چرا همیشه در حالت بی حوصلگی و بد اخلاق هستید؟+8 دلیل پزشکیدرمان بی حوصلگی و بداخلاقی, شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی,بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن

علت بی حوصلگی و بد اخلاقی

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی

این یک کار طبیعی است که بعضی وقتها بد اخلاق می شویم. علل بسیاری سبب تغییر خلق و خوی ما می شود، ولی علت اینکه چرا برخی از ما همیشه بد اخلاق و بی حوصله هستیم؟ بداخلاقی همیشگی دلایل پزشکی دارد که در این مطلب در مورد آنها صحبت میکنیم.

8 علت پزشکی که می تواند بگوید چرا دائم در شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی هستید؟

چنانچه احساس افسردگی و بد اخلاقی دارید، عصبانی به نظر می آیید یا همیشه بد خلق هستید، برای این بداخلاقی و تحریک پذیری شما علل پزشکی وجود دارد. ما در ادامه نکات مهمی را بیان می کنیم که در شناخت دلایل این بد اخلاقی ها و بهتر کردن حالت ذهنی به شما کمک می کنند.

 

درمان بی حوصلگی و بداخلاقی, شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی,دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی

درمان بی حوصلگی و بداخلاقی

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی : داشتن دیابت و متعادل نبودن قند خون 

مقاله Medical Daily می گوید که دریافت نکردن قند خون کافی نیز سبب بالا رفتن خشم افراد می شود. عدم تعادل در سطح قند خون سبب پیدایش عدم تعادل مواد شیمیایی مغز از جمله سروتونین می گردد. این کار باعث خشم، عصبانیت، سردرگمی و حتی حملات پانیک یا حملات هراس می گردد.

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی: داشتن درد مزمن 

بیماری های مزمن پزشکی امکان دارد باعث تحریک پذیری شوند. آنیتا گادیا اسمیت، روانپزشکی که در منطقه کلمبیا و بتسدا در مریلند کار می کند، به US News & World Report گفت: "کسانی که با درد مزمن زندگی می کنند، همیشه حس ناراحتی می کنند. بعضی داروها، از جمله ضد دردهای مخدر یا اپیوئید *opioid painkillers نیز، دارای عوارض جانبی مثل تحریک پذیری هستند. این موضوع شخص را هر چه بیشتر گوشه گیر می کند که برای آنها خیلی سخت است.

 

* ضد دردهای اپیوئید یا اپیویید یا مخدر opioid painkillers :  به مجموعه مواد طبیعی و شیمیایی مسکن شبیه به مرفین یا مواد افیونی گفته می‌شود که در سیناپس (محل اتصال پایانه یک سلول عصبی به سلول عصبی دیگر) به گیرنده های عصبی اپیویید می‌چسبند. کارکرد تمام آن‌ها در بدن مثل کار انتقال‌دهنده‌های عصبی ضد درد (اندورفین‌ها) است که از راه اثر بر سلسله اعصاب مرکزی باعث کم شدن حس درد در بدن می‌ گردند.

 

درمان بی حوصلگی و بداخلاقی, شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی,علت بی حوصلگی و بد اخلاقی

شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی: مشکل تیروئید دارید

پرکاری تیروئید که در میان خانم ها شایع است، وقتی رخ می دهد که غده پروانه ای شکل در گلو بیش از اندازه هورمون تیروئید تولید می کند و سبب پیدایش بدخلقی در شخص می شود. مقاله ای در روزنامه پزشکی Medical Daily بمی گوید: " این موضوع می تواند دلیل فریاد زدن های همیشگی شما بر سر فرزندانتان یا همسرتان باشد." طبق گفته دکتر نیل گیتوس ، متخصص غدد درون ریز در بیمارستان دانشگاه بیرمنگام،"هورمون تیروئید بر روی هر چیزی در ارتباط با متابولیسم بدن اثر دارد. این هورمون همینطور می تواند سبب افزایش بیقراری، عصبانیت و پیدایش مشکل در تمرکز شما گردد. 

 

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی : قرار گرفتن در شرایط دشوار

عوامل فیزیکی بسیاری هستند که امکان دارد سبب بد اخلاق شدن فرد شوند. دکتر کارن دویر تسوریرو ، کارمند اجتماعی پزشکی دارای مجوز و روان درمانگر ساکن در نیویورک می گوید: " درد یا ناراحتی فیزیکی و قرار گرفتن در شرایط دشوار می تواند باعث تحریک پذیری و کج خلقی شود، از جمله مواردی مثل نداشتن خواب کافی، گرسنه بودن یا تغذیه ناسالم." تلاش کنید میان وعده بخورید و استفاده از برخی دستگاه ها مثل گوشی و تبلت را پیش از خواب کنار بگذارید و بیشتر ورزش کنید تا خلق و خوی خود را بهتر کنید.

 

درمان بی حوصلگی و بداخلاقی, شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی,برطرف کردن بی حوصلگی و بد اخلاقی

بی‌حوصلگی و روش‌های غلبه بر آن

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی : بی تحرکی و ورزش نکردن 

آیا به اندازه کافی ورزش می کنید؟ دویر تسوریرو  می گوید: پاکسازی ذهن و یک پیاده روی کوتاه می تواند سبب کاهش اضطراب و افسردگی و بهتر شدن خلق و خو شود. ورزش کردن به آزادسازی هورمون های حس خوب در مغز کمک می کند که این هورمون ها به کاهش اضطراب و افسردگی کمک می کنند. ورزش کردن می تواند پیاده روی در اطراف منزل یا پارک نزدیک منزلتان باشد و رفتن به طبیعت هم اثرات مثبت روی خلق و خو دارد. 

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی : سندروم قبل از قاعدگی PMS 

بداخلاقی خانم ها مربوط به مشکل وحشتناک سندروم قبل از قاعدگی PMS است. مقاله نامبرده در Medical Daily می گوید به علت عدم تعادل هورمون هایی مثل استروژن و پروژسترون در این دوران خانم ها تحریک پذیرتر شده و عصبانیت آنها افزایش پیدا می کند.طبق گفته کالج امریکایی زنان و زایمان According to the American College of Obstetrics and Gynecology، طی دو هفته آخر چرخه قاعدگی و همینطور دو هفته پیش از پریودی خلق و خوی خانم ها عوض می شود.

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی: دریافت نکردن نور آفتاب و کمبود ویتامین D 

اسکات شریبر  ، متخصص کایروپرکتیک* chiropractic در نیوآرک ، که بیش از 13 سال است در این زمینه فعالیت می کند، می گوید: چنانچه در طول روز در منزل بمانید و تنها شب ها بیرون بیایید، به احتمال خیلی زیاد در معرض کمبود ویتامین D هستید. کمبود ویتامین D خیلی شایع است و در پیدایش خیلی از بیماری های مزمن مثل افسردگی دخالت میکند. همچنین بیدار ماندن تا اواخر شب می تواند ریتم شبانه روزی شما را مختل کند و این کار سبب خواب آلودگی مزمن شده و سبب می گردد بیشتر وقتها آدم بد اخلاقی باشید. 

 

* کایروپرکتیک یا کایروپراکتیکchiropractic : یکی از انواع درمان های جایگزین است. در کایروپرکتیک با استفاده از تکنیک ها و شیوه هایی ویژه، نیرو و فشار در قسمت ستون فقرات وارد می شود و هدف از این شیوه تصحیح هماهنگی و همترازی ساختار بدن و بهتر کردن کارکرد فیزیکی است.

 

درمان بی حوصلگی و بداخلاقی, شرایط بی حوصلگی و بد اخلاقی,رفع بی حوصلگی و بد اخلاقی

برطرف کردن بی حوصلگی و بد اخلاقی

 

دلیل بی حوصلگی و بد اخلاقی: مشکل روحی و روانی 

دویر تسوریرو می گوید یک مشکل روانی یا عاطفی معمولا بر روی خلق و خو اثر می گذارد. اشخاص مبتلا به اضطراب، افسردگی، اختلال دو قطبی bi-polar disorder  یا اختلال اضطراب بعد از سانحه* post-traumatic stress disorder (PTSD)  یا یک اختلال شخصیتی احتمالی همه عواملی هستند که باعث بد اخلاق شدن می شود.

 

معمولا وقتی که یک شخص حس عصبانیت می کند، به یک محرک خارجی واکنش نشان می دهد که منجر به بروز یک حس گناه یا شرمندگی درونی می شود. زمانی که گفته می شود فردی همیشه بدخلق و عصبانی است، لازم است که مشکل کنترل شود. چنانچه خلق و خوی شخص بر روی زندگی روزانه او و روابط فردی او با اعضای خانواده، دوستان یا همکاران اثر بگذارند، وقت آن رسیده که به دنبال بررسی های تخصصی برای سلامت روحی باشد."

 

* اختلال اضطراب پس از سانحه  post-traumatic stress disorder (PTSD) : نوعی اختلال یا مشکل روحی است که برخی اشخاص بعد از تجربه یا مشاهده یک رویداد ناگوار مثل جنگ یا مرگ عزیز، به آن دچار می شوند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------