وزیر علوم: کلاس‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در سال تحصیلی آینده حضوری برگزار می‌شودکلاس‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری،اخبار دانشگاه،خبرهای دانشگاه
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: کلاس‌های مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاهها در سال تحصیلی آینده به صورت حضوری برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، منصور غلامی پنجشنبه شب در حاشیه مراسم افتتاح مرکز خراسان شناسی در مشهد طی گفتگو با خبرنگاران افزود: مسوولان وزارت بهداشت و درمان اعلام کرده‌اند شرایط در این زمینه فراهم می‌شود و در مرداد ماه امسال واکسیناسیون کرونا به جمعیت دانشگاهی، استادان، کارکنان دانشگاه و دانشجویان تسری می‌یابد.

 

وی ادامه داد: با تحقق این امر علاقه‌مند هستیم سال تحصیلی آینده با حضور دانشجویان آغاز شود و دانشجویان مقطع کارشناسی نیز هر زمان شرایط امن مهیا شود در دانشگاهها حضور خواهند یافت.

 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: پیش‌بینی ما این است که در نیمسال دوم تحصیلی تمامی کلاسها حضوری خواهد بود.

 

وی همچنین با اشاره به افتتاح مرکز خراسان شناسی افزود: مراکز فرهنگی در شهرها ویژگی‌های خاصی را برای توسعه فرهنگ و باورهای فرهنگی ملتها دارند.

 

غلامی ادامه داد: اهمیت اینگونه مراکز به خصوص در مناطقی مانند خراسان که در طول تاریخ محل و مرکز مهم مبادلات فرهنگی، تجاری و سیاسی بوده‌اند، بسیار زیاد است و می‌تواند محل آموزش برای عموم مردم و رفت و آمد فرهیختگان باشد.

 

وی گفت: راه‌اندازی این مرکز در مشهد با همکاری دانشگاه و مدیریت شهری نمونه خوب و قابل توسعه است که امیدواریم در دیگر شهرها هم با توجه به سابقه فرهنگی متنوعی که دارند این همکاری ها صورت گیرد تا حضور دانشگاه علاوه بر فعالیت‌های پژوهشی و فناورانه در حوزه‌های فرهنگی هم بیش از پیش توسعه یابد.

 

وزیر علوم افزود: اینکه شهرداری این اندیشه را دارد که خدمت به مردم فقط خدمات رایج روزانه نیست بسیار ارزشمند است. اینکه ظرفیت دانشگاه ها را بشناسیم و آن را به سوی خدمت به مردم هدایت کنیم گرانقدر است.

 

وی ادامه داد: از حوزه فرهنگ نباید غافل شویم. آنچه ما را در برابر حوادث تاریخی بیمه کرده باورهای فرهنگی و آشنایی با تاریخ غنی و ریشه دار مردم است که بخصوص جوانها باید با این سرمایه بسیار ارزشمند آشنا شوند و در این فضا ها قرار گیرند. تربیت فرهنگی مکمل تربیت علمی و دانش افزایی است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------