مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد؟ویژگی هایی مدرسه خوب

 

یکی از بزرگ‌ترین دغدغه‌های همیشگی والدین، موفقیت تحصیلی فرزندانشان است و انتخاب مدرسه مناسب قطعا نقش مهمی در این موفقیت دارد. کودکان و نوجوانان بخش قابل‌توجهی از روز خود را در مدرسه می‌گذرانند و بخش‌های مختلفی از شخصیتشان در کنار کارکنان و سایر دانش‌آموزان شکل می‌گیرد. ازهمین‌رو انتخاب مدرسه مناسب نه‌تنها در آینده تحصیلی و شغلی فرزندان، بلکه در روحیه و شکل‌گیری شخصیت و افکارشان نیز موثر است.

 

حتما برایتان سوال است که مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد؟ با مطالعه مقاله پیش رو اطلاعات کافی برای شناخت بهترین مدرسه‌ها در پایه ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان به دست خواهید آورد. ویژگی‌های یک مدرسه خوب در لابه‌لای کلمات این مقاله گنجانده شده است.

 

مجهز به فضای داخلی سازگار با روحیه دانش‌آموزان؛ مهم‌ترین ویژگی مدرسه خوب

مدرسه خانه دوم دانش‌آموزان است که 5 الی 8 ساعت از روز خود را در کلاس‌های درسی می‌گذرانند. به همین خاطر فضای مدرسه باید شاد و رنگارنگ باشد تا اشتیاق محصلان نسبت به درس و محیط مدرسه حفظ شود. فضاسازی مدرسه همواره متناسب با پایه دانش‌آموزان تنظیم می‌شود. برای مثال، مدرسه‌های ابتدایی باید با طرح‌های کودکانه‌ آراسته شوند. همچنین مدرسه‌های راهنمایی یا دبیرستان، با پوسترهای آموزشی و مطالب مفید تزیین می‌شوند. 

 

مدرسه باید از سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب برای فصول مختلف برخوردار باشد تا راحتی دانش‌آموزان در سرما و گرما فراهم شود. علاوه‌بر این، برخی از مدارس برتر با تعدادی فروشنده لوازم تحریر قرارداد دارند که دانش‌آموزان می‌توانند لوازم تحریر موردنیازشان را از این فروشگاه‌ها خریداری کنند. این فروشگاه‌‌ها برای دانش‌آموزان مدارس طرف قراردادشان تخفیف‌های ویژه‌ای قائل می‌شوند و قیمت نوشت افزار آن‌ها نسبت به فروشگاه‌های لوازم تحریر معمولی پایین‌تر است. 

 

بهره‌مندی از کادر مجرب و حرفه‌ای؛ ویژگی بارز بهترین مدرسه‌ها

به‌ نظر شما بعد از فضاسازی مناسب و سازگار با دانش‌آموزان، مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد؟ کادر مجرب ارزشمندترین ویژگی یک مدرسه خوب است. زمانی که معلم‌های یک مدرسه با وظایف خود آشنا باشند، به‌ نحو احسنت برای طول سال برنامه‌ریزی درسی انجام می‌دهند. مدرسه‌های خوب همواره به مدرسان خود توصیه می‌کنند تا کیفیت تدریس را در بالاترین سطح حفظ کنند. 

 

کادر این مدارس علاوه‌بر دانش آموزان، اهمیت بسیاری برای اولیا قائل هستند. برای مثال با برگزاری جلسه‌های پی‌در‌پی، والدین را از روند تحصیل، فعالیت‌های محصلان و برطرف کردن چالش‌های دانش‌آموزان آگاه می‌سازند.

 

به‌عنوان مثال، یکی از مشکلات اکثر دانش‌آموزان مخصوصا در ابتدای ورود به دوران دبستان، فراموش کردن کارها و تکالیف است. در چنین شرایطی مشاوران مدارس از والدین می‌خواهند تا با خرید دفتر یادداشت برای فرزندانشان این مشکل را به‌راحتی برطرف کنند.

 

مهم‌ترین ویژگی‌های مدرسه خوب

 

یک مدرسه خوب اردو‌های علمی و تفریحی متنوعی برگزار می‌کند 

اردو‌های مدرسه یکی از شیرین‌ترین خاطرات مدرسه برای هر فردی است که تا سنین بزرگسالی همراه او می‌ماند. برخی از مدرسه‌ها به برگزاری اردو توجهی ندارند؛ در‌صورتی‌که اردو برای حفظ روحیه دانش‌آموزان اهمیت بسیاری دارد. مدرسه‌های خوب، اردوهای متنوع علمی و اکتشافی یا تفریحی برگزار می‌کنند که علاوه‌بر سرگرمی، بخش بزرگی از آن روی آموزش تمرکز دارد.

 

طبیعت‌گردی، بازدید از موزه‌ها، سینما و همچنین مکان‌های علمی و فرهنگی از جمله اردوهایی است که علاوه‌بر تفریح و بهبود روحیه، برای دانش‌آموزان بسیار آموزنده است. معمولا در این اردوها بازی‌های مسابقه‌ای بین کودکان برگزار می‌شود که همراه با جایزه هستند. شما به‌عنوان معلم یا اولیا نیز می‌توانید با خرید اینترنتی لوازم تحریر فانتزی یا معمولی، هدایایی برای برنده مسابقه‌ها در نظر بگیرید. 

 

برگزاری کلاس‌های تقویتی؛ یکی از مزایای مدارس برتر

شاید برای شما هم این سوال وجود دارد که به‌جز موارد گفته شده، مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد؟ مدرسه‌های خوب و باکیفیت، کلاس‌های تقویتی برای افزایش مهارت‌های فنی یا هنری دانش‌آموزان برگزار می‌کنند. مدرسه‌های خوب علاوه‌بر حفظ کیفیت تدریس، کلاس‌های تقویتی را با هدف رشد و توسعه مهارت‌های کودکان تشکیل می‌دهند. البته کلاس‌های جبرانی نیز وجود دارد و دانش‌آموزانی که غیبت داشته‌اند یا مطالب را به‌خوبی درک نکرده‌اند، در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند. 

 

ناگفته نماند کلاس‌های فوق‌برنامه فقط به دبیرستان یا راهنمایی محدود نمی‌شود و در مدارس ابتدایی نیز وجود دارد. در کلاس‌های فوق‌العاده دوران ابتدایی، تمرکز روی شناخت استعداد‌ها و توسعه‌ مهارت‌های فردی یا گروهی کودکان است. درصورتی‌که کلاس‌های تقویتی دبیرستان، مهارت‌های هنری مانند کار با رزین یا چوب را آموزش می‌دهند. 

 

مشخصات مدرسه خوب

 

بهترین مدرسه‌‌ها از تجهیزات مدرن برای آموزش استفاده می‌کنند

تجهیزات یکی از مهم‌ترین عناصری است که یک مدرسه را به مدرسه‌ای خوب تبدیل می‌کند؛ زیرا یادگیری بهتر دانش‌آموزان با کمک استفاده از تجهیزات فراهم می‌شود.  برای مثال تجهیزات یک مدرسه خوب شامل کامپیوتر‌ها، تخته‌های هوشمند و ابزار حرفه‌ای آزمایشگاه می‌شود.

 

تخته‌های هوشمند موجود در بهترین مدرسه‌ها قلم الکترونیکی دارند و کودکان دیگر از گچ استفاده نمی‌کنند؛ این موضوع نه‌تنها جلوی آسیب‌های ناشی از گردوغبار گچ را می‌گیرد، بلکه کودک را بیشتر با امکانات مدرن آشنا می‌کند. ابزار آزمایشگاهی بهترین مدرسه‌ها تکمیل است و می‌توان مباحث علوم یا فیزیک را به‌صورت عملی تدریس کرد. تجهیزات به‌روز و حرفه‌ای در بخش‌های مختلف مدرسه، یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های مدرسه خوب است. 

 

 بهترین مدرسه‌ها

 

مدرسه‌های خوب برای تشویق کودکان جایزه‌ تهیه می‌کنند

در این مقاله به بررسی ویژگی بهترین مدرسه‌ها پرداختیم و به سوال «مدرسه خوب چه ویژگی هایی دارد» پاسخ دادیم. با بررسی این موارد هنگام ثبت‌نام فرزندتان، می‌توانید مدرسه‌ خوبی پیدا کنید تا خیالتان از بابت تحصیل کودک راحت باشد. مدرسه‌های خوب با استفاده از تشویقی و اهدای جایزه، دانش‌آموزان را به تلاش بیشتر تشویق می‌کنند. این کادو‌ها معمولا لوازم تحریر یا کتاب‌های کمک درسی هستند. 

 

اگر به‌عنوان عضوی از کادر مدرسه یا اولیا فعال در مدرسه، قصد خرید لوازم به‌عنوان کادو را دارید، پیشنهاد ما فروشگاه آنلاین ایران تحریر است. فروشگاه اینترنتی ایران تحریر در زمینه فروش انواع لوازم تحریر از پایه ابتدایی تا دانشگاه فعالیت می‌کند و تنوع محصولی بسیار بالایی دارد. این فروشگاه آنلاین انواع نوشت افزار، ابزار خط‌الرسم و لوازم تحریر فانتزی یا ساده را به فروش می‌رساند. پیشنهاد می‌کنیم برای مشاهده نوشت‌افزار متنوع و جذاب ایران تحریر، از آدرس irantahrir.shop دیدن فرمایید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------