روش هاي طبيعي براي مبارزه با خستگي 

 

 

روانشناسی,مبارزه با خستگي

 

خستگي امري بسيار رايج است که درمان هاي متعددي نيز دارد، از قهوه غليظ گرفته تا انواع داروها. هر کدام از اين راه حل ها فايده خودشان را دارند...

 

چه طور مي‌توانيم با روش هاي طبيعي از شر خستگي رها شويم؟

 

مبارزه با خستگي به کمک عصاره هاي طبيعي

 

به بزرگسالان توصيه مي‌شود براي مبارزه با خستگي عصبي از مخلوطي از عصاره طبيعي مرزنگوش موجود در باغ ها، نارنگي و دانه هاي کوچک نارنج بهره ببرند. اين مخلوط بايد سه بار در روز،  روي محل خستگي استعمال شود.

 

خستگي جسمي، را مي‌توانيد با يک مخلوط از دو قطره عصاره گياهي صنوبر سياه ، يک قطره عصاره نعناع و عصاره کاج جنگلي برطرف نماييد. اين مخلوط بايد به مدت يک هفته هر شب و صبح به پايين کمر، در ناحيه کليه ها ماليده شود.

 

هومئوپاتي در مقابل خستگي

 

هومئوپاتي نيز راه حلي براي برطرف کردن خستگي است. از موارد متعدد آن مي‌توان نام برد، هومئوپاتي فقط يک علامت را درمان نمي‌کند. برخي از اين فوايد عبارتند از:

 

مبارزه با خستگي جسمي عمومي بعد از فعاليت هاي شديد: آرنيکا مونتانا CH9

 

مبارزه با خستگي عضلاني: لاکتيوم آسيدوم CH 5

 

مبارزه با خستگي کارهاي ملال آور: کاليوم فسفريکوم CH9

 

مبارزه با خستگي بر اثر خونريزي شديد، اسهال و استفراغ: چينا روبرا CH 5

 

مبارزه با خستگي همراه با بي ميلي: سيليسا CH9.

 

خستگي يک نشانه مهم است

 

حتي اگر به کار بستن درمان هاي طبيعي مفيد باشد، نبايد خستگي را احساسي تصور کنيد که هر چه سريع تر خود را از آن رها نماييد. در واقع، خستگي يک نشانه مهم است که بدن مان به سمت ما مي‌فرستد و بايد به آن گوش دهيم. در نتيجه اگر احساس خستگي مي‌کنيد، نگاه مجددي به شيوه زندگي تان داشته باشيد:

 

•واقعآً نمي‌توانيد زمان خواب تان را افزايش دهيد؟

 

•آيا اختصاص دادن نيم ساعت در روز به انجام فعاليت جسمي ملايم به شما کمک خواهد کرد تا آرامش يابيد و انرژي بيشتري داشته باشيد؟

 

اگر شيوه زندگي تان چندان استرس زا نيست، خستگي شديدي که مدت زيادي در بدن باقي مي‌ماند بايد مورد بررسي قرار گيرد. اگر نياز به کمک داريد، براي مشورت گرفتن از يک پزشک، ترديد به خود راه ندهيد.

منبع:سيمرغ

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------