مسمومیت ۲۳ دانشجوی ‌خوابگاهی ‌دانشگاه علوم پزشکی مشهدمسمومیت داشنجویان در مشهد،اخبار دانشگاه،خبرهای دانشگاه
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد از ‌مسمومیت ۲۳ دانشجوی ‌خوابگاهی ‌دانشگاه علوم پزشکی مشهد خخبر داد و در عین حال اعلام کرد که هنوز‌ علت این مسمومیت ‌مشخص نیست.

به گزارش تسنیم ، شامگاه سه شنبه دوم اسفندماه ساعت 22:30 شب 8 نفر از دانشجویان دختر و سپس به تدریج تا 7 صبح جمعا 23 نفر از دانشجویان خوابگاهی با علائم گوارشی تهوع و استفراغ به سرپرستان خوابگاه‌ها مراجعه می‌کنند که بلافاصله عوامل اورژانس و امدادی در محل حاضر و دانشجویان  به مراکز درمانی اعزام می‌شوند.

 

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ‌در این ارتباط اظهارداشت: کارشناسان بهداشت مرکز بهداشت خراسان رضوی در اولین ساعات پس از این علت به کوی پردیس مراجعه و از آب آشامیدنی، اماکن خوابگاهی کوی پردیس، غذاهای سلف و دانشجویان علامت‌دار نمونه‌برداری‌های اولیه را انجام دادند.

 

پهلوان افزود: پس از بررسی آب آشامیدنی نقاط مختلف پردیس هیچ گونه عوامل ویروسی و باکتریایی مشاهده نشده است و سایر عوامل در حال بررسی است.

 

وی با بیان اینکه این دانشجویان در حال حاضر در سلامت کامل هستند تصریح کرد: خوشبختانه تمامی دانشجویانی که علائم داشته اند پس از مراجعه به مراکز درمانی و سرم تراپی ترخیص شده‌اند این مسمومیت به احتمال زیاد از نوع مسمومیت غذایی است اما علت دقیق آن پس از تکمیل و آماده شدن نتایج آزمایشات مشخص می شود.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------