شدید شد و تصمیم داور درست بود، فقط باید سریع‌تر عمل می‌کرد.


✅ حسین عسگری: اخراج هم کاملا درست بود و بازیکن با خطای شدید به بغل سر بازیکن زد که خیلی خطرناک است و می‌تواند باعث اتفاقات ناگوار است. در وهله اول داور نحوه برخورد را تشخیص نداد و سپس با تاخیر و به درستی اخراج کرد.

 

✅ بابک وسیله‌بر: خطای مهاجم روی مدافع تمامی فاکتورهای خطای شدید را دارا می‌باشد، پس اعلام ضربه آزاد مستقیم و اخراج بازیکن خاطی صحیح است. ضمنا داور تا شروع مجدد بازی فرصت تصمیم درست را دارد که طبق قانون عمل کرده است.

 

برخورد فریبرز گرامی و امیررضا رفیعی (خطا روی دروازه‌بان- دقیقه ۷۳)

✅ محمدرضا ابوالفضلی: دروازه‌بان قبل از ضربه سر توسط مهاجم و زودتر از وی، کاملا توپ را با دو دست در اختیار ‌خود قرار داد، اما پس از آن، مهاجم به دروازه‌بان برخورد می‌کند؛ لذا خطای صورت گرفته بر روی گلر به درستی توسط داور اعلام شد.

 

✅ ابراهیم میرزابیگی: اعلام خطا کاملا درست بود. توپ در کنترل دروازه‌بان بود و بازیکن ذوب‌آهن با خطا باعث شد توپ از کنترلش خارج شود.


✅ حسین عسگری: داور به درستی خطا اعلام کرد.

 

✅ بابک وسیله‌بر: خطا به درستی اعلام شده است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------