آغاز کلاس‌های غیرحضوری برخط دانشگاه آزاد از ۱۷ اسفند اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی,کلاس‌های غیرحضوری
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در پی شیوع ویروس کرونا، بخشنامه تشکیل ستاد آموزش غیرحضوری در استان‌ها و واحدهای دانشگاهی را ابلاغ کرد. 

به گزارش ایسنا، دکتر محمدمهدی طهرانچی بخشنامه تشکیل ستاد آموزش غیرحضوری در استان‌ها و واحدهای دانشگاهی را به رؤسای استان‌ها، واحدها و مراکز آموزشی، معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی ابلاغ کرد.

 

وی در این بخشنامه تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص ایجاد شده ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور و نبود امکان برگزاری فعالیت‌های دانشگاه به صورت حضوری و لزوم استفاده از راهکارهای جایگزین آموزشی در کنار شیوه‌های متدوال و جاری برای جبران زمان از دست رفته جهت ارائه آموزش‌های دانشگاهی در دروس نظری در همه مقاطع، این بخشنامه ابلاغ می‌شود.

 

بر اساس این بخشنامه، اجرای کلاس‌های آموزشی در تمام سطوح دانشگاه آزاد اسلامی جهت ارائه مطلوب آموزش به صورت غیرحضوری برخط خواهد بود.

 

بر اساس بندهای این بخشنامه در هر استان و در واحدهای ویژه و سطح یک، ستادی به عنوان ستاد آموزش غیرحضوری تشکیل شود تا آموزش‌های غیرحضوری را مدیریت و نظارت کند. اعضای ستاد در استان‌ها شامل رؤسای استانی به عنوان رئیس ستاد، رئیس شورای آموزش استان به عنوان نائب رئیس، مدیر مرکز فناوری اطلاعات استان به عنوان دبیر و دو نفر از اساتید هیات علمی آشنا به آموزش مجازی به انتخاب رئیس استان است.

 

همچنین اعضای ستاد در واحدها شامل رئیس واحد به عنوان رئیس ستاد، معاون آموزشی واحد به عنوان نائب رئیس، مسئول فناوری اطلاعات به عنوان دبیر و دو نفر از اساتید آشنا به آموزش غیرحضوری به انتخاب رئیس واحد است.

 

در این بخشنامه تاکیده شده است: در هر واحد یکی از اعضای هیات علمی به عنوان مدیر آموزش غیرحضوری از سوی رئیس واحد منصوب می‌شود.

 

همچنین کمیته پشتیبانی تحت نظر مدیر آموزش غیرحضوری تشکیل شود که هدایت و کمک به اعضای هیات علمی و دانشجویان را در ارائه مطلوب دروس عهده دار است.

 

بر اساس بندهای این بخشنامه واحد آموزش الکترونیک دانشگاه وظیفه پشتیبانی نرم افزاری واحدهای دانشگاه و پشتیبانی فنی کمیته‌های پشتیبانی را عهده دار است.

 

دروس معارف اسلامی مطابق بخش ارسالی از سوی دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها از سوی نهاد ارائه می‌شود و دانشجویان ملزم به رجوع به سایت نهاد هستند.

 

در این بخشنامه آمده است: مدیریت ارائه دروس در واحدهای سطح دو و سه در هر استان با ستاد استانی است. در خصوص آن دسته از دروسی که امکان ارائه درس به صورت غیرحضوری برخط وجود ندارد، مهمانی دانشجو به واحد آموزش الکترونیکی و در اولویت دوم ارائه و سپس توسط واحدهای دیگر استانی توصیه می‌شود.

 

همچنین آموزش های مکمل جهت اساتید و کمیته های پشتیبانی از سوی ستاد مرکزی ارائه خواهد شد.

 

مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی دانشگاه پشتیبانی سخت Hفزاری را عهده‌دار هستند. رئیس مرکز فناوری اطلاعات و شبکه علمی به عنوان دبیر ستاد مرکز آموزشی غیرحضوری مسئولیت هماهنگی و نظارت را برعهده دارد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، بر اساس این بخشنامه شروع ارائه کلاس‌ها به صورت غیرحضوری برخط از روز شنبهt ۱۷ اسفند ماه خواهد بود و لازم است معاونان آموزشی واحدها جدول زمانی ارائه دروس را به دانشجویان اعلام کنند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------