بیانیه تند استقلال: قهرمانی‌های پرسپولیس کذایی است/ امسال 6 گل آفساید به ثمر رسانده‌ایدبیانیه نویسی استقلال و پرسپولیس،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
باشگاه استقلال با انتشار اطلاعیه‌ای شدیداللحن و طوفانی، قهرمانی‌های متوالی پرسپولیس را زیر سوال برده و آنها را ناشی از فقدان کمک داور ویدیویی در لیگ ایران نامیده است.

به گزارش ورزش سه، پس از بیانیه شب گذشته باشگاه استقلال در اعتراض به داوری بازی پرسپولیس و ملوان، سرخ پوشان نیز جوابیه‌ای را منتشر کرده و باشگاه رقیب را به شکایت تهدید کردند. موضوعی که با واکنش دوباره استقلال همراه شده و آنها اطلاعیه جدیدی را صادر کرده‌اند.

 

در دیدار پرسپولیس و ملوان بود که هم یک خطای مشکوک به پنالتی برای انزلی‌چی‌ها اعلام نشد و گل عیسی آل‌کثیر نیز در موقعیت مشکوک به آفساید به ثمر رسید. موضوعی که با اعتراض استقلال و در ادامه جوابیه سرخ‌ها همراه شد.

 

حالا استقلال در متن اطلاعیه جدید خود اینگونه نوشته است:

 

واکنش باشگاه استقلال به بیانیه عجیب باشگاه رقیب؛ شش گل آفساید تا اینجای فصل زده‌اید و طلبکار هم هستید؟ وی‌ای‌آر را باید کشت، چه با لگد، چه با مشت؟

 

خواندن بیانیه پرسپولیس شبیه لطیفه است
لابه‌لای دیدگاه‌های کارشناسان داوری که معتقدند گل پرسپولیس در بازی روز گذشته آفساید بود و داور بازی این تیم مقابل ملوان یک پنالتی ۱۰۰ درصد به نفع حریف را هم نادیده گرفت تا جای برنده و بازنده به این راحتی عوض شود، خواندن یک بیانیه از این باشگاه، بیشتر به یک لطیفه شباهت دارد.

 

جای برنده و بازنده در بازی پرسپولیس عوض شد
بی‌شک مهم‌ترین اتفاق بازی‌های این هفته لیگ برتر، گل آفساید پرسپولیس و پنالتی سوخته ملوان بود که باعث شد در آخرین بازی هفته، جای برنده و بازنده در ورزشگاه آزادی عوض شود. این همان ورزشگاهی است که هفته قبل در آن، گل صددرصد سالم استقلال نادیده گرفته شد و همین سه اشتباه (گل سالم استقلال که دیده نشد، گل آفساید پرسپولیس و پنالتی مفقود شده ملوان) اگر رخ نمی‌داد، الان فاصله استقلال و تیم دوم جدول در صدر ۶ امتیاز بود، نه یک امتیاز!

 

پرسپولیس 6 گل آفساید به ثمر رسانده است
حالا اشتباهات ۲۰ هفته قبلی لیگ برتر و شش گل آفساید پرسپولیس به گواه کارشناسان داوری رسانه‌ها و برنامه‌های تلویزیونی تا اینجای فصل و هفت امتیازی که با اتفاقات داوری به حساب رقیب واریز شد، بماند.

 

ما فقط خواستار دقت بیشتر داوران شده بودیم
بعد از اتفاقات شب گذشته، باشگاه استقلال با نامه محترمانه‌ای خطاب به رؤسای محترم فدراسیون فوتبال و سازمان ليگ، از مهدی تاج و حیدر بهاروند تقاضا کرد در هفته‌های پایانی تمامی ارکان رقابت‌های باشگاهی ایران را به دقت بیشتر فرا بخوانند و از تکرار این اشتباهات داوری به سود یک تیم خاص جلوگیری کنند اما در کمال تعجب، باشگاه رقیب که همین هفته قبل، بعد از برد، بیانیه و شکواییه علیه داوران و فدراسیون فوتبال و... نوشته بود، به نامه محترمانه استقلال واکنش نشان داده و خواهان برخورد با استقلال شده است!

 

به چه جرمی با استقلال برخورد شود؟
برخورد با استقلال؟ عجب!!! به چه جرمی؟ به جرم اینکه که داوران گل سالم ما را نمی‌بینند و گل ناسالم شما را می‌پذیرند؟ همین هفته گذشته استقلال از داوری آسیب دیده و با رعایت قوانین از صدور بیانیه خودداری کرد تا از خودی‌ها هم سرکوفت بشنود و در عوض باشگاه رقیب با وجود برد، بیانیه داد و به ایجاد تنش همت گماشت!

 

داور قصد نداشت گل سالم استقلال به آلومینیوم را بپذیرد
حالا با استقلال باید برخورد شود و شما باید جایزه بگیرید؟ هفته قبل گل صددرصد سالم استقلال نادیده گرفته شد و همین هفته هم اگر شرافت کمک داور نبود، باز هم به گفته رسانه‌ها و شاهدان در ورزشگاه اراک، داور وسط قصد نداشت گل سالم استقلال را بپذیرد و حتی شنیده شده است به کمک داور بابت پذیرش گل استقلال معترض شده که اگر این موضوع راست باشد باید فاتحه این داوری و مسابقات را خواند!

 

اوج لبخند این است که پرسپولیس علیه VAR بیانیه داد
اگر به واسطه یک اعتراض محترمانه، استقلال باید محکوم شود، حکم و جریمه رقیب چیست که یک هفته در میان بیانیه می‌دهد و حتی علیه وی‌ای‌آر هم بیانیه صادر می‌کند؟ اوج لبخند در واکنش باشگاه رقیب همین است که به استفاده از وی‌ای‌آر در دو دربی سرخابی رفت و برگشت اعتراض دارد و معتقد است اگر وی‌ای‌آر نبود، این دو دربی را هم می‌برد!

 

با فقدان VAR، قهرمانی‌های کذایی متوالی بدست آورده‌اند
این ادعا اصلا دروغ نیست چرا که آنها همین هفته هم اگر سیستم کمک داور ویدیویی در ورزشگاه آزادی بود، ملوان را نمی‌بردند و حتی می‌باختند و طی سالیان گذشته از فقدان کمک داور ویدیویی قهرمانی‌های کذایی متوالی به دست آورده‌اند که فریاد اعتراض همه باشگاه‌های ایران از این بی‌عدالتی و توجه به یک تیم خاص درآمد.تنها سند رقیب از داوری به نفع استقلال، استفاده از VAR است
استقلال قضاوت را به افکار عمومی می‌سپارد چرا که معتقدیم آفتاب آمد دلیل آفتاب و همین که دوستان می‌خواهند لیگ برتر بدون کمک داور ویدیویی برگزار شود، نشان می‌دهد حق با کیست و حقیقت چیست؟

 

انصافا قشنگ نیست که تنها سند رقیب از داوری به نفع استقلال، همین است که سیستم کمک داور ویدیویی اجازه نداده حق استقلال مقابل رقیبِ همیشه بهره‌مند از اشتباهات داوری، ضایع شود؟

 

العاقل و اشاره... بله وی‌ای‌آر را باید کشت، چه با لگد چه با مشت!

 


کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------